Skocz do zawartości

Focke-Wulf Fw 190 A-9, II./JG 301, Revell 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Tak pokrótce. Mam na imię Krzysiek, sklejam z krótszymi bądź dłuższymi przerwami sięgającymi ponad rok około dziesięciu lat.

Z racji tego iż znalazłem pomoc na Waszym forum, tutaj szczególne podziękowania dla Kermita Żaby za udostępnienie części z modelu Fw, postanowiłem podzielić się relacją z budowanego przeze mnie modelu.

A więc tak, model jak w tytule. Bedzie wzbogacony o blachę Parta, lufy Mastera, śmigło Eduarda, przód owiewki z Rob Taurusa, wypukły tył Eduarda. Na modelu próbuję nitowania.

 

Fotki egzemplarza jaki bedę chciał wykonać:

 

ml8FgeEU_o.jpg

 

0ElLDzuw_o.jpg

 

4VQQGT6W_o.jpg

 

Co do malowanie to planuję po dyskusji na innym forum:

-kadłub: RLM81 +RLM82, spód za skrzydłami żółtawy RLM76 +plamki RLM81. Osłona silnika i działek RLM74, spód osłony klasyczny RLM76. Spód części ogonowej i stateczników RLM76. Pierścień osłony oleju oraz ster kierunku RLM76.

-skrzydła: góra RLM81 +RLM82. Spód pół na pół aluminium plus jeden z kolorów górnego kamuflarzu. Lotki RLM76.

-wnęki podwozie RLM02

-kabina RLM66.

Na razie tyle:

 

tATlCLYt_o.jpg

 

Wygląda na to że samolot ma metalowe szersze śmigło VDM 9-12067 z ciężarkami. Nie mogę nigdzie takiego dostać w 1/72 więc próbuję coś wydłubać sam.

 

ycgciwMp_o.jpg

 

Od lewej: "drewniana" łopata z modelu Eduarda (VDM 9-12176A), ta sama łopata piłowana przeze mnie (ma być to aluminiowe szersze- chyba VDM 9-12067A), żywiczna eduarda (VDM 9-12153A) i komplet z Revella (też VDM 9-12153A). Nie wiem czy nie pomieszałem oznaczeń.Wydaje mi się, że tego mojego obrzyna z lewej strony trzeba jeszcze strugnąć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, mimo że nie przepadam za lotnictwem to kibicuję bo bardzo lubię ten niezwykły pod wieloma względami samolot. Zdjęcie pokazuje dobrze malowanie, ten pionowy statecznik wygląda jakby go chciał ktoś nieudolnie z pędzla na szybko pomalować na jasnoniebieski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, mimo że nie przepadam za lotnictwem to kibicuję bo bardzo lubię ten niezwykły pod wieloma względami samolot. Zdjęcie pokazuje dobrze malowanie, ten pionowy statecznik wygląda jakby go chciał ktoś nieudolnie z pędzla na szybko pomalować na jasnoniebieski...

 

Osobiście sklejam pancerkę, przynajmniej się staram bo skończyć jakoś nic nie mogę. Fokę z Revella skleiłem jakieś dobre piętnaście lat temu. W sumie to nawet dwie. Kiedyś szukając czegoś w supermarkecie znalazłem ją przypadkiem w wytarmoszonym pudełku na regale a że akurat sklejanie tego modelu mi strasznie w pamięci utkwiło i dwa że jestem strasznie sentymentalny to ją kupiłem. Tak przeleżała dwa lata w szafie aż w tym roku dojrzałem psychicznie i postanowiłem ją skleić. O dziwo się udało i nawet ani raz nie odłożyłem jej do szafy Nic się nie zmieniło, sklejało się model bardzo miło więc kupiłem następną

Poniżej sklejona ta z supermarketu:

 

osbXn2fi.jpg

 

Co do samej "żółtej 8" ze zdjęć to całkiem możliwe, że jest to samolot z recyklingu z różnych rozbitych fok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pionowy statecznik wygląda jakby go chciał ktoś nieudolnie z pędzla na szybko pomalować na jasnoniebieski...

Pewno dlatego że w instrukcji niemiaszki hakenkreuza nie mogą dać i tylko puste miejsce pod niego widnieje.

 

Krzychu, jak go skończysz to zapraszamy do naszego działu z pancerką. Ten gotowy wygląda elegancko i chętnie zobaczę coś na gąsienicach w twoim wykonaniu. Chyba że już coś masz to dawaj do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Powodzenia;) Jak ją wyciągniesz tak jak tą z foty, to mam świadomość, że warto było stać w kolejce na poczcie ;)

 

Postaram się

Fota z dzisiejszych prac z przed kilku h.

 

JX3EjqMJ_o.jpg

 

Na chwilę obecną położony podkład, aluminium na spodniej stronie skrzydeł, rlm 02 we wnękach i slotach, rlm76 na dolych powierzchniach i żółta kokarda. Zaopatrzyłem się w nowy podkład vallejo- czarny matt. Jest to samo co z błyszczącym pod metal color. Taśma tamiya pozrywała mi na jednym skrzydle małe połacie farby. Po późniejszym malowaniu kawałek żółtej kokardy. Musiałem zmyć skrzydło i pomalować podkładem i aluminium od nowa. Potrzeba do niego jakiejś jeszcze słabszej taśmy. Tą przed naklejeniem naklejam sobie ze trzy razy na przedramieniu żeby osłabić trochę klej i dopiero idzie na model, nawet pomaga ale irytuje strasznie... Po każdym kolorze praktycznie trzeba maskować jakieś pomalowane pola. nie wyobrażam sobie żeby na samym końcu mi gdzieś zerwała farbę

Bałem się że nie będzie widać nitowania a oczywiście po podkładzie wyciągnęło je zarąbiście. Mam nadzieje że zniknie trochę jak przyjdzie kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się coś podmalować jeszcze w starym roku. Zostały do wstępnego malowania żaluzje, uchwyt pod dodatkowy zbiornik i plamki na kadłubie. Była wycinanka. Przed zrywaniem się zastanawiałem czy na mszę nie dać taki pospinany byłem. Na szczęście obeszło się bez większych szkód. Ciutkę farby mi zerwało tylko z białego elementu kokardy na ogonie. Gdzie tylko mogłem zastępowałem taśmę blu tackiem. Kolorowy klaun wyszedł niesamowicie Nie wiem czy tan zielone rlm82 zbyt soczysta nie jest.

I foty

 

2wZ5yAfx_o.jpg

 

kZ2gZumZ_o.jpg

 

qHRgXWcJ_o.jpg

 

Korzystając z okazji, szczęśliwego nowego roku i szampańskiego sylwestra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pierwsze Twoje nitowanie, to gratulacje (sorki, mam trochę bzika na punkcie nitowania).

Gołym okiem pewnie tak nie widać, ale na zdjęciach wyszło wyraźnie, że należało te nity lekko przeszlifować. Ale i tak jest git

 

Niestety nity wyszły nierowne i za grube, ale 1 koty za płoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładanie jest Panowie jak piszecie. Przy następnym już będę wiedział, że trzeba delikatniej i po wszystkim przejechać papierem ściernym. Bałem się że nie będzie ich widać a biją po oczach, że szok. Bez łosza je ładnie widać. Wrzucam następne foty. Obawiałem się tego malowania chmurki rlm 81 ale ostatecznie jestem zadowolony z efektu. Z malunkami na chwilę obecną będzie już koniec. Teraz połysk i kalki

 

TY5CBBhN_o.jpg

 

8DQq1H74_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.