Skocz do zawartości

EUROCOPTER UH-72A LAKOTA - Heller 1/72


Marcin Rogoza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witajcie...

 

Myślałem, że lotnictwa nie dotknę a tu jednak - śmiglaczki zawsze mi się podobały. A jak dodamy do tego pasję ich klejenia sprzed 25-30 lat to nie dziwcie się, że biorę go na warsztat .... z nikłą na dzieją na ukończenie

 

Oto bohater (a może bohaterka )

 

waE2QEI.jpg?1

 

 

No i bardzo ładny wybór
Mam uzasadnione obawy, że to "ładne" zostanie przeze mnie popsute

 

Bryła i detal niby w porządku, z daleka może się podobać, ale jednak te nity.... Spore... I wypukłe....

Korci mnie (i jeśli mnie nie zatrzymacie to tak się stanie), aby je zeszlifować, nanitować wklęśle, prowadnicę drzwi przesuwnych zrobić z PE i takie tam....

QquTXBS.jpg?1

 

I tu właśnie wychodzi moja nieumiejętność robienia modeli prosto z pudła.... Często jestem pełen uznania dla kolegów, którzy w ten właśnie sposób podchodzą do rzeczy

 

No dobra - koniec smędzenia... Temat wygląda na rozwojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A te nity jako kalkomania to jest płaski druk do nałożenia po malowaniu czy wypukłe do położenia przed farbą? I jeszcze jedno: rozmiar 0,6mm oznacza średnicę nita czy odległości pomiędzy nimi? Wybaczcie głupie pytania, ale w tematyce lotnictwa i dodatków to jestem laikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć piszą panowie producenci " We recommend to apply them under the paint and when your model is painted just polish the surface to make the accessory visible."

Natomiast nie wiem, czy to nie tzw suchy transfer?

 

Ech, miałem nadzieję, że weźmiesz się , Marcinie, za to - http://www.roden.eu/HTML/008.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba zarówno wybór tematu jak i pomysł na usunięcie tych "lokomotywowych" nitów. Tylko radzę przejechać model kółkiem zamiast bawić się w kalki HGW czy kulki BGA. Zachowaj parę na śmiglaka w 144

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • Super Moderator

Dobra... Wróciłem jakoś do dłubania... Nie chce mi się cholernie, ale zostawić tego nie można... Zeszlifowałem nitowania i prowadnice drzwi przesuwnych. Kadłubek gładziusieńki...

 

A ponadto pojawił się problem - brak kalek Te od Hellera nie nadają się do niczego.... A innych dostępnych na rynku nie ma

Będę musiał projektować - nie ma rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny, przez którego rzucę modelarstwo i zajmę się ogródkiem...

Będę obserwował, co podpatrzę, zastosuję

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.