Skocz do zawartości

Lim-2 Eduard 1:72 + dodatki


Kuba88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Na swój pierwszy warsztat na forum postanowiłem zrobić coś w polskich barwach, padło na Miga 15bis w 1:72, a dokładniej jego polską odmianę Lim-2 z Eduarda. Do modelu dokupiłem dodatki: Big sin - Edka, oraz kalki Model makera. Malowanie miało być "1012" z 1 PLM z Mińska Mazowieckiego, ale po ostatniej wycieczce do muzeum w Drzonowie padnie chyba na malowanie "1809" z 45 PLM w Babimoście, samolot ten jak zauważyłem ma tzw. łuskozbieracz, który będę się starał zrobić samemu w miarę możliwości.

Zapraszam

 

Pudło

BTtWPZt.jpg

Bałaganiarski inbox

IsXOe0Z.jpg

Co udało mi się zrobić do tej pory

Wnętrze po wstępnym podkładzie

yamKWUb.jpg

 

gDeq06m.jpg

 

BKy4N8q.jpg

 

4hEi6q6.jpg

 

tEi97qZ.jpg

 

q5aiaZW.jpg

Porównanie detali:

hq7IsdW.jpg

 

T44gh4v.jpg

Szkoda, że tak mało będzie widać przez owiewkę...

Malowania:

zk4ucCu.jpg

 

zAYiTk4.jpg

Eksponat w Drzonowie:

sS9PKm2.png

 

Obecnie jestem w trakcie sklejania wnęk hamulców aerodynamicznych i kończeniu wnętrza, także cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam, jak by co mogę Ci zdjąć z głowy problem pt. "na cholerę mi zestaw z kalkomaniami do 1PLM, skoro robię inną maszynę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekaw jestem co się z tego wykluje. Dodatki na bogato, widzę. Ostatnio mam zajawkę na stare polskie rury więc biorę popcorn i się rozsiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam, jak by co mogę Ci zdjąć z głowy problem pt. "na cholerę mi zestaw z kalkomaniami do 1PLM, skoro robię inną maszynę" ;)

W sumie masz rację

Ależ mam ochotę otworzyć mojego i robić równolegle...Też mam tę całą biżuterię w szufladzie.

Dobrze widzę, że skrzydło było trochę nitowane? Bo zdjęcia średnio ostre niestety.

Nie ma co się zastanawiać, tylko robić ;) przy okazji będę miał odniesienie do swojego ;) Skrzydła zacząłem nitować, strasznie podobają mi się po nitowane modele, próbowałem na innych i wychodziło mi to całkiem dobrze, zobaczymy jak będzie tutaj, sorry za zdjęcia niby robione ze statywu i samowyzwalaczem, zmieniam ciągle ustawienia a dalej wychodzą średnio...

 

Udało mi się pomalować wnętrze, kolor dobrałem myślę zbliżony do znalezionych w necie zdjęć, wash w rzeczywistości jest mniej intensywny i widoczny, jeżeli coś jest nie tak proszę pisać wnętrza jeszcze nie zamykałem.

 

DPWLYC1.jpg

 

1PRGHHw.jpg

 

MI3PUBD.jpg

 

zQtEOwQ.jpg

 

UAXULAL.jpg

 

A0nDWCN.jpg

 

RUcWY3M.jpg

 

A tyle będzie widać po zamknięciu

 

Si2pAuv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam, jak by co mogę Ci zdjąć z głowy problem pt. "na cholerę mi zestaw z kalkomaniami do 1PLM, skoro robię inną maszynę" ;)

W sumie masz rację

 

To jakby co czekam na PRVa ;)

 

A kokpit extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie to wygląda, ale tak, jak mówił SnaQ, wolałbym tego nie oglądać przez lupę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limek wstępnie już w podkładzie, 3 dni szpachlowania, szlifowania, rycia linii i poprawiania, bo spasowanie było nazwijmy to średnie szczególnie laweta z uzbrojeniem i nos, a jeszcze czeka mnie szpachlowanie kadłub- skrzydła, bo po złożeniu na sucho milimetrowa jama wychodzi... Zabieram się też za nitowanie powierzchni.

 

Zdjęcia na szybko:

 

6ljKgsY.jpg

 

xnaKDRP.jpg

 

Wm7q6iA.jpg

 

7sM2kiF.jpg

 

Dz3Pq1x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie jest do końca mój. Podpatrzyłem u kolegi okrętowca przyrząd do wyrysowania równej linii wodnej na kadłubie. W tej chwili nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było, więc nie podlinkuję.

W skrócie chodziło o to, że pisak był umieszczony na stałe na pojeździe z klocków lego, którym można było objechać kadłub i linia była równo w jednym poziomie.

Do nitowania rury mam zamiar umieścić nitowadło w imadle, tarczą równolegle do ziemi (trzeba chyba będzie użyć jakoś przymocowanej poziomicy), i jeździć po nim delikatnie kadłubem stojącym na dziobie. Kolejne równoległe linie chcę uzyskać podkładając karty telefoniczne (mam trochę tego towaru) pod dziób. Taka wstępna koncepcja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, tylko problem by był z ustawieniem poziomo nitowadła, mam strasznie małe kółko i pewni kilka prób na czymś trzeba by było zrobić, żeby to dobrze ustawić. Można by ustawić w podobny sposób sam pisak, wyrysować linię, potem użyć taśmy którą można zginać ( taką co się używa np. przy lakierowaniu samochodów ) kleić wzdłuż wyrysowanych linii, żeby miała się o co oprzeć tarcza nitowadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.