Skocz do zawartości

"Biedronkowe" Airfixy


Korx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Myślałem, że pierwszy warsztat założę dopiero jak zabiorę się za coś "na poważnie" ale okazuje się, że już przy biedronkowym zestawie, na którym dopiero sobie ćwiczę aerograf, szpachlowanie i wszystko inne, wyszły braki doświadczenia.

 

Tak więc mam na warsztacie napoczętego Spitfire Mk.1a i po pomalowaniu wnętrz skrzydeł wyszedł problem.

 

37975414541_34b15b13e7_z.jpg

 

Jak pomalować krawędzie wnęk podwozia żeby miało to sens? Teraz przed sklejeniem pomalować pędzlem i po złożeniu zamaskować całe wnęki do malowania całości? Przy okazji, jaki patent na zamaskowanie takiej małej wnęki sprawdzi się najlepiej? Odpowiednio przycięta gąbka wystarczy?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór na zestaw do ćwiczeń

Ten kolor wnęki to jednak błąd instrukcji, bo wnęki wczesnych Spitfire'ów były najprawdopodobniej w kolorze spodu samolotu albo srebrne (jak wewnętrzna struktura tych Spitów) i jeśli to ma być szybki modelik do treningu z aerkiem to bym się nie zastanawiał i machnął wnękę w kolorze spodu.

Ale na przyszłość wydaje mi się że najprościej pomalować wnękę i jej ranty na początku, po czym te ranty od środka wykleić taśmą malarską, w środek jakąś gąbkę czy inne wypełnienie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do maskowania wnęk używam plasteliny UHU.

O tym mówisz?

 

26220285099_0dbd395e9d_z.jpg

 

Kupiłem to razem z Blu-Tack'iem do porównania i okazuje się, że to właściwie chyba to samo... Chociaż wydaje się być nieco bardziej miękkie i przez to łatwiejsze w formowaniu.

A jaka jest pratyka przy malowaniu krawędzi kabiny (krawędź, do której przyklejana jest owiewka)? Na kolor wnętrza kabiny czy na kolor kamuflażu?

 

(...)ranty od środka wykleić taśmą malarską(...)

Nie załamuj mnie od pierwszego modelu Jak ja takie drobiazgi wykleję taśmą?

 

EDIT:

Czy do malowania kamuflażu jest sens pomalować najpierw całość jednym kolorem a potem zamaskować i nałożyć drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno same skrzydła jak i połączenie skrzydła/kadłub sklejone w kilku etapach żeby nieco zmusić części do lepszego dopasowania. Niestety i tak nie udało się tak dobrze jak bym chciał. Czas na odrobinę szpachli przed podkładowaniem...

38058699061_08a90a8509_z.jpg24206307398_15c41b424a_z.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Górne kamo będziesz jeszcze poprawiał? Bo słabo wyszło. Kształt plam i niepełne maskowanie. Widać, że zielony "zakurzył" Ci brąz.

To jeden z pierwszych moich modeli więc puki co do nauki. Z tego powodu raczej nie będę już poprawiał chociaż kto wie. Na pewno ma być po prostu jako nauczka na przyszłość. To moje pierwsze kamo w ogóle więc nad poprawnym maskowaniem i układaniem wałeczków z BluTacka muszę jeszcze popracować. Jak i nad samym aerografem.

 

Trochę za mało Sky pod ogonem.

Tak, faktycznie przeoczyłem z niewiadomego powodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie zawsze w pełni zasłaniaj to co ma nie być malowane, choćby wycinając odpowiednie formy z kartki papieru i nakładając je na blutac. A skoro piszesz, że do nauki to te zęby na krawędziach zielonego też można poprawić. Najwyżej zielone pola będą odrobinę większe, na tyle aby pokryć nierówności. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
A propos "biedronkowych" Airfixów - natknąłem się dzisiaj na promocję: Spitfire Mk.I, Hurricane, Bf 109 E i Zero w wersjach Club (z farbkami i klejem) w cenach obniżonych z 30 na 12 zł.

osobiscie kupiłbym , ostatnio u nas w biedrze wychaxzyłem spita za 11pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.