Skocz do zawartości

UH 1 Huey, 1:72 Italeri


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Coś pozmieniali na picassa i zonk ze zdjęciami... Jeszcze kilka dni temu wystarczyło kliknąć w dodany obraz, później kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "kopiuj adres obrazu" i wkleić do modelworka, a teraz nic; robiłem tak od chyba 7 lat

2018-03-20 00.06.39.jpg

 

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Koledzy, może ktoś podpowie coś w temacie oznaczeń wersji B tego śmigłowca - bez żadnego uzbrojenia, nie wersja medyczna, prosty śmigłowiec z jednostki transportowej.

Mam kalkę z Wasp z wersji Slick produkcji Italeri i prawie nic poza tym, może ktoś mnie natchnie.

Model już w stanie prawie do malowania, przyklejony dach i płozy, więc trzeba było przejrzeć zasoby i zastanowić się nad oznaczeniami, a nie chcę robić totalnego cudaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze popatrzec w zasobach PDFowych czy nie mam niczego o malowaniu Hueyów. Wytrzymasz do wieczora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie

 

Chodzi już o szczegóły: malować żółty pas na ogonie i statecznikach, pasy na wirniku głównym, malowabie śmigła ogonowego, gdzie umieścić napisy eksploatacyjne, ARMY czy UNITED STATES ARMY, gdzie gwiazdy (o ile mają być).

 

Mam tylko to:

 

i8KYJQ0auSmqaNrj27Y3q9ObRC3x4SZ3yXGfLUD0-r-BOEb9NhJ_UvGOHGhKLsML0_Mmm9HRa8GB-7aWxG-m_2St_E5cX5iFwFIkuKF8CdvckfxfN8AdvyxBAcMliaRP5KfW-H5-rSVBQo0W891ciQoFcDsUrs4qvcXbDySgIMLkhyE4IBfsLcO2gLf08wKQ3mML7VopvgeG_z1fXn1sLIqmdte33XYGAeQb4HZ4hV9ay3PXQDhrlNTP2C9Hn60C7rbx-FFYQWZpi9VjbCRhL5mSCQtmoI16l7hbB-E3wPp3IZ9H7PZwwrvtd_5_G1TjEJlsln1XgnhRPY6KSZuOoH-H-tFGkzCpIX5xZm-k_M4zivZNPKyhe_Cb5phCvPMkvA2QFHqb87hWUWseDPm7eX-PAw5wBT9Njm-5v2YKXsUdfa8n7YgaJUJkFVXbLmpDbKwrCm2Sep0QQFg7PJd8mu5ZKhBWWGtTg2o-oX84q6XXVGP2Pxm0qs2gFF8MnEojQqR3ihu6T3DLsKC9qWim1hITeGOENqtEGWE_vTc4J0vq2WMHl0ajpjjQaCduCgCbHk5bdbfr5rNOpLzOHNFkYx2giLWa3WekZVm1JJQ=w847-h635-no

 

1MV7bh_g3smJ4f6pjYGHBfxT-UpHBndaXL6Gqt00-O4Afktl4YbDxJMscAhhg1wuKi2zcwFjQ7cBL6blkUhsM4N-df_KDtMLuHPo5vJ8CM-wmdXjtVdcmk3YM_o7UHvHAjW6oRIflf-596vXAxe-vzZtz_bARAtUg2NAhHuHS3cji6oB3vOJqpFq2c99QJd7mg74sxld-niy8svm_yHKiJNld4FobZEqBYJXaFqmG8srld8_rAnVDwtkQZuoR6RSbegs4p9_tb8OCtcU-fINvF22nPzuLcxWmV4l1yyd-lZb7OfvHglUjMaQMZDKv1qmEexetbEZgtrkZxOFCYH6T_qHBogg2Kqjral3fHxsgFFwZjPL47WihkhsiaBzcvFLEFmwg_ix3VU1iZqvUaQGt9ply52gveS3qQj6Jp-1m7GbTiZtYMoNU8ATCsR-KryWx33ZFCeuLpFD_5PI_pdmFyKyDAfe-4xjVfB-EzxMoOLZjAzDTYLU7s_kalBwRdYSZohyzi906Ez8Oqd-oYeh84No31sbvYDhgJEGl6Sa9ofa63rp4fBgorwMAOMlSxpsnG2CJGGSODBCYe_C2G1Igk2aTmEuPzwv20k5GJA=w477-h635-no

 

i masę napisów eksploatacyjnych chyba do Chinooka

 

cvK9Wvq3EgPMmxOomptMhfo3pBINg-r3Nx0sozBH9IAd0S5Del0TkwTzPxytiZJ22HZWMkO0F8CyghO4d02ugAY3ABAkklLX7sbnUnYRNbAVjLMj3EqtPTyCgpqZ_qlzTpec4lFGmV1i2KOg21_k_lcyezmUQ8ws5WooCujqZir9LVVZhqehlidvwTU72s4DEMCtbEp2N7LR_Rf-vl4joT8M0fH2OKb8yr384c8v7C4okuyNrqZCpsorB5CFM4SIZ6424Le9RmoKVWDGxoIRVQvi5OEmc5rlESQBHcByCROGckv0YUcrSTclxen04YQ2D8L5s2LAwhpaE5CC_hPrxoGr4oBLpXj6j2ryLqXbq9tHO2UBjDXo6eKixvqNTiWiIr4iEgZOEi7NRb6BLJZpBiNBBxZKbD_E7jO0BcmezxnfsXRjx98_vbljy8AdwqAvRsOs8T5-sg6VNVkUQ14lGhMtpoaiUETC6TG7XRz7zxIb6A-54yfNt6WZD3d4DGeqJImWxXcc-a2EbE0AP_sud6FCVycdjjhfkN12Jfma4QSQ7MAxBlt_8OVj_E2U273brIMnQsnGrGgdYNWt4qHOuXBgemRWymGPb7qplYA=w847-h635-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Sprawdź proszę tę stronkę:

 

http://vietnam-hueys.tripod.com/index.htm

 

Ona powinna odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic nie wybrałem, na co mogą mi starczyć moje skromne zasoby. Chciałem zrobić wersję ewakuacyjną, ale czerwonych krzyży w życiu tak nie wymaluję, jak na kalce. Czeszę dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Krzyże to akurat nie za duży problem. Wystarczy, że w "zapasach" znajdziesz większy kawałek czerwonej kalkomanii. Tniesz z niej paski, krzyżujesz i już masz. A jakbyś nie znalazł, to zawsze możesz wziąć kawałek czystej folii do kalkomanii, pomalować ją na czerwono i z tego ciąć paski. Podobnie z białym tłem, jakby było potrzebne.

 

Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo skromne zapasy, poza tym potrzebny byłby jeszcze żółty napis DUST OFF i nr śmigłowca na szyby drzwi bocznych. Szukałem w necie jakichś gotowych znaków, kicha ...

MM nie poproszę, bo mam u nich chyba bana

Ten sam problem będzie ze Siouxem, którego mam już na ukończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
lr2jFvjrnVoT2k9YZjt4YVcCAglPge17e3aBmEO56Z5rvMxsuZyyMmEezaoIYsPtiMDIqmL-BzS-tPEsSA=w293-h220-rw

 

Nie mam pomysłu na wstawianie większych zdjęć, a na razie nie przesiądę się na inny serwis niż picassa, więc prosze wybaczyć...

Wpisz sobie picasa2html jak wpiszesz adres którym się logowałeś do picasy, to będziesz miał swoje galerie(ja tak mam) później wybierasz poszczególne zdjęcia, rozmiar i generujesz bb-code. Kopiujesz i devolay, znaczy voila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, na razie okiełznałem picassę, a zdjęć nie wrzucam, bo i nie ma czego pokazać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się Lipstein dorzucić do kalek bo interesowałby mnie schemat Marinesowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mam zamiar zrobić model w takim oznakowaniu. W opisie ze strony podesłanej przez pmroczko jej autor napisał tak: "The large vertical VHF antenna mounted on the roof of the cabin was painted white and carried the manufacturer's logo in black" - co to mogło być za logo?

Mustang 938 B model large.jpg

Mustang 051 front view large.jpg

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Trochę szukałem w sieci i na razie ta firma mi umyka. Z jednej strony jest pewne, że nie będzie to ani R.A. Miller ani Collins.

 

Ale przypuszczalnie będzie to coś takiego:

cessna-o-1d-73rd-aviation-company-warrio

Ja bym na Twoim miejscu na antenie narysował "ptaszka" i zapomniał o sprawie, chociaż oczywiście ciekawe było by wiedzieć co to za logo.

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2018 o 19:20, Lipstein napisał:

Coś pozmieniali na picassa i zonk ze zdjęciami... Jeszcze kilka dni temu wystarczyło kliknąć w dodany obraz, poźniej kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "kopiuj adres obrazu" i wkleić do modelworka, a teraz nic; robiłem tak od chyba 7 lat

 

d9Kzr9_hHXz6NuQdDnI5ySg92g8ygijv_SBlIxx8s7_hhq6OTt-BitNKzk13jSThuRfMbKv-wYJj7yV0O_LpjHMOcOohOGpmvdvsM6v5eM_ccggrxQw_fJa1hXqXnQDoo5Wt4bp_jfos1StbM6Tbc_MpQ4pl1ecsexMGNNA3dp9sqo816_ldfBq0z4r3-K9D6poJv4NN8_3wucDnPzyCNzUGKX448x7RxmRxEnPSIHMW7vgbbdxflHiFJu4YqjReb3Ed1bA6YIfu9RpqxLgGr74L3OeCpqX8IX63PyCEgfcEYTIE_Kx8OGrJR8BZsYKd2xg95ksz-Yc8qOQANqCSw9Vxggs6DZm-E-13YnpI6NTDDByvcAIUz10Al2FuleQJ982VPvYjuMAE1JLTM4y4RNJahdvXVjIn38JTsYkpFkfe_4pFvMt7ul31ouLOccxZXjj9Y-vlXISKCi5E4Y-1aFlU9A8vCJd1jSDw0cpOsnGsyw9tthJrCvMv1ywelTJTYjgtfaG3qdkTGd1L0975UlF2MGtjrQCYEgbTnp0q3k9nddk4UKqEDZ7oYuQs-yrHacMgH8QTcUxwf8SiRrhHB1_-SYWwbng8UFIm8Ks=w850-h637-no

 

dU6iJgGs7-iL5MU0P4BIr96HgJalSUgtEOytaIFQJSC6AbPHTz9YOr5lVA4LyXa15Vn8mxtM3fsZTvvsaPrvhCySaS36NN6XdDXnnJwfVnSlksJmFfnZ-cA7kwdGYeq1D-bOpsxuOceq-rm-CmE-bYYkAKrrhPs7yxgRDKyo7A9R26Qdik8HkdT5TEY24eBQg46MPA73sj3VKQPPNsv5ZfGU7YlqBgKygBqHzgvqdwTPN3ut6zWXW8SxzqEdVLNwWJpxgDkD8s7i1RWhlnmT-ugbrhj2whru1Hi2kSqp4KZjdGS8C7zguFD_s9ysjTkC-wAhMix6mpu0h1z6d44WzGN4_X4YASMcZ49hU4222IlB8yA0gUHuNOnt4oIXqNyrtUes6Ue6jO-MMmMvtH5pIMNpFqw72YGAOs8Eim512Mi29IWsuL2aV0Y9SV5S4eBQNj9LXgsbdOO97zxeigF5NsUFV064M5Wp5EPC1Ok81RXgdKmlbJgsOGELjwJcKH8iwg6lzpW6x-dQSp-GXzRX_lR7-KchfbF6lf4lFIFXYFW-Lgqh7YX5cWClHYoRqwvLsYqhEMOWLeaTR1psf0zk6engzP9Yi5aG2rxiX4g=w478-h637-no

Nie wiem, czy to tylko wrażenie, ale te przezroczyste elementy są mocno porysowane. Próbowałeś je szlifować i polerować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem...

Paweł - DZIĘKI!!! Właśnie siadłem w spokoju i czeszę net w poszukiwaniu tego logo, bo antena już biała i błyszcząca, a taka goła...

Czy ta antena boczna mogła być montowana alternatywnie również po prawej stronie kadłuba, czyli nie tej z wyżej zamieszczonego zdjęcia? Pytam, bo znalazłem takie zdjęcie w sieci i zastanawiam się, czy mogło być tak i tak, czy też antena taka była montowana po obu stronach ogona?

Pewnie od razu odpowiesz, jak nazywa się antena (ta podwójna) na dziobie?

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Też chciałbym wiedzieć, co z tym logiem będzie, na razie polecałbym Ci namalować z ręki albo inną metodą zrobić na antenie sam "bumerang" i tak to zostawić - nikt kogo dotychczas pytałem nie kojarzy tej firmy, także myślę, że nie będzie to takie ewidentne.

Co do anten to znalazłem tu taki mały obrazek:

UH-1DantennasVN1965.jpg

Ale okazuje się, że z drugiej strony też bez problemu się da:

RadioSideAntenna102.jpg

Linka jest (prawie) na pewno jedna. Wybierz stronę którą chcesz (ale skoro gościu już na rysunku to zaznaczył..).

Ta antena linkowa była podłączona do radiostacji pracującej z modulacją jednowstęgową (SSB) i o bardzo dużej mocy, w związku z czym podobno z takiego śmigłowca z Wietnamu dało się gadać ze Stanami Zjednoczonymi. Antena montowana raczej na śmigłowcach dowodzenia i specjalnego przeznaczenia.

Te anteny z przodu służyły podobno do radionawigacji - namierzania baz, stref lądowania (LZ) itd. Ale że używały sygnału FM, to byłbym bardzo zdziwiony, gdyby chopaki trochę muzyki na tym nie posłuchali. Od ludzi latających na OH-6 słyszałem, że tam ADF służył głównie do słuchania muzyki, bo nawigację robiło się według terenu i ew. mapy - na wyższym pułapie.

To tyle - pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Chyba mam coś w sprawie logo. Np. ten obrazek:

1075200.jpg

Po powiększeniu wygląda to tak:

VHF.jpg

Co skłania mnie do przekonania, że jednak to będzie logo firmy Collins:

img25.jpg

Powiedziałbym, ze jak na 1:72 to masz już dosyć danych ?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co . Ostatnio oglądałem na YT "Rok w piekle" i smaka  mnie naszła  na takiego Huey-a , ale jak zwykle w królewskiej skali 1/35☺️. tylko skąd na to wszystko pieniądze brać , zwłaszcza jak się poszalało na BlackWeeku ( żywiczne wnętrze do M88, żywiczne podwozie i wywrotka do M 923, 2xBRDM 2 i jeszcze 2K11 Krug do tego☺️). Pozdr. A.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.