Skocz do zawartości

TS-11 Iskra R Novax. 1:72, wideorelacja.


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy mógłbyś coś zrobić z oświetleniem? Bo ten bijący po oczach odblask psuje trochę efekt Twojej pracy.

 

Słówko o malowaniach:

 

Warto zaznaczyć, że malowanie Iskry n/b 1722 jest dołączone niejako w gratisie i nie jest przeznaczone do wersji R tylko do zwykłych Iskier.

 

Jeszcze jedna istotna uwaga - wkradł się chaos w szachownicach na schemacie malowania.

Sugeruję, żebyś przy ich nakładaniu na bokach kadłuba, robił je z obu stron tak jak są namalowane na boxarcie (górne lewe pole - czerwone).

Ale żeby łatwo nie było... na spodzie skrzydeł szachownice są odwrócone, czyli takie jak masz na schemacie dołączonym do modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom wybrałeś dość trudny model, nie mylić ze skomplikowany, do wykonania. Mam za sobą już trzy Iskry od Army i stwierdzam, że model wymaga sporo pracy i uwagi przy budowie. Teraz z "doskoku" robię sobie czwartą, właśnie wersję Novax, i tylko na poprawne sklejenie połówek skrzydeł poświęciłem dwa pełne popołudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Postaram się coś zrobić z oświetleniem.

 

Tymczasem tak wyszło, że ze względów obiektywnych nie zrobiłem za dużo. Ale to i dobrze. Iskrę trzeba budować powoli, bo faktycznie, już widać, że będzie trudno.

 

 

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat efekt dzielenia relacji na odcinki, co daje efekt "dużego tłoku" w filmach i tego, że kanał działa od trochę ponad roku. No i też tego, że ciągle się uczę, a na Youtube najwięcej wyświetleń zbierają najlepsi, to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat efekt dzielenia relacji na odcinki, co daje efekt "dużego tłoku" w filmach i tego, że kanał działa od trochę ponad roku. No i też tego, że ciągle się uczę, a na Youtube najwięcej wyświetleń zbierają najlepsi, to oczywiste.

 

33k wyświetleń to właśnie efekt tego, że się nie uczysz. Trudno oczekiwać od widzów, którzy chcą się z kanału czegoś nauczyć, żeby oglądali kanał, którego autor w koło Macieju powtarza elementarne błędy w budowie modeli. Pomimo bardzo, bardzo wielu rad współmodelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ- kolega ma w głębokim poważaniu sugestie forumowiczów / patrz poprzednie relacje/, liczy

się tylko oglądalność kanału YT.

 

Czarno to widzę. Tylko 33 tys wyswietlen przy takiej ilości filmów... chleba z tego raczej nie będzie...

 

 

Niestety Marek ma racje nie raz juz udzielalismy porad koledze ale najwyrazniej nie ma on ochoty rozwijac sie w modelarstwie i ciagle stoi w miejscu. Po przeczytaniu kilku postow doszedlem do wniosku ze szkoda mi czasu na ogladanie twoich wypocin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Oglądnąłem i aż mnie zatkało.

W czasie 5:45 trwania filmu zaczynasz malować tablicę w kolorze czarnym. I aerograf zamiast natryskiwać, pluje farbą. W 6:03 widać same gluty.

Pisałem Ci kiedyś że masz coś źle z aerografem, albo źle rozcieńczoną farbę. Odpisałeś że to wina aerografu i kupujesz nowy, ale też popróbujesz rozcieńczać farbe tak by było dobrze.

Kupiłeś nowy dobry aerograf i co? I dalej to samo. Czyli to nie wina aerografu ale TWOJA.

Nie umiesz rozcieńczać, malujesz zbyt gęstą farbą.

Rozcieńcz w stosunku (rozc : farba) 2 : 1 , popróbuj gdzieś na kartce itp. Jak będzie to samo kombinuj dalej, a nie maluj. Dlatego zamiast ładnej powierzchni zegarów są same śpiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 6 minucie 13 sekundzie filmu wyraźnie robią się pajączki. Jak dla mnie to jpl wręcz za bardzo rozrzedził farbę, albo mu się skisiła od złego rozcieńczalnika (jak Vallejo po alkocholu).

Może warto by wypróbować farby gotowe do malowania prosto z butelki? Do etapu mieszania proponuję wrócić jak już się uda malować gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tę uwagę. Faktycznie, coś jest nie tak. Próbowałem rozwiązać problem, i chyba to albo złe rozmieszanie, faktycznie, albo jednak brak retardera w rozcieńczalniku Hataki daje się we znaki. No ale kupiłem w końcu wielką butlę Mr. Color Leveling Thinnera i to powinno rozwiązać sprawę. ;)

 

Tymczasem kolejny odcinek.

 

 

Zapraszam! ;) I szczęśliwego Nowego Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.