Skocz do zawartości

hobby boss mi-2 - zapytanie


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

na początek pragnę nadmienić, iż jestem sklejaczem pudełkowym, nie jestem purystą modelarskim

niniejszym postem chciałbym usystematyzować sobie wiedze an temat tego zestawu tak aby jak najpoprawniej go skleic.

w rękach miałem zestaw mi-2 amodel, ariex promodel i intech/mistercraft/plastyk - i nie będę ich opisywał.

 

o samym zestawie napisano już chyba wszystko.

 

moje pytania:

1. wirnik główny - jest przeskalowany, ale moje pytanie dotyczy tego czy warto inwestować w żywicę z blmodel maker-a, czy może samemu jakoś przerobić ten wirnik lub przeszczepić z modelu intecha? a może ktoś je ze sobą połączył? jak to wygląda macie fotki?

 

2. kola - czy warto kupować żywicę czy wystarczy przeszczep z intecha?

 

3. wloty powietrza - wiem, ze są złe i zestaw quick boost to naprawia ale czy faktycznie warto kupić ten zestaw? czy ten błąd aż tak bije po oczach?

 

4. czy kalki z hb są autentyczne historycznie czy faktyczne mi-2 latały w takim kamuflażu i z takimi oznaczeniami w takim albo takim uzbrojeniu? pytam bo na tym forum przeczytałem kiedyś że sa wątpliwości w tym temacie.

 

5. czy uzbrojeni mi-2 z zestawu intecha w pełni nadaje się do zastosowania w modelu hb? nie będzie odbiegać od nich szczegółowością jakością i inne?

 

6. deska rozdzielcza - tablica przyrządów - czy, aż tak kluje w oczy? czy zakładając, iż robi się wersje zamkniętą deska ta nie będzie razić w oczy?

 

z góry dzięki za uwagi, zdjęcia komentarze.

tak jak mówiłem tym postem chciałbym usystematyzować sobie informacje tak aby skleić plemnika bądź plemniki dające satysfakcje mi jak i oglądającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powoli zbliżam się do odgrzania swojej "fabryki czajników" i miałem takie same dylematy. Stosując zestawy QB poprawisz nie tylko wloty ale także wydechy. powinny być bardziej kwadratowe a Hb daje okrągłe. Myślę że wymiana tablicy to podstawa, ta którą dał Hb to jakaś pomyłka. W sumie za dechę plus osłona silników wraz z rurami i zaślepkami postojowymi to jakieś 30 zeta więc chyba warto. Co do głowicy to raczej bym też zakupił bo jest lepiej odwzorowana niż ta w intechu. Nad kołami się nie zastanawiałem, ja zostawię zestawowe. Zastanawiam się też czy łopaty wirnika głównego są prawidłowe. Hb daje w kaźdym wiatraku jakieś strasznie cienkie

Co do malowania to odsyłam do książki T. Królikiewicza "Polski samolot barwa i godło", jest tam schemat Mi 2 z nrb 047. Co do radzieckiego nrb 38 to na pewno jest prawidłowe.

Czekam na postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jesteś purystą (co w pełni popieram i sam stosuję) to proponuję takie odpowiedzi:

1. wirnik główny - Intech

2. kola - Intech lub zestawowe

3. wloty powietrza + wydechy - QuickBost https://www.martola.com.pl/pl142/produkty39031/mi_2_hoplite_set_air_intake_exhaust_f_o_d_

4. czy kalki z hb są autentyczne historycznie czy faktyczne mi-2 latały w takim kamuflażu i z takimi oznaczeniami w takim albo takim uzbrojeniu? - Sprecyzuj o który pytasz?

5. czy uzbrojeni mi-2 z zestawu intecha - Tak

6. deska rozdzielcza - tablica przyrządów - Lepiej zmienić

 

Tu masz: Mi-2 za 46zł

 

Zamiast żywicy kup model Intecha (URP-G lub URN) będziesz miał głowicę, koła, uzbrojenie i kalkomanie do łaciatej wersji śmigłowca.

 

ps. Ja z kolei nie jestem purystą językowym, ale czy mógłbyś większą wagę przykładać do pisania postów?

Niewłaściwa interpunkcja, pomijanie polskich znaków i wielkich liter mocno utrudnia czytanie.

A poprawna pisownia jest z pewnością łatwiejsze niż poprawne zrobienie Mi-2 w miniaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym temacie HB trochę namieszał.

Zielono-błękitne malowanie to głównie lata 60-70

Na pudełku malowanie poprawne (z błękitnymi powierzchniami dolnymi) ale odwrócona szachownica.

Na schemacie z kolei zabrakło błękitu na spodzie i odwrócili szachownicę na prawej burcie.

 

Jednolite zielone (oliwkowe) malowanie to wzór 2002 r. ale w nim są czarne numery 4-cyfrowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i złożyłem zamówienie w martoli: wirnik, kola, kokpit, caly zestaw dotyczący silnika, maski p-mask i kalki techmodu te ze strażą graniczna (generalnie chciałbym zrobić w-3, mi-2 i kanie w barwach naszej straży - na cześć mojego szwagra tam pracującego )

 

a tak na marginesie, które maski, tzn jakich firm preferujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Nie bój się... najwyżej spierdzielisz

 

"2-ki" z Hb to się raczej nie da spierdzielić - sam wiatrak składa się jak klocki lego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.