Skocz do zawartości

PZL P.11C Mirage Hobby 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus!

Już miałem na biurku model Bristol Fightera WnW i spontanicznie postanowiłem rozgrzebać jednak Pezetelkę. Wybrałem model spoza mojej strefy komfortu, ponieważ na Pezetelkę ochotę miałem od dawna. Okazja do podjęcia męskiej decyzji wydaje się najlepsza z możliwych - 100 lecie Lotnictwa Polskiego . Co mi z tego wyjdzie zobaczymy.

 

h6RPcnJ.jpg

 

W modelu wykorzystam:

Blachy Parta do P11C + keamy

Tablica Yahu

Kalki Techmod

Silnik, śmigło i osłonę Choroszy

 

Waham się jeszcze co do malowania: Skalski, Król lub Główczyński.

Malował będę pomarańczową Hataką.

Za wszelkie rady i sugestię będę bardzo wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam w końcu coś do pokazania.

Na razie niewiele, choć dość czasochłonna robota sprawiła że efekty niezbyt spektakularne.

Silnik od Choroszy chyba odpuszczę, mój jest krzywy i zabawa w prostowanie oraz dopasowanie jest chyba niewarta zachodu. Spróbuję coś wyciągnąć z zestawowego gluta.

 

V55JqY8.jpg

 

meGmxiE.jpg

 

Vrl5pPF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzęki Marcinowi Ciepierskiemu stałem się nie tylko posiadaczem poszukiwanego przeze mnie nosa z Army ale również żywicznych kół oraz świetnego modelu "Jedenastki" do dokończenia.

Jeszcze raz Marcinie wielkie dzięki!!!

Tymczasem coś tam podziałałem. W kokpicie podczas wklejania w kadłub i ustalania pozycji kilka detali mi się ułamało - do porpawienia po obróbce kadłuba. Wkleiłem także tablicę Yahu - muszę przyznać jestem oczarowany. Najfajniejsza tablica jaką widziałem!

eF5TAD3.jpg

 

Kadłub przygotowałem do transplantacji:

 

ib6xkp0.jpg

 

Posklejałem też chłodnicę - 50 elementów później miałem takie coś, idealnie nie jest ale i tak moim zdaniem dużo lepiej niż ta z białego metalu.

zRXP3O5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki!

Nos z żywicy już na miejscu. Trochę zabawy było - w moim modelu połówki kadłuba średnio do siebie pasowały. Żywiczny element natomiast robi robotę! Dodałem blaszki i inne duperelki. Ponitowałem też dziada. Następne foty już pewnie w podkładzie.

 

8PJNvVJ.jpg

 

fjnKYwP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!

Skrzydła doklejone, model dostał też podkład z czarnego surfacera, który zastosowałem aby zaimitować malowanie czarną Pactrą ;o) . Łączenie nosa wymagało jeszcze odrobiny pracy. Przyszedł czas na pierwsze malowanki

1GTZ7rz.jpg

 

bPjMcPm.jpg

 

U4VgUEf.jpg

 

Ten egzemplarz będzie Stanisława Skalskiego, na zdjęciac widać, że "Jedenastkę" Króla dzięki Marcinowi już mam. Jej foty w galerii wrzucę niebawem.

 

 

8WBPnOi.jpg

 

MKhA0Hg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo! Jak zwykle zresztą. Do jednego tylko się przyczepię, choć już pewnie "po ptokach": szpara powinna nad statecznikiem, a nie pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Ze szparą sugerowałem się pewnie niesłusznie eksponatem z MLP z Topshots Kagero ze strony 14, 48, 46, 45, 44. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są żadne szpary i nie brakuje żądnych osłon- statecznik jest przestawialny i jak we wszystkich PZLach to jest po prostu zostawiona dziura na jego ruchy. Z przodu statecznika pod osłoną jest śruba poruszana kółkiem w kabinie, z tyłu jest zawias na którym się odchyla góra-dół.

W muzeum jest maksymalnie przekręcony do góry a dziura wtedy jest od dołu. - może być w każdej pozycji w zależności od tego jak go pilot ustawił do wyważenia samolotu.

gwpqiH7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.