Skocz do zawartości

Jak zostałem Januszem modelarstwa czyli Junkers D.I WnW 1/32


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Stało się, mój pierwszy model WnW, który trafia na warsztat. Będę go budował równolegle z konkursowym Bristol Fighterem.

Póki co kilka wieczorów zabawy i coś tam udało mi się posklejać. Cóż mogę napisać - teraz rozumiem zachwyty sklejaczy modeli WnW - budowa to sama frajda ale to już wszyscy wiedzą...

Muszę odrobinę zmyć washa z blachy (ostatnie zdjęcie).

Zdjęcie pudełka Artro modelling (wybaczcie nie chciało mi się)

s4WuuMT.jpg

luqRn5N.jpg

mJBMVjs.jpg

oQRhBmg.jpg

kAPVSzB.jpg

EbIxNqq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

No jednak jak reżyser rękę położył to jakość jak widać taka sama jak w Hobbicie ;)

oglądam bo szmatopłaty to dawna miłość i do tego w 32... ale "nie ,nie, nie, nie" tylko oglądam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak jak reżyser rękę położył to jakość jak widać taka sama jak w Hobbicie ;)

oglądam bo szmatopłaty to dawna miłość i do tego w 32... ale "nie ,nie, nie, nie" tylko oglądam ;)

 

Eee tam w Hobbicie zbroje z plastiku były

A to żaden szmatopłat nie jest, tylko prawilna blacha falista

To jest amelinium ,zobaczymy czy się pomaluje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj "ćwiczyłem" Merca i mało mnie szlag nie trafił. Otóż zestawowe pręty ustalające obudowę rozrządu okazały się zbyt, dla mnie, delikatne. Zastąpiłem je mosiężnymi pręcikami 0,5 mm. Najpierw nawierciłem obudowy/płaszcz cylindrów i wkleiłem je za pomocą CA w odpowiednie miejsca. Później tarczą proxxona, już osadzony w cylindrach komplet, doszlifowałem na długość oryginalnych, żywicznych, i dopiero na taki "fundament" wkleiłem obudowę rozrządu. Poniżej efekty :

Wx3s71fl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Malowanie blachy falistej i kalki przyprawiają mnie o dreszcze, a zbliża się ten etap wielkimi krokami.

Tyle udało mi się wyskrobać dotychczas. Silnik wymaga jeszcze kilku poprawek - widać na zdjęciach. Dodatki z Taurus Models są świetne!

Zapodkładowałem Finishing Surfacerem 1500 teraz jakieś alu - i tu mam zagwozdkę.

 

jukMv6y.jpg

QPnj4U6.jpg

jLrv9N6.jpg

GJLG60l.jpg

dmKiLZV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mianowicie zagwozdkę jakiej farby użyć jako podkładu alu oraz czy dawać jakiś separator w postaci lakieru do włosów albo chipping fluidu między alu a kamuflaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejna aktualizacja - kalki to był prawdziwy test mojej wytrzymałości psychicznej ;) Pierwszy raz malowałem camo przy pomocy aero, mam nadzieję, że jakoś to wyszło.

Ikz9sd1.jpg

yhltpS8.jpg

Nyxrpoo.jpg

anOo5l0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nigdy nie miałem okazji malować plam aero. Wszystkie modele, które malowałem aerografem miały jednolite malowania.

Malowałem najpierw z łapy ale przejścia kolorów nie były wystarczająco ostre, więc poprawiłem po nałożeniu maskolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Wkleiłem silnik i wydech, wystrugałem też śmigiełko. Niewiele zostało już do zrobienia, kółka, przykleić kaemy.

Do śmigła wykorzystałem żywiczne mocowanie Proper Plane - fajna rzecz, jak się chce strugać śmigło samemu.

XVGMjz4.jpg

lZwBBzT.jpg

YvsJJQJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.