Teraz jest So cze 23 2018, 12:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Autor Wiadomość
 Tytuł: A-4M Skyhawk, Hasegawa, 1:48
PostNapisane: Pt cze 15 2018, 21:29 

Rozpoczynam kolejny wątek warsztatowy. Pozostaję przy wypraskach Hasegawy, gdzie będę się zajmował modelem A-4M. Jakoś podoba mi się te nieco garbaty grzbiet tego samolotu.

Obrazek

Przyznam szczerze, że jest to spontaniczny wybór, ponieważ w kolejce czekał F-35A Menga, ale na niego kolej przyjdzie po tym projekcie jeśli oczywiście nic nie wyjdzie po drodze. Sam model wygląda na ciekawy, detal jest na bardzo przyzwoitym poziomie (zwłaszcza wnęki podwozia!), spasowanie też chyba nie powinno być najgorsze no i zestaw jest w całkiem przystępnej cenie. Nie planuje tutaj dokładać żadnych dodatków, zastanawiałem się tylko nad kokpitem Airesa, ale kabina będzie raczej zamknięta, więc w środka nie będzie widać. Montex widziałem robi maski do tej wersji maszyny, jak to jest z tymi maskami? Wcześniej nie używałem.

Póki co wyciąłem i spasowałem na sucho główną bryłę. Wygląda na to, że poza odpowiednim wyprowadzeniem połówek kadłuba nie powinno być niespodzianek. W kilku widocznych miejscach widać ślady po wypychaczach, ale nie powinno być problemu z usunięciem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Planuję robić wersję malowania dla VMA-214 "Blacksheep". Chciałbym jak najwięcej oznaczeń namalować. Jaki jest sprawdzony sposób aby przenieść oznaczenia pod jakiś szablon do malowania?

W miarę możliwości chciałbym dosyć na bieżąco uaktualniać wątek.

Tytuł: Re: A-4M Skyhawk, Hasegawa, 1:48
PostNapisane: Pt cze 15 2018, 21:31 

Z tą kabinką to dobrze zdecydowałeś, bo czytałem kiedyś że kokpit Airesa masakrycznie nie pasuje do wnętrza tego modelu, więc chyba nie warto się męczyć.
Ponoć sam model bardzo ładnie spasowany i miły w klejeniu, więc nie powinieneś mieć żadnych problemów.
Co do oznaczeń to może dałbym radę Ci pomóc - jakie oznaczenia chcesz malować od szablonów?

Warsztat: F-16C Block 52+ Jastrząb // 1:72

PostNapisane: Pt cze 15 2018, 22:17 

Nad szablonami zastanawiam się głównie dlatego, że nie mam kompletnie doświadczenia z kalkomanią Hasegawy, a kilka oznaczeń myślę, że łatwo będzie wykonać.
Fajnie byłoby przynajmniej zrobić oznaczenie Marines, numer i w, przypadku mojego malowania, oznaczenie WL, zastanawiam się jak najłatwiej zrobić to własnym sumptem, czy jakoś odrysować i wyciąć na taśmie maskującej czy jeszcze inaczej. Fajnie wyglądałoby na pewno też namalowane logo z gwiazdą.

Czarne chodniki po na górze skrzydeł też będę chciał namalować, ale to akurat będzie prosto zamaskować już na pomalowanej powierzchni.

PostNapisane: Pt cze 15 2018, 22:19 

Obrysuj mi te kształty w SVG to Ci wytnę gotowe maski.

Warsztat: F-16C Block 52+ Jastrząb // 1:72

PostNapisane: So cze 16 2018, 21:00 

Początek prac jak w większości zestawów rozpoczęty od kokpitu i wszystkiego co w nim się będzie znajdować. Na bazę z flat black nałożony Gunze H317. Zrezygnowałem z kalek na panelach po bokach kokpitu, ponieważ taki dobry detal warto pomalować pędzelkiem. Wyszło całkiem znośnie. Tablica z kolei została
wzbogacona o kalki.

Z fotelem za to było kilka kłopotów, ponieważ nie chciał się dobrze spasować. Muszę tylko jeszcze dokleić jeden element i pomalować pasy, które są odlane razem z plastikiem. Następnie lakier błyszczący i wash.

Jak na początek to idzie całkiem sprawnie.

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: Cz cze 21 2018, 11:10 

Lada moment połówki kadłuba będą sklejone. Na kokpit, fotel i elementy wnętrza położony ciemnobrązowy wash i wszystko już zabezpieczone lakierem bezbarwnym. O ile z samego kokpitu jestem dość zadowolony, o tyle fotel nie wyszedł mi tak jak tego oczekiwałem. Niemniej jednak, już jest wszystko sklejone na stałe. Póki co, jak pisał Solo, wszystko pasuje do siebie bardzo dobrze. Suche spasowania elementów też nie pokazują jakichś mankamentów.

Obrazek

Obrazek

Po wklejeniu wnętrzu wlotu powietrza w połówkę kadłuba ukazała się lekka szpara. Szpachlować tego nie ma raczej sensu tylko jak już wklejać kawałek polistyrenu. Jednak osobną kwestią jest fakt, czy ta szpara będzie widoczna po wklejeniu samych wlotów powierza po bokach kadłuba. Na fotkach nie widać, wnętrze wlotu pomalowane na biało z elementami wirnika na aluminium (powinno być na srebrny, ale teraz tego już nie poprawię). W elementy wirnika dałem jeszcze czarny paneliner Tamiyi. Wklejona jest też część dyszy silnika. Sama dysza będzie wklejona w dalszej części prac.

Obrazek

REGULAMIN FORUM