Skocz do zawartości

Focke Wulf Fw 190 A-8/R-11, Revell 1:72


tlb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to jest moja pierwsza relacja i w zasadzie pierwszy "poważny" plastik. Dlaczego "poważny" ? ano dlatego, że chciał bym sprawdzić się w plastikach. Jak już co poniektórzy pewnie wiedzą, robię karton w standardzie na co dzień. Moje doświadczenie z plastikami było takie, że za smarkacza kupowało się model z Plastyka i sklejało w 10-15 minut...

ale do rzeczy. Modelu nie będę jakoś specjalnie brudził, ani nanosił śladów eksploatacji, zależy mi na poprawnym sklejeniu i pomalowaniu.

Pudełko,

 

230743f32c441b79.jpg

 

zawartość,

b3d178f1e4ceefb1.jpg

plus kalkomanie i instrukcja.

 

A to co zrobiłem:

65603a3f8c8335be.jpg

732c5fc8b5943dc2.jpg

75e22ec03788301a.jpg

82336e0206a4fb23.jpg

 

wskazówki mile widziane, w zasadzie krytyka też;-) bo na niej się trochę człowiek uczy.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jeszcze nie sprawdzałem, ale kiedyś jak zrobiłem innego FW190 z tej firmy,to coś nie bardzo chciała pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu Revell poszedł na łatwiznę i zrobił osobno tylko szkło .Kolor wnętrza wyszedł koledze jakiś jasny.Jeżeli dobrze kojarzę to powinien być RLM 66 ale niech wypowiedzą się eksperci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i może trochę jasny, ale sugerowałem się tym co jest napisane w instrukcji...A tam jest napisane "myszaty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej mysz każdy widzi inaczej ;) Faktycznie kokpit powinien być malowany RLM66.

 

http://www.airventure.de/hahnweide09/1/Hahnweide09_DG_FW190_3.jpg

 

http://www.clubhyper.com/reference/fw190cockpit/CockPitMap.html

 

...a tu, ku pokrzepieniu serc, panowie budują ciut większego Antona: http://warbirdsnews.com/warbirds-news/fw-190-flight-gosshawk-unlimited.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odwiedzających,

dziś kilka problemów, pierwszy to skrzydła, które pasują ale pomiędzy nimi a kadłubem jest szpara, więc ją zaszpachlowałem. Mam szpachlę Wamod, do kartonu była ok, ale przy plastiku chyba muszę zmienić, bo coś mi w niej nie pasuje...no nic, poniżej zdjęcia:

7ba31f7209bedf29.jpg 31d4272b5e8d216b.jpg

 

Z owiewką, co wspominałem wcześniej, też jest problem. Składa się z dwóch części, które nie "grają" ze sobą:

a85a60548ebbb9f8.jpg

 

Po sklejeniu przymierzałem i ....

4327cf1ec3c21689.jpg 2cd9fb0cb437d9f3.jpg

 

w końcu zdecydowałem się, że przykleję wg drugiego zdjęcia i pociągnę szpachlą.

31eda861604e2786.jpg

 

Póki co to tyle.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że ten model jest tak tragicznie spasowany

To przezroczyste na łączeniu skrzydła-kadłub to szpachla?

Na przyszłość polecam zamaskować miejsce wokół szpachlowanej szczeliny taśmą - mniej szlifowania i odtwarzania linii podziału.

A ze szpachlówek polecam akrylową Vallejo,właśnie do takich szpar i Tamiya Basic type do ogólnego zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ten model. Szpar trochę w nim było. Owiewka to była porażka. Do tej pory nie ma zamontowanej.

viewtopic.php?f=86&t=44095

 

 

Zestawową wywaliłem i kupiłem sobie model Eduarda i będę chciał jedną owiewkę (a jest ich sporo) dopasować do R-11 ;P

https://www.mojehobby.pl/products/Fw-190A-5-11210666.html

 

Teraz model wygląda tak: (jest gdzieś poniżej)

viewtopic.php?f=178&t=56762

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odwiedzających,

to już koniec mojej przygody z plastikowym Focke Wulf'em, nie chciałem wrzucać zdjęć co dzień po jednym albo co kilka godzin, bo de facto tyle zajęło mi malowanie. Oczywiście nie mówię, że kończę przygodę z plastikiem, wręcz przeciwnie, mam kilka modeli na oku...ale to później.

Wracając do tematu, model po złożeniu i załataniu ubytków pokryłem podkładem Tamiya Surface w spray'u w kolorze szarym:

cc38cbc1a1fb95famc.jpg 56f74ff12921b4c6mc.jpg 196bb227d654ecbamc.jpg

W niektórych miejscach trochę za dużo mi się prysnęło ale na pierwszym zdjęciu pokazane jest jak dobrze ten primer dopasowuje się nawet w wąskie szczeliny jakimi są linie podziału. Pierwszy raz używałem podkładu w tej formie i jestem zadowolony. Podkład wybacza błędy ;-)

Następnym etapem było położenie farby. Do tego celu użyłem koloru RLM 76 od Gunze. Piękne krycie, nie powoduje zacieków, nie pamiętam w jakich proporcjach rozcieńczyłem aby można było malować aero. Ostatnie zdjęcie pokazuje różnice w kolorze podkładu i farby.

8a4104eae28ca641mc.jpg 59d8f7f0d01500e8mc.jpg 86080257e12e8cedmc.jpg

Następnym krokiem było położenie pierwszego koloru kamuflażu. Użyłem farby akrylowej Tamiya nr FX-20. Wiem, że to nie jest odpowiedni kolor bo powinien być RLM 75, moje faux pas. Ale chciałem się pobawić kamuflażem :-P (wiem głupia wymówka).

55c1372f5f4f8780mc.jpg 1c13c237b05a7758mc.jpg

 

i galeria końcowa, to co pisałem na początku nie chciałem wrzucać zdjęć "co godzinę" więc już poczekałem do końca, a że mały model...

drugim kolorem kamo była, także farba Tamiya, XF-24. Nałożenie kalkomanii i gotowe.

Wiem, że plamki wyglądają jak uszkodzony, przerywający aerograf, ale to były pierwszy mój taki kamuflaż, wobec czego muszę się jeszcze podszkolić w malowaniu aerografem. Nie waloryzowałem, nie cieniowałem, co widać, ponieważ zależało mi na w miarę poprawnym sklejeniu i pomalowaniu. Nie uwydatniałem podziału blach wash'em, ponieważ kiedyś, dla testu, kupiłem takowy Vallejo i coś mi nie wyszło wobec czego odpuściłem temat w ogóle.

Ogólnie jestem zadowolony z tego modelu.

00d7bf73246b902emc.jpg -->galeria

 

Wiem, że na forum stosuje się zdjęcia duże, ale biorąc pod uwagę ilość zdjęć postanowiłem zamieścić miniaturki. Otwierają się w fotosiku, czyli nie ma reklam, jak by co. Ale jeżeli będzie taka potrzeba zmienię format i wrzucę duże zdjęcia.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.