Skocz do zawartości

PZL P.7a, od Arma Hobby.


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Zgodnie z zapowiedzią zaczynam wątek o najnowszym wypuście Arma Hobby. Oto i on, na początek tradycyjnie historia samolotu i inbox modelu. A właściwie modeli.

 

 

 

 

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ilość i wielkość nadlewek mnie przeraża. Przecież to są świeże formy! Oj, nie popisała się pod tym względem Arma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość i wielkość nadlewek mnie przeraża. Przecież to są świeże formy! Oj, nie popisała się pod tym względem Arma...

Spokojnie. Ilość nadlewek nie budzi mojego przerażenia. Arma Hobby może się tylko obawiać szybkiego zużycia form, bo taka nieszczelna forma będzie się szybciej dalej rozszczelniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś i ja moglem obejrzeć zestaw

Warsztat ciekawy ale potwierdza moje uwagi co do modelu

gdzie jest ta ryflowana blacha????

Ja dojrzalem ja dopiero pod lupa - po pomalowaniu będzie zero

slabo. Model z Siedlec, sprzed stu lat ,ktorego forma jest juz częściowo uszkodzona - był w tej kwastii lepszy

Szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest ta ryflowana blacha????

Ja dojrzalem ja dopiero pod lupa - po pomalowaniu będzie zero

slabo. Model z Siedlec, sprzed stu lat ,ktorego forma jest juz częściowo uszkodzona - był w tej kwastii lepszy

Szkoda

Tak właśnie powinno być. Wgłębienia miały o ile dobrze pamiętam 5mm. Przeskaluj sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Oglądnąłem i .....

W poprzednim modelu:

Wszystko fajnie, ale coś jest nie tak u Ciebie z powłoką lakieru bezbarwnego.

Już to któryś model z kolei na którym powłoka po kalkach wygląda jak by to były zaschnięte krople na modelu. powierzchnia nie jest gładka tylko chropowata. Widać że lakier jest nakładany aerografem, ale nie rozpływa się po powierzchni tylko tak zasycha jak dotknie powierzchni modelu. Może problem tkwi w zbyt słabym rozcieńczeniu lakieru?

Tak, to prawda. Coś tu jest nie tak. Moja hipoteza jest taka, że coś mam z dyszą. No i faktycznie, muszę spróbować różnych opcji rozcieńczania lakieru. Zastanawiam się też nad lakierami bezbarwnymi od Hataki. Może spiszą się lepiej.

 

Zero poprawy, nawet nie zrobiłeś żadnej próby z rozcieńczaniem, ani nie popatrzyłeś na dyszę, tak jak napisałeś.

A szkoda, bo ta powłoka popsuła całą twoją pracę.

ABt8Ipk.jpg

Lepiej widać to na spodniej części skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SnaQ- gdyby tak było, jak piszesz, to Twoja szyba w prawdziwym jaku miała by 26cm grubości

jedenastka i siodemka musza mieć widoczna blache !!! Może nie jak u Czechow w modelu ale wlasnie jak w modelu z Siedlec

Takie jest moje zdanie

Pozdrawiam Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Sprawdzę zatem rozcieńczenie i ciśnienie. Z którym zresztą eksperymentowałem.

 

A co do blachy ryflowanej - nie ma problemu, widać ją po wpatrzeniu się doskonale. Nawet kalki się wprasowują w nią idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za łyżkę dziegciu do tego miodu. Kleisz niestarannie, model wygląda po sklejeniu jak wykonany przez przedszkolaka. Jest brudny, nie zużyty na dioramie, tylko po prostu brzydko wykonany, brudny. Nie chciałbym takiego na półce. Oprócz niestarannego wykonania, to jeśli brudzenia i ślady eksploatacji "realne", to na dioramie, na półce nie przechodzi. To jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za łyżkę dziegciu do tego miodu. Kleisz niestarannie, model wygląda po sklejeniu jak wykonany przez przedszkolaka. Jest brudny, nie zużyty na dioramie, tylko po prostu brzydko wykonany, brudny. Nie chciałbym takiego na półce. Oprócz niestarannego wykonania, to jeśli brudzenia i ślady eksploatacji "realne", to na dioramie, na półce nie przechodzi. To jest moje zdanie.

 

Nie jesteś jedyny z taką oceną. Podpisuję się pod Twoimi słowami obyma rencamy.

Niestety.

Ale za to jest gwiazdom yububa!

 

Odwrotna kolejność - pierw trzeba się nauczyć, a potem nauczać/prezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.