Skocz do zawartości

CAC-13 Boomerang SH 1:48


Jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Taak wiem.. miał być Intruder. A tu kolejny temat z Pacyfiku Jednak chcę przetestować jeszcze kilka technik. Czekając do jutra na sesję zdjęciową do Avengera zabrałem się za ten wypust. Special Hobby nie trzeba przedstawiać. Model wymaga trochę pracy. Miejscami ubytki i trzeba wstawiać materiał. Mimo to dużo pracy z nim nie będzie.

W zestawie blaszki i żywica. Z tej ostatniej są elementy dobre jak i kiepskie. Planuje zrobić tylko wypuszczone klapy i otwartą kabinę.

Jako samolot .. Bardzo ładna maszyna

Polepiłem troszkę tytułem wstępu.

Silnik jak i kratownica z dzwigniami w kolorach bazowych mocno podrasowane. dojdą jeszcze kable i inne duperele.

 

ELJuzSX.jpg

Trp5aI7.jpg

0w3jnDA.jpg

NtDOX9O.jpg

WjxIUsm.jpg

 

Pzdr

Jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie przerabiać samoloty. Boomerang to też taka przeróbka, dla tego zawsze lubiłem ten samolocik. Masz we mnie pilnego widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się zapowiada, obserwuję z ogromną przyjemnością, maszyna bardzo ciekawa ,buduję ten model w 72. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się zapowiada, obserwuję z ogromną przyjemnością, maszyna bardzo ciekawa ,buduję ten model w 72. Pozdrawiam.

Dajesz warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coś tam podłubałem. Ogólnie model jako spasowanie Dramat. Plastik przyjemny w obróbce. Żywica Ujdzie. Sporo czasu poświęciłem na scratch elementów wnętrza. Doszły kable jakieś bambetle. Połowa nowej kratownicy oraz zbiornik bo coś tam minimalnie z tyłu będzie widać. Mógł bym bardziej to rozebrać, ale w tym modelu naprawdę nie warto. Nic nie będzie widać a i sama jakość modelu niweluje wszystkie teoretyczne plany.

W każdym razie póki co jest tak:

 

sJ2iMUR.jpg

UChC4uy.jpg

pdUiFwO.jpg

es0q2T5.jpg

8PxIWBl.jpg

9GkPFDN.jpg

3mdCCqb.jpg

 

Muszę jeszcze trochę popoprawiać i pomału będę zamykał. Materiałów w necie za dużo nie ma ale zawsze człek coś podejrzy.

pozdrawiam

Jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No coś tam z tego zrobię. Chociaż zgranie dwóch połówek kadłuba to był nie lada wyczyn.

 

jXhGl26.jpg

GDnYzKA.jpg

ozgDiby.jpg

 

Do komory silnika upchałem jeszcze troche bambetli. Wszystko po szpachlowane. Przy okazji. Czy ktoś posiada jakieś zdjęcia komory podwozia? Tam się sporo dzieje. I na pewno wiem że były 2 kolory wnęk. Inreriorowy gray green lub srebrny. W końcu to musi jakoś wyglądać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Dziękuje bardzo chłopaki za pomoc.

Czasu mało bo robie jeszcze kilka modeli dla znajomego ale cos powalczyłem.

Ostatni okres to podkład szlif, podkład szlif i tak bez końca. Mniej więcej dobrnąłem do końca tej czynności. Zostały niewielkie poprawki i poprawa nitowania.

Zrobiłem od zera klapy. Nowe luf, pogmerałem przy celowniku. Doszły zestawowe blaszki i kilka korekt. Zrobiona komora podwozia. Także wstępnie poprawione reflektory.

 

ELkcyZ1.jpg

OON8iwh.jpg

6eTdGSh.jpg

v64Gs8H.jpg

Tv7ndNQ.jpg

dS2Wo8J.jpg

WSxIABU.jpg

 

Teraz kolejny podkład. usunięcie baboli oraz wypucowanie tego finalnie pod lakier.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.