Skocz do zawartości

PZL-23A Karaś - Mirage Hobby 1/48


Duży Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyjemnie się ogląda. Sprawdzony srebrny to Gunze C8 - łatwo nim psikać, nie ma metalicznego pigmentu, który potem lata po pokoju. Co do kokpitu to też uważam, że nie ma co się bawić za mocno bo i tak efekty giną potem w ciemnościach jak się zamknie połówki kadłuba. Czekam na kolejne filmiki. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Akurat powoli dłubię sobie Mirażową Czajkę, bardzo się cieszę zatem z tego, że rozpocząłeś budowę Karasia - wiele elementów jest wspólne.

 

Wnętrze wyszło dobrze, pamiętaj jeszcze o wklejeniu oparć foteli obserwatora i strzelca.

Zdaję się, że tablica przyrządów z lewej nie wskoczyła w otwór w burcie kokpitu.

Odnośnie pomarańczowej Hataki, używam ich w swojej Czajce, bardzo dobrze kryją i maluje się nimi bezproblemowo, do tego prawie nie śmierdzą. Ja jednak mimo wszystko rozcieńczam je dedykowanym rozcieńczalnikiem Hataki.

 

Tempo masz niesamowite, ale przed Tobą jeszcze "kilka" trudnych miejsc, zatem powodzenia

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, aż spróbuję użyć ich bez rozcieńczania.

 

Tak będzie najłatwiej ;) Oglądałem test tych farb na youtubie i koleś też miał gęste, musiał rozrzedzać żeby w ogóle malowały.

Rozwiązanie tej zagadki może być prostsze niż przypuszczamy... kto wie czy co seria produkcyjna to nie wychodzi Hatace inna konsystencja ;).

 

(...)Wnętrze wyszło dobrze, pamiętaj jeszcze o wklejeniu oparć foteli obserwatora i strzelca.(...)

 

Jeszcze raz przejrzałem instrukcję i tam nie ma oparć... do środka wchodzi tylko jeszcze poprzeczna listwa z blaszki fototrawionej i "taboret" z karabinem. To jest błąd zestawu?

 

(...)Zdaję się, że tablica przyrządów z lewej nie wskoczyła w otwór w burcie kokpitu.(...)

 

W momencie filmowania tablica rozdzielcza nie była jeszcze przyklejona, bo chciałem z tym poczekać do momentu aż będę mógł ją przymierzyć w połówce kadłuba.

 

Możesz coś więcej napisać o tych trudnych miejscach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oparcia o których piszę, to takie pasy między burtami z blaszki fototrawionej, tak przynajmniej jest w Czajce.

Karasia mam w szafie i jeszcze nie robiłem, ale myślę że tam powinno być podobnie. Chciałbyś latać bez możliwości oparcia się? ;)

 

Trudne miejsca... z tego, czego sam doświadczyłem: łączenie skrzydła - kadłub, szczególnie łączenie dolnej części skrzydła z kadłubem, łączenie części skrzydeł z centropłatem, dopasowanie osłon podwozia do spodu płata, dopasowanie steru kierunku, dopasowanie gondoli do jej oszklenia, a poza tym sprawy być może właściwe tylko Czajce: niedolewki osłony silnika, która do tego jest bardzo ciasno dopasowana i cieniutka, więc powierzchnia klejenia jej elementów niewielka oraz problem z dopasowaniem oszklenia do kadłuba, w zasadzie wszędzie poza małymi okienkami w dole centropłata - których moment wklejenia warto przemyśleć - wkleisz za wcześnie, to ryzykujesz że się pojawią na nim drobinki kurzu od malowania lub szlifowania. Ja to zostawiłem na koniec, tuż przed zamknięciem kadłuba oszkleniem i zabezpieczeniem otworów gąbką pod malowanie.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Jeśli czyta to ktoś, kto już robił ten samolot, to doradźcie proszę na jaki kolor pomalować obręcz na przodzie osłony silnika i rury wydechowe? W instrukcji napisali "rust Vallejo air 080". To ma być tak po prostu zardzewiałe, jak w czołgu? Do takich rzeczy używałem zwykle Tamiya XF64 Red Brown, można jej tu użyć? No i czy ma to być zmatowione na koniec?

Z góry dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czyta to ktoś, kto już robił ten samolot, to doradźcie proszę na jaki kolor pomalować obręcz na przodzie osłony silnika i rury wydechowe? W instrukcji napisali "rust Vallejo air 080". To ma być tak po prostu zardzewiałe, jak w czołgu? Do takich rzeczy używałem zwykle Tamiya XF64 Red Brown, można jej tu użyć? No i czy ma to być zmatowione na koniec?

Z góry dzięki .

 

Jednym kolorem tego nie załatwisz i nie szedłbym w rdzę - to tzw. stara szkoła

 

wPDPBx.jpg

 

Kolektor był stalowy, być może przy malowaniu płatowca malowany kolorem kamuflarzu, ale się szybko ta farba wypalała, stąd można iść w kolor przepalonej stali, ciemny, gdzieniegdzie brązowawy, fiolet, jakieś wypłowienia, trochę pigmentu metalicznego można by wetrzeć. Tak bym to widział.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.