Skocz do zawartości

Jakowlew Jak-1b ZTS/PART 1/72


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

ŁADNIE to wyszło

A już przez chwilę myślałem, ze latawiec "umarł" a tu taka miła niespodzianka .

Mam cichą nadzieję, że Jaczek zagości na imprezie w Mińsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁADNIE to wyszło

A już przez chwilę myślałem, ze latawiec "umarł" a tu taka miła niespodzianka .

Mam cichą nadzieję, że Jaczek zagości na imprezie w Mińsku

Z pewnością się pojawi, ale nie w tym roku

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie z Ukrainy, długo wyczekiwane miedziane wydechy firmy Rexx Model do Jaka-1/7. Wydechy w mojej opinii prezentują się bardzo fajnie. Delikatne, odpowiednio pomalowane, w zasadzie tylko wkleić.

 

dscf9470.jpg?w=1024

 

Mając w ręku wydechy, usunąłem wypustki które w zaoferował nam ZTS. Po przerysowaniu na taśmę wielkości i krztałtu otworów z planów, nawierciłem otwory gdzie będą zainstalowane wydechy

 

dscf9471.jpg?w=1024

Po obrobieniu otworów scalpelem na sucho wsadziłem wydechy w otwory i wygląda to fajnie. Otwory sa ciut za duże, na przyszłaść przy takich operacjach musze pamiętać aby nie robić tego wiertłem o dokładnej wielkości otworu jaki chce tylko rozmiar mniejszym.

 

dscf9476.jpg?w=1024

dscf9475.jpg?w=1024

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozwijam. Same wydechy są ok. W kadłubie (w blachach osłon) wyciąłeś pojedyńcze otwory na rury. Jest to charakterystyczne dla "1". W "1b" osłony mają w miejscu rur oprofilowane otwory "podłużne" - a przynajmniej tak to wynika z interpretacji materiału dowodowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozwijam. Same wydechy są ok. W kadłubie (w blachach osłon) wyciąłeś pojedyńcze otwory na rury. Jest to charakterystyczne dla "1". W "1b" osłony mają w miejscu rur oprofilowane otwory "podłużne" - a przynajmniej tak to wynika z interpretacji materiału dowodowego
Musze sobie podejzec Twój warsztat ponownie. Rozumiem ze powinien buc jeden otwor dla calego zespolu rur?

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tak to oceniam. W późniejszych wersjach były takie blaszki w tych strefach. Natomiast wg moich ówczesnych dociekań powinien być jeden podłużny otwór. Przy czym wydają mi się one aktualne
Na szczescie taki problem to nie problem. Wydechy i tak planuje przyklic na koncu

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory sa ciut za duże

 

Moim skromnym zdaniem są w sam raz

Między blachą okaptowania a rurą powinien być delikatny luz

- po pierwsze: ze względów montażowych

- po drugie: ze względów praktycznych - drgania silnika ( a zatem i wydechów) nie powinny być przenoszone na "budę"

- po trzecie : ze względów termicznych - rozszerzalność temperaturowa.

 

Tak to widzi jakiś grafik

 

yNeWWKb.jpg

 

Ale to tylko moje skromne zdanie

 

I takie coś znalazłem, może się przyda

 

0MhYfyh.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.