Skocz do zawartości

Jaguar GR Mk.1 Hasegawa 1/72 - marzenie z dzieciństwa.


rudy0007

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie wygląda, chyba sobie też go machnę w nieodległej przyszłości (tak za 3-5 modeli, czyli pewno w przyszłym roku ). Tylko swojego zamierzam zrobić w malowaniu Desert Pink z operacji Granby, jest zestaw kalek Kits World do tych malowań z bardzo fajnymi Nose Artami.

 

Jakiego koloru używałeś do wnęk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matys: na samym początku też rozważałem taką opcję kolorystyczną ale bardziej przemawiały do mnie te szczęki Jedyne co bym dodał do tego modelu, a nie wiedziałem o tym wcześniej, to skrzydła z wypuszczonymi klapami dedykowane do modeli Hasegawy.

 

Kolor to Interior Green, w tym przypadku C027 od Mr.Hobby. Tu w instrukcji kazali mieszać z sobą dwa kolory, ale instrukcja od Kitty Hawk'a wspominała o tym właśnie kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Robi: kalki już położyłem, szału nie ma, może i też za słabo polakierowałem sam model. Aczkolwiek jak rozmawialiśmy ostatnio, wiadomo jakie te stare kalki Hasegawy są. Zobaczymy jak to będzie wyglądało po kolejnym lakierowaniu.

Doszły w między czasie golenie podwozia, zapuściłem w linie podziału czarnego panel liner'a od MIG'a Black Night. Całość chyba już tak zostanie jeśli chodzi o brudzenie. Spora część Jaguar'ów była "czysta". Bynajmniej nie mam na to jakiegoś większego pomysłu.

 

eb40d5d208d7bbd4med.jpg

 

550ae0387adf89d2med.jpg

 

 

Doszedł też długo oczekiwany, bo zamawiany 10 kwietnia, zestaw uzbrojenia

 

df59fd5c8d2afd59med.jpg

 

Teraz trzeba wygospodarować trochę więcej czasu i spróbować poskładać to wszystko w jedną całość, bo zdecydowanie za długo buduje się ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to całe uzbrojenie jest francuskie - brytyjskie Jaguary miały zupełnie inny zestaw podwieszeń. Zamiast Magiców - Sidewindery, zamiast BGL-400 - BL755 albo CBU-87, zamiast Matry-155 wyrzutnie CVR7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Kittyhawk w swojej instrukcji też się pomylił. Na zdjęciu co prawda inna rakieta ale w zastawie występuje rakieta MAGIC-2. U mnie już tak zostanie bo i tak pójdzie na półkę. Matry będą podwieszone na belce typu TER, po dwie na skrzydle. Nigdzie nie znalazłem jaka właściwie powinna być to belka, ale skoro Phantom'y mogły mieć po dwie to i mój "Dżag" będzie miał.

 

Tak to wygląda wyszperane w necie:

 

a5424bbf6bfc573fmed.jpg

 

f8474012a6c4b1a0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze w tym momencie fajnie by bylo zrobic podstawkę z wystawką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kilka zdjęć na szybko co by było widać, że jednak coś się dzieje. Pomału wszystko dobiega ku końcowi. Pozostało podoklejać kilka elementów, polakierować i na półkę.

Udręką niestety jest kalkomania i chyba za słabo polakierowany model. I pewnie, nie chyba, a na pewno. Może uda się to świecenie zniwelować na koniec jakimś lakierem.

 

a304b52b19779643med.jpg

 

41d41492129b2004med.jpg

 

e1e44f5bba8f7c07med.jpg

 

45355935663b0490med.jpg

 

d5b211ca1eaab940med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.