Teraz jest Cz cze 21 2018, 14:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Fabryka czajników - Mi-2 Hobby Boss, 1/72
PostNapisane: Śr sty 03 2018, 9:52 

Można by napisać, że odpalam nowy warsztat, ale jest to właściwie odgrzewany kotlet który trzeba w końcu skonsumować :szczerbol:

Znaczy się jest tak:

Na fali nowości HB nabyłem sobie ichniego Mi-2, a że przy okazji dostało się też dwie sztuki na konkursach to uzbierało się niezłe stadko - wszystkiego 4 szt :woot:

Niektórzy może pamiętają jak wspominałem że chcę zrobić jedną sztukę na konkurs w Kłajpedzie. Miał to być egzemplarz przekazany przez naszych wojaków Litwinom. Obecnie ten "śmiglak" stoi w Muzeum Wojska w Kownie. Miały do mnie dotrzeć fotki tego egzemplarza ale nie dotarły. I nie chcąc robić "kwasu" niepoprawnym malowaniem, temat odpuściłem :cry:
Ale jak to się mówi: ileż może leżeć?

Tak więc postanowiłem to stadko ogarnąć i żeby znowu nie zaległo na półeczce prezentuję swoje zmagania na forum (liczę na "dyscyplinarne" pilnowanie wątku :rozga: )

Inbox

Jak wygląda zestaw HB każdy właściwie wie. Na początku były ochy i achy ale trochę przycichły jak głowica wirnika głównego ujrzała światło dzienne. I to właściwie największa bolączka tego zestawu. Na szczęście poprawną głowicę wydał bodajże Billmodel (czy jakoś tak :hmmm: )

- boxart:

Obrazek

wersję US posiadam 2x a wersję Mi-2 URP-G mam zrobioną z naszego Intechu (fotkę może kiedyś tam zamieszczę) :mrgreen:

A zatem będzie tak:
1) Mi 2T w barwach ZSRR, pudełkowa żółta "38" jako uzupełnienie kolekcji "milusiów" w barwach ZSRR
2) Mi 2 URN w barwach polskich (też pudełkowych, no chyba że ta wersja była eksportowana do Libii to wtedy można by w tych barwach, kalki posiadam :cool: )

Na fali zasypania forum wszelkiego rodzaju gunshipami aż chce się napisać słowa wieszcza:

"Polacy nie gęsi, swojego gunshipa mają" ( :hmmm: )

A zatem trzeba wykazać się patriotyzmem:

3) Mi 2 US

A ze US-y mam dwa to w ramach dłubaniny przerobimy go na:

4) Mi-2CH

Tak to się prezentuje na chwilę obecną:

przed malowaniem

Obrazek

Obrazek

i po wstępnym malowaniu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Deski" dorobiłem we własnym zakresie ( w środku umieściłem ciężarki ołowiane w celu dociążenia przodu) pomalowałem turkusem od Ak a wnętrza intermediate blue (kolor podany przez instrukcję, nie do końca wiem czy prawidłowy, ale tak już chyba zostawię :? )
Oczywiście na rynku jest sporo dodatków (Yahu, QB) ale inwestowanie w nie raczej by potroiło( albo i więcej) wartość zestawów, tak więc odpuszczam :haha:

W związku z tym że mam tylko dwie głowice wirnika, na chwilę obecną "biorę" na warsztat takie malowania:

Obrazek

Absolutnie nie mam pojęcia ile czasu mi to zajmie i czy w ogóle dopcham ten temat do końca ale spróbować trzeba :oops:
Oczywiście liczę się z opiniami typu: wariat, szaleniec itd ale........... :nie_powiem:

I liczę na pomoc "merytoryczną" :D

Galerie: Mil Mi 10; Jakowlew Jak 15, Jak 17; Avia S-199; Mil MI 6; Vicker Valiant BK.Mk.1;Bristol Beaufighter TF.X;Jak 17 UTI, Jak 17W, Jak 21;Bristol Blenheim Mk Ia;Fairchild C-119C "Flying Boxcar"

Klasa 1- Samoloty i śmigłowce
ObrazekVickers Valiant BK.Mk.1

Tytuł: Re: Fabryka czajników - Mi-2 Hobby Boss, 1/72
PostNapisane: Śr sty 03 2018, 13:41 

Super ciekawie się zapowiada. Ja sobie kupiłem ostatnio z kalkomaniami Modelmaker. Dają do pudełka Mi2 z Hobby Bossa, okolicznościowe kalkomanie i poprawną głowicę wirnika z żywicy. Nie myślałeś o blaszkach z Dream Model?
http://www.scalefan.ru/product/mi_2__2/

Pozdrawiam

Maleństwa w 1:72

PostNapisane: Śr sty 03 2018, 14:00 

SAW napisał(a):
Super ciekawie się zapowiada.

Raczej obędzie się bez wodotrysków :oops:
Więc co najwyżej będzie ciekawie a śmiesznie na pewno :mrgreen:

SAW napisał(a):
i poprawną głowicę wirnika z żywicy.

I pewnie dla tego nie można jej kupić "luzem" w sklepach :benc:

SAW napisał(a):
Nie myślałeś o blaszkach z Dream Model?

Smakowicie to wygląda ale odpuszczam. W "blacharza" będę się bawił przy Mi 4 :D

Galerie: Mil Mi 10; Jakowlew Jak 15, Jak 17; Avia S-199; Mil MI 6; Vicker Valiant BK.Mk.1;Bristol Beaufighter TF.X;Jak 17 UTI, Jak 17W, Jak 21;Bristol Blenheim Mk Ia;Fairchild C-119C "Flying Boxcar"

PostNapisane: So sty 06 2018, 13:43 

Znalazłam takie coś w sklepie Martola.. może by pasowało.
https://www.martola.com.pl/pl142/produkty55097/mil_mi_2_rotor_head
Pozdrawiam

Maleństwa w 1:72

PostNapisane: So sty 06 2018, 15:42 

abtb napisał(a):
2) Mi 2 URN w barwach polskich (też pudełkowych, no chyba że ta wersja była eksportowana do Libii to wtedy można by w tych barwach, kalki posiadam :cool: )
Zestaw kalkomanii wraz ze schematem malowania do malowania libijskiego był w jednym z modeli Intechu, tylko nie pamiętam w której wersji, chyba T :roll:
SAW napisał(a):
Znalazłam takie coś w sklepie Martola.. może by pasowało.
https://www.martola.com.pl/pl142/produkty55097/mil_mi_2_rotor_head
Nie żartuj.
To już lepiej kupić cały model z Intechu (można znaleźć za około 10-12zł) i wziąć z niego cały wirnik.

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce
ObrazekTS-11 Iskra (prototyp 04)

PostNapisane: So sty 06 2018, 17:02 

No świetnie ! :)
Kibicuję.

Co do USów - dokumentacji mało więc z tym większą radością przywitałem w najnowszym AEROMAXie zdjęcia niemieckich USów. Chyba jak dotąd najbardziej szczegółowe, które ujrzały światło dzienne... Polecam.
Obrazek

Z dodatków masz jeszcze do dyspozycji tablice z Yahu. Ostatnio ukazały się świetny zestaw kalek Modelmakera, ale jak już wybrałeś malowania to Cię nie zainteresuje ;).

Grzes napisał(a):
Nie żartuj.
To już lepiej kupić cały model z Intechu (można znaleźć za około 10-12zł) i wziąć z niego cały wirnik.

No jakoś nie jestem do tego pomysłu przekonany. Swego czasu był jeszcze Amodel i miał całkiem spoko wirnik, ale teraz trudno dostępny.
Obrazek

PostNapisane: So sty 06 2018, 17:41 

No dobra a powie/pokaże ktoś jaki wirnik jest w tym Model Makerze? Bilmodel (TOPGUN) czy jakiś "autorski"?

PostNapisane: So sty 06 2018, 17:49 

Bilmodela

PostNapisane: So sty 06 2018, 22:05 

Nie wiem czy seryjna produkcja modeli nie wyjdzie im na złe, każdy śmigłowiec jest przecież inny, kolor wnętrza może być inny, ilość drążków w kabinie inna, inne wyposażenie w kabinie... ja sugerowałbym robić je po kolei na podstawie dokumentacji konkretnego egzemplarza.
P.S. Tablica przyrządów powinna być niemal że pionowo, na zdjęciach u Ciebie wyglądają jakby leżały.

PostNapisane: So sty 06 2018, 22:38 

Ten model ma bardzo uproszczone wnętrze i żeby je zrobić prawidłowo to bez blaszek albo żywic ciężko - prawie całość by trzeba wymienić. (part pasuje, żywice pavla i jadar nie sprawdzalem, ale też powinny pasować).

Co do modelu nawet prosto z pudła - nasze nie mają tych 2 dynksów na dziobie i tego na końcu belki ogonowej. Korekty wymaga też dodatkowy akumulator po belką.

PostNapisane: N sty 07 2018, 21:49 

:hmmm:
Panowie!
No powiem szczerze że padłem :benc:
Pozwolę sobie otworzyć dzisiejsze rozważania takim oto zdjęciem:

Obrazek

Poczciwy, stary intech :mrgreen:

Tyle było zachwytów nad tym wypustem HB, tyle radości. A okazuje się że jest to kolejny wyrób śmigłowcopodobny :oops: w który trzeba dodatkowo zainwestować :twisted:
Właściwie to już miałem machnąć ręką ale....... może się postaram :roll:
W blachy Parta inwestować to na pewno nie będę (x4 to ponad 200PLN), tablice będę przerabiać bo istotnie zaufałem HB i po prostu wykorzystałem ich kształt stąd taki leżący wygląd :oops: ( zakup QB to kolejne 60PLN).
Wnętrze będę wystrugiwał z polistyrenu
I co właściwie jest z obudową silników? QB coś tam poprawił czy tylko dał inny kształt wydechów ( bo te w HB też są właściwie z...bane :twisted:)
Łopaty wirnika głównego - mogą być czy lepiej przeszczepić z Intechu?

Tak więc śmiało mogę napisać że warsztatem przywitamy 2019 rok :D

PostNapisane: N sty 07 2018, 23:41 

Oj już no bez przesady :)

Zawsze myślałem, że amodel (zanim się HB pokazało) miał dobre kształty, ale wczoraj sobie wyciągnąłem z pudła i do HB się nie umywa. Jak robisz zamknięte to dużo wysiłku do wnętrza nie potrzeba - głowica niestety obowiązkowo wymaga podmianki - reszta moim zdaniem wedle uznania. Niestety z czajnikiem był zawsze problem - w 72 HB to już bodaj 4 model Mi-2, ale w 48 jeszcze gorzej - aeroplast skopał kształty i po nim się pewnie nic nie ukaże.

PostNapisane: N sty 07 2018, 23:56 

stakor1 napisał(a):
Oj już no bez przesady

Słodzi mi tu Kolega, Z A-modelem bym sobie jakoś poradził a tak....nie ma nadlewek, szpar :twisted: Jak to ogarnąć :haha: :haha:

Coś się wymyśli. Głowice mam dwie z Bilmodela, tak więc dwie sztuki zrobię na 100%

PostNapisane: Pn sty 08 2018, 0:20 

stakor1 napisał(a):
Oj już no bez przesady :)

Zawsze myślałem, że amodel (zanim się HB pokazało) miał dobre kształty, ale wczoraj sobie wyciągnąłem z pudła i do HB się nie umywa. Jak robisz zamknięte to dużo wysiłku do wnętrza nie potrzeba - głowica niestety obowiązkowo wymaga podmianki - reszta moim zdaniem wedle uznania. Niestety z czajnikiem był zawsze problem - w 72 HB to już bodaj 4 model Mi-2, ale w 48 jeszcze gorzej - aeroplast skopał kształty i po nim się pewnie nic nie ukaże.

Siemanko))) w 48 nie ma tragedii jeśli chodzi o kształt-jest OK.....jedyne co to szyby "przednie-dolne" powiększyłem ,ale głowica jest o wiele lepsza niż wytwór HB w 72...chociaż i tak zrobiłem swoją))).......ogólnie jak się chce Mi-2,to przy odrobinie zaangażowania w 48 można zrobić naprawdę fajny modelik))).

PostNapisane: Wt sty 09 2018, 15:21 

Leta napisał(a):
ja sugerowałbym robić je po kolei na podstawie dokumentacji konkretnego egzemplarza.

No to sobie poszperałem :nauka: :nauka:

Jest tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

stakor1 napisał(a):
nasze nie mają tych 2 dynksów na dziobie i tego na końcu belki ogonowej.

a te jak widać na fotkach mają :banan: (a ten na rysunku nie :hmmm: )

Ogólnie sobie poczytałem tu i ówdzie na temat zestawu i dodatków wszelakich i nie jest najlepiej.
Do tematu można podejść na dwa sposoby:
- ryć, docinać, upychać a i tak będzie coś tak prawie jak Mi 2 :twisted:
- olać temat, dorobić małe co nieco i udawać że jest dobrze :cool:

Ewentualnie żeby nie zostać "pożartym" przez Braci z Zakonu Liczących Nity zrobić coś takiego:

Obrazek

:haha:

A tak na serio to na razie zapraszam do dyskusji merytorycznej (jak się komuś chce :mrgreen: ) bo znowu mam parcie na skończenie Jak-ów (już tak malutko zostało :tancze: ) i beau (się maluje :D )

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

REGULAMIN FORUM