Skocz do zawartości

Mosquito 1/72 Tamiya spontan


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

długo nic nie wrzucałem, tydzień temu pochowałem psa (tego chomika z logo ) Abrams mnie wkurzył, za tydzień w końcu na urlop ale dzięki ziomkowi Franz75 coś tam zacząłem kończyć, więc "mój" spontan z komarem na pierwszy ogień, podkład gunze, farby, lakier od vallejo = spontan, 0 realiów etc, pudełko, przepraszam

Mnóstwo paprochów, błędów ale mi się podoba, widzę progres w porównaniu z Buffalo

to tyle hmmm

resztę zostawiam wam jak zwykłe

COEgmxJ.jpg

jMpGNv6.jpg

tKF5V2u.jpg

8rJfxYI.jpg

CWdswnL.jpg

 

standard w moim wykonaniu, zdjęcia z **** też przepraszam.

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale... Czy to konstrukcja goleni podwozia wymusza takie maskowanie koła do malowania? Nie można było najpierw pomalować koła, a potem go wstawić w goleń?

 

można było, ale pół roku temu nie myślałem, że go skończę tylko rozgrzebie i zostawię, nie myślałem o tym .... więc teraz kombinowałem by wyjść z tego.. wyszło jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry

 

koledzy z waszej praktyki jako wash jak zareaguje olejna tamiya (XF-1) z lakierem błyszczącym vallejo (70.510)?

Mogą być problemy?

Nie udało mi się kupić Tamiya Panel Line Black (87131) a nie wiem czy warto ryzykować...

Nie chce popsuć komara, który mi się podoba jak na razie....

 

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry

 

koledzy z waszej praktyki jako wash jak zareaguje olejna tamiya (XF-1) z lakierem błyszczącym vallejo (70.510)?

Mogą być problemy?

Nie udało mi się kupić Tamiya Panel Line Black (87131) a nie wiem czy warto ryzykować...

Nie chce popsuć komara, który mi się podoba jak na razie....

 

dzięki.

 

Ja robię czasami łosze z olejnej tamki + benzyna do zapalniczek i nie mam z tym żadnego problemu. na swoim komarze tez taki łosz zastosowałem i warstwy bazowej nie ruszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dużo się nie ruszyło, zaczynam zabawę z olejami i kredami

HPphbD4.jpg

LP1H9CG.jpg

iSpFHek.jpg

c4sVlV4.jpg

E5SSW4a.jpg

VTHGVfz.jpg

22n0dtb.jpg

 

po kredkach nie widać za dużo, z olejami nie chce przesadzić.

Koledzy jak zrobić "ładne" okopcenia z silników, olejami ? czy delikatnie aero ?

 

dzięki

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie robiłem aero, ale emaliami zeby w razie gdybym przesadził była możliwość korekty. Wyszło w miare

 

 

dobry pomysł, tak spróbuję.

 

Aerograf. I kilka kolorów, nie cztylko czarny. Różne odcienie szarości, można jakiegoś brązu i beżu dodać dla urozmaicenia.

 

 

Mike dzięki

dzisiaj mi się już nie chce, muszę się napić dobrego zimnego POLSKIEGO piwa

 

ale ogólnie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.