Skocz do zawartości

Kawasaki Ki 102b SWORD 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy wątek warsztatowy i oby nie ostatni.Model na dzień dzisiejszy jest w takim stanie jak na zdjęciach.Na chwilę obecną model bardzo rozczarowuje. Szpachla pod ręką musi być.Pomocne uwagi mile widziane. Zdjęcia robione na szybko tak że szału nie ma.

1C6mRVCl.jpgWQLAaRVl.jpg5WI6lTkl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "kontrowersyjny sklejacz" japońskich wodnosamolotów zasiadam w pierwszym rzędzie.

 

Pomocne uwagi mile widziane

 

Proponuję "wypsikać" hinomaru farbą bo kalki to raczej mogą słabo wyjść. Zabieg bardzo prosty a efekty wyśmienite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocne uwagi mile widziane. Zdjęcia robione na szybko tak że szału nie ma.

 

To jest kawasaki , rozwinięcie (następca) KI-45 . Malowanie zewnątrz ( zielone) gora GUNZE C130, doł C128 . Wnętrze było malowane RLM79 ( wczesny-piaskowy).

SWORD to lepsza wersja PAVLI , czeskie firmy robią taki mały face-lifting starych modeli i rożnie to wychodzi. Z tego wszystkiego najbardziej podoba mi się JUDY.

Jak będziesz malował czerwone oznaczenia proponuję na ogon dać kalkę innego koloru , ciężko dobrać taki sam kolor czerwony jak kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model Pavli i to jest inny model.Pavla jest jeszcze gorsza ale ma blaszkę i oszklenie vacu.Co do koloru wnętrza to ten piaskowy nie jest taki oczywisty.Wyczytalem w internecie że do malowania wnętrza Ki 45 stosowano trzy różne kolory w zależności od okresu produkcji.Model ma wnętrze malowane Gunze C 55.

Ps.Chyba na Britmodeler była dyskusja o malowaniu Ki 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawasaki robiła też zielony , ale z tego co widziałem stosowali je w K-48 i być może w KI-100 (też była dyskusja na j.forum) . Hasegawa proponuje mieszankę 3 w 1/72 lub 2 farb 1/48( 55-90% +41 10%). Wychodzi podobnie.

Teraz to i tak po ptakach, ale faktycznie istnieje możliwość stosowania zielonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu Ki 45 Hasegawa w skali 1:72 też podaje mieszankę dwóch kolorów.Właśnie C-55 z C 41.Sprawdziłem na Britmodeler i tam podają za Nickiem Milmanem : early to mid production --blue-grey,mid production--khaki-green,late production--olive drab.I tym się sugerowałem.

Faktycznie u mnie już tak musi zostać ale może komuś pomoże w wyborze prawidłowego koloru.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu Ki 45 Hasegawa w skali 1:72 też podaje mieszankę dwóch kolorów.Właśnie C-55 z C 41.Sprawdziłem na Britmodeler i tam podają za Nickiem Milmanem : early to mid production --blue-grey,mid production--khaki-green,late production--olive drab.I tym się sugerowałem.

Faktycznie u mnie już tak musi zostać ale może komuś pomoże w wyborze prawidłowego koloru.

Pozdrawiam

 

Oj to bardzo uproszczony zestaw, proponuję pooglądać zdjęcia . Wolę rewelacje Katsushim Owaki i James F. Lansdale są dokładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko panie Marku.To jest temat rzeka.Prawdy prawdopodobnie nie dowiemy się nigdy.Podejrzewam że pod koniec wojny mało kto przejmował się takimi rzeczami jak kolor kokpitu.To miało latać i walczyć za cesarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że się lenię.Mały postęp prac.Dla wszystkich zainteresowanych dało się wykorzystać bezproblemowo tablicę od Pavli.Na pewno jest lepsza od zestawowej z plastiku.

3df1xVFl.jpgyap86pKl.jpgU0d9cXkl.jpgiFQPjzel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pomalutku cały czas do przodu.Model postawiony dziś na koła.Dostał też lakier błyszczący.Pytanie do kolegów.Jak pomalować żółte oznaczenia na śmigłach?Przeglądając internet znalazłem trzy rozwiązania:1 bez żółtego ,2 żółte końcówki, 3 tylko żółte paski.Nie wiem co wybrać.Pomoże ktoś?

IVimniIl.jpgMLxT2Yhl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile pomogę ale wybór jest raczej taki:

 

KomN23g.jpg

 

lub

 

YejLJ3g.jpg

 

Czyli albo wcale albo jeden pasek na końcówce. Tak więc jak byś nie pomalował to jakiś kwit na to jest

 

Natomiast z całą żółtą końcówką łopaty w "japończykach" to się nie zetknąłem. Być może taki sposób malowania wystąpił na samolotach testowanych przez Amerykanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.To dolne zdjęcie znałem tylko gorszej jakości i tam końcówka wyglądała na całą żółtą.Zostanie tak jak jest czyli bez żółtego.Jest zdjęci Ki 102 na pokładzie lotniskowca i tam też łopaty śmigła są bez żółtego.Jakby za mało było zamieszania to jest jeszcze zdjęcie Ki 102 od frontu gdzie łopaty śmigła wyglądają na srebrne z czerwonymi paskami.Jeszce raz dzięki za podpowiedż. Coraz bliżej o końca .Można otwierać nowe pudełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby za mało było zamieszania to jest jeszcze zdjęcie Ki 102 od frontu gdzie łopaty śmigła wyglądają na srebrne z czerwonymi paskami

 

Przepraszam za zaśmiecanie wątku

 

46iQjWQ.jpg

 

lub

 

7blGBOp.jpg

 

Teoretycznie na początku wojny stosowano malowanie: srebrny przód z czerwonymi paskami/ czarny tył a pod koniec wojny "rdzawy" z żółtymi. Co prawda mam "Kiofu" rocznik 44 i ma srebrne łopaty tak więc jest to tylko moja teoria ( i najprawdopodobniej błędna )

 

Można otwierać nowe pudełko.

 

Nawet trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abtb napisał "Przepraszam za zaśmiecanie wątku "

A proszę bardzo. Na tego "Kiofu" poluję od dawna bo z myśliwców tylko on mi brakuje. ale bida na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bida na rynku.

 

Do "złapania" chyba tylko na rynku wtórnym

 

 

Na tego "Kiofu" poluję od dawna bo z myśliwców tylko on mi brakuje

 

I tu pojawia się dylemat: "wczesny" czy "późny" Ale tak czy siak oba w tej chwili nie dostępne w sklepach

A na prototyp to już raczej nie ma żadnych szans, chyba że "trzypak" Hasegawy "Sasebo Flying Group" z jakiejś czarnej dziury wychynie na światło dzienne (ale bez 200pln to się raczej nie obędzie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.