Skocz do zawartości

SA 330 PUMA Heller 1/72


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem leci smigłowiec pumka . Ciężko go było dostać ale udało sie go kupić za 20 zeta

MEazngz.jpg

qTmfTGf.jpg

M2ltRcA.jpg

I oczywiście same kalki

PVelX9E.jpg

Stan prac na dzień 27 maja

6UhU5M1.jpg

Uzp2TeP.jpg

Pytanie do was dlaczego ten kolor farby tak pęka?

XlNRwHX.jpg

QdOTH3P.jpg

7s2UMs7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

:hmmm: mam coraz silniejsze wrażenie, że jesteśmy trolowani...

 

Dlaczego? Pierwsze modele moje, i pewnie wielu innych tu obecnych, tak właśnie wyglądały

Się kolega tak nie oburza.Oczywiście że pierwsze modele tak wyglądały lecz gdy część obecnych na tym forum w tym ja zaczynała przygodę z modelarstwem to była tylko jedna książka na ten temat autorstwa p.Wagnera i to jeszcze trzeba było mieć dużo szczęścia żeby ją kupić.O forum to się nikomu nie śniło.Nie miał kto podpowiedzieć i doradzić.Każdy skleja jak chce i uważa.To w końcu jego model i pieniądze którymi zapłacił też.Jednak jak zakłada wątek warsztatowy musi liczyć się z uwagami.I piszę to bez złośliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hmmm: mam coraz silniejsze wrażenie, że jesteśmy trolowani...
Ja z kolei mam wrażenie że kolega jest bardzo młodym człowiekiem, który może modele traktuje trochę jak zabawki. Ale to musimy poczekać aż autor się wypowie, co do swojego wieku i doswiadczenia. Niewątpliwie pomogło by to w podpowiedziach i zachęcie dla młodego modelarza.

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hmmm: mam coraz silniejsze wrażenie, że jesteśmy trolowani...
Ja z kolei mam wrażenie że kolega jest bardzo młodym człowiekiem, który może modele traktuje trochę jak zabawki. Ale to musimy poczekać aż autor się wypowie, co do swojego wieku i doswiadczenia. Niewątpliwie pomogło by to w podpowiedziach i zachęcie dla młodego modelarza.

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

 

Lat mam 20. Doświadczenie minimalne xD. 7 mój model to jest dopiero.

Jedną farbę za mocno rozcienczyłem do f-14 i jakos ładniejszy ten kolor wyszedł bez zacieków . Ale farbka vallejo a tu humbrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lat mam 20. Doświadczenie minimalne xD. 7 mój model to jest dopiero.

Jedną farbę za mocno rozcienczyłem do f-14 i jakos ładniejszy ten kolor wyszedł bez zacieków . Ale farbka vallejo a tu humbrol.

 

Malujesz Humbrolami to masz najlepsze farby do pędzla, wystarczy dobrze rozmieszać i rozcieńczyć i nie powinno być żadnych niespodzianek. Dobrze jest też wykąpać wypraski w wodzie z mydłem lub płynem do mycia naczyń i wypłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malujesz Humbrolami to masz najlepsze farby do pędzla, wystarczy dobrze rozmieszać i rozcieńczyć i nie powinno być żadnych niespodzianek. Dobrze jest też wykąpać wypraski w wodzie z mydłem lub płynem do mycia naczyń i wypłukać.

 

Z tym kąpaniem to chyba jakiś przesąd z poprzedniego wieku. Nigdy nie zauważyłem żeby części były pokryte jakimś tłuszczem, chociaż sam czasami umyje wypraski - tak dla zasady. Umyć model warto, ale już przed samym malowaniem, bo tłuszcz pojawi się raczej od dotykania go palcami w trakcie modelowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porady .Niektóre kolory farb mi spływają po modelu niektóre nie dlaczego tak sie dzieje?
Może za grubo nakładasz, wnioskuję że zdjęć. Maluj rozcieńczoną farbą, kilka warstw, do uzyskania zamierzonego efektu.

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porady .Niektóre kolory farb mi spływają po modelu niektóre nie dlaczego tak sie dzieje?

 

Może chodzi o napięcie powierzchniowe? Farba rozcieńczona zwykłą wodą ma tendencje do zbierania się w kropelki. Gdzieś wyczytałem żeby dodać pół kropelki płynu do mycia naczyń do farby. Można też użyć dedykowanego rozpuszczalnika na bazie alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porady .Niektóre kolory farb mi spływają po modelu niektóre nie dlaczego tak sie dzieje?

 

Prawdopodobnie farba jest za rzadka, a w przypadku akryli może być za rzadka i powierzchnia może być za tłuszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

A nie lepiej, zamiast mieć problemy, znaleźć rozwiązanie w innym kierunku czyli inne farby również pod pędzel - Vallejo... ?

 

Trzeba koledze wprost uświadomić, że tak pomalowane elementy wyglądają koszmarnie. A przy siódmym modelu można już czegoś więcej oczekiwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porady .Niektóre kolory farb mi spływają po modelu niektóre nie dlaczego tak sie dzieje?

 

Prawdopodobnie farba jest za rzadka, a w przypadku akryli może być za rzadka i powierzchnia może być za tłuszczona.

W emalii tez tak mam ale kolory ciemniejsze a jaśniejsze znowu dobrze sie nakłada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być tak kupić tani aerograf, zamiast kupować kolejnych modeli które wyglądają jak wyglądają ??

Nie mam miejsca w pokoju. Łóżko zajmuje połowę pokoju. Na poddaszu mieszkam i sufit jest ten co idzie w dół (nie pamietam nazwy tego) i do tego jescze duzo pudeł od modeli nie zrobionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A może być tak kupić tani aerograf, zamiast kupować kolejnych modeli które wyglądają jak wyglądają ??

Nie mam miejsca w pokoju. Łóżko zajmuje połowę pokoju. Na poddaszu mieszkam i sufit jest ten co idzie w dół (nie pamietam nazwy tego) i do tego jescze duzo pudeł od modeli nie zrobionych.

Świetne wymówki Aero zmieścisz w piórniku a sprężarkę pod krzesłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam takiego podejścia, przepraszam.

Mogę Ci oddać swój pierwszy chiński pseudo aerograf (do wymiana dysza i iglica i uszczelki ), kompresor kupisz za 100-200 a komfort pracy .... zobacz mojego spita to jest mój 7 model... a zaczynałem 3 czy 4 lata temu jak Ty...

tutaj nie ma wymówek, trzeba robić by był progres a w Twoim przypadku Ty go nie chcesz robić, tak jakbyś wolał stać w miejscu...

Bez urazy oczywiście, zrobisz oczywiscie jak uważasz, Twoja piaskownica Twoje zabawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę kupić farby w sprayu niż sie babrać z aerografem. Modele sie robi tym co ma sie pod ręką tak powiedział Wujaszek Bohun xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.