Skocz do zawartości

B-25J Mitchell, Hasegawa, 1/72, początki


Mariucha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jako kompletny ignorant i laik, nie miałem pojęcia o tej całej doskonałej opinii na temat temu modelu. I obarczony tym brakiem elementarnej wiedzy wziąłem się na wytykanie błędów (!) Zero szacunku i pokory

Nadrobiłem te skandaliczne braki błyskawicznie, naczytałem się superopinii, ale nie wiem, czy nie za późno… Bo nadal widzę błędy i to wcale nie małe, moim zdaniem.

Tym razem tył, miejsce strzelca. Wiem, istniało dużo różnych wersji, widzę je.

 

33.jpg

 

Ale skupiamy się na „Jocie”, a tam jest tak, i tylko tak:

 

\36.jpg

35.jpg

 

No to hasegawa zrobiła tak:

 

32.jpg

 

Oczywiście nie chodzi mi o to, czy była szmata, czy blacha, ale o to, co pomiędzy osłoną kabiny a blachą. W oryginale spad zaczyna sie wyraźnie pod kabiną, pod ramą osłony. W modelu wyraźnie nad. W modelu zakończenie jest dość podobne, nie licząc kształtu osłony, do tego z B-25. Czyli wyszło coś pomiędzy B-25 a B-25J.

 

Chciałem dzisiaj pokazać po podkładzie, a wyszło jak zwykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje drugie w życiu, a tak na spokojnie to pierwsze psikanie To oczywiście Surfacer 1500.

Już widzę, że krawędzie i wnęki same sie nie zrobią... Czy to robi się tak, że powinno się od nich zaczynać?

Posiedziałbym przy tym parę kropel dłużej, ale już domownicy zaczęli ...

 

43.jpg

 

42.jpg

 

41.jpg

 

40.jpg

 

I pytanie na koniec, do starych wyjadaczy Wiem, dlaczego część błędów zauważa się dopiero na zdjęciach. Ale nie wiem, dlaczego większość tych błędów zauważa się na zdjęciach, dopiero gdy wstawi się je na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj przed czarnym surfacerem psiknąć szkło Interior Greenem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby warsztat Mitchella nie zmienił się w warsztat komorki lakierniczej, chwila przerwy. Jednak z domownikami nie wygram i muszę to jakoś ogarnąć...

 

45.jpg

Tak albo siak. Chyba bardziej tak...

44.jpg

 

edyta:

Taka ciekawostka przyrodnicza. Gotowe elementy do odprowadzenia za okno, czyli kawałek kanału, kolanka, łączniki - razem jakieś 140zł Za to 20 arkuszy hips do posklejania samemu pięknego systemu "ma wymiar" - 60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ponieważ w końcu dotarły długo oczekiwane materiały i co by wątek nie zgnuśniał całkiem, pochwalę się postępami w ulepianiu wspaniałego wyciągu do nie mniej wspaniałej komory lakierniczej

Myślę, że etap odrzutowców, tudzież napędów strumieniowych będę miał niebawem za sobą i wrócę wreszcie do Mitchella, bo już się kolejka zaczyna ustawiać...

 

51.jpg

 

52.jpg

 

50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

lol, ale kanały wylotowe jak w dobrej rurze ;P , ja nabyłem biurko z nadstawką z I...A a do tego okap kuchenny i przykręciłem go w pionie :P działa jak marzenie koszt pomijając biurko 100 pln a wciąga jak odkurzacz

w sumie to prosiak będę ale chętnie bym zobaczył "utopka" czyli wersję podwodną :P

zaglądam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wykorzystać okap, takie były pierwsze plany, ale już nie pamiętam, dlaczego wybrałem inne rozwiązanie… Może chodziło o silnik, że bezsczotkowy, a w przypadku okapu takiej informacji nie znalazłem, a może o wydajność. Ja nie mogę sobie pozwolić na próby, to MUSI zadziałać Stąd dwa silniki po 4m3/min. każdy i taki „wydech”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi sie Twój warsztat - mowie o modelu

Wyciąg ,najważniejsze aby byl skuteczny i cichy . Bo jak nie będzie śmierdzieć to , może przeszkadzać szum

Niektórzy nie rozumieją Nas " zapaleńców " i zawsze coś będzie przeszkadzać

Trzymam kciuki za malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest moc!

Ze stosownych obliczeń wynika, że to coś jest w stanie wyciągnąć z 30metrowego pokoju całe powietrze w 9 minut

 

wyc1.jpg

 

Może choć część farby doleci do modelu...

Jakby co, zawsze łatwiej ostudzić jego zapędy, niż ubolewać nad niewyrabianiem

 

wyc2.jpg

 

To jeszcze tylko uszczelka w oknie i gra gitara.

Nie, cicho nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałbym spytać o ten element. Ma się znajdować z przodu, w dolnej części kadłuba.

 

53.jpg

 

Wśród setek przewalonych kilkadziesiąt razy zdjęć, trafiłem może na trzy, na których niewyraźnie widać jego zarys. Na pozostałych zdjęciach tego elementu nie ma.

Zdecydowałem się na pudełkowe malowanie "Miss B Havin". Ilość jego zdjęć w necie powoduje zwątpienie, czy takowy w ogóle istniał Ale na innych zdjęciach samolotów, z jakimś podejrzeniem, że może koło niego stały (Air Apache, 498th), tego elementu także nie widać.

Pytanie więc, co z nim zrobić Chciałbym chociaż zobaczyć na jakimś wyraźnym zdjęciu, jak to naprawdę wyglądało. Coś mi karze podejrzewać, że to jest jakiś dolot powietrza, a to by oznaczało, że z przodu powinien być otwór. Ale pewności nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być dolot powietrza. Tylko musisz sprawdzić czy akurat w twoim egzemplarzu był. Rzeczywiście widać to bardzo rzadko.... i z tego co się zorientowałem nie ma tego na ''solid nosach'' a ewentualnie na ''szklarniowych''. Taką fotkę mam...

 

YFQKNLPW_o.jpg

 

Zbych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na jedno zdjęcie z takim lejkiem. Na egzemplarzu testującym zdaje się jakiś radar...

 

Tylko musisz sprawdzić czy akurat w twoim egzemplarzu był

Tylko że ja, próbując z pewnością w zupełnie nieudolny sposób, nie potrafię znaleźć w necie zdjęcia nawet kawałka samolotu z tego pudełkowego malowania "Miss B Havin", z numerem bocznym 176

 

Idąc tropem 99,9% Mitchelli na zdjęciach, jeśli nie znajdę jakiegoś pewnego potwierdzenia, skłaniam się po prostu do olania tej części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.