Skocz do zawartości

Hansa Brandenburg W.29 1:32 Wingnut Wings


joles

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry

 

Skoro tyle Wingnutów ostatnio na forum, to dołożę do tego swoje trzy grosze

Dłubię sobie powolutku Hansę Brandenburg W.29 i... średni jestem w pisaniu jakichś głębokich wstępów, więc jak ktoś ma jakieś wątpliwości co do warsztatu, to niech po prostu pisze. Aktualny stan modelu to 60% ukończenia kokpitu i na razie wygląda to tak:

 

ulQH2HL.jpg

rkNzKCQ.jpg

mXbcp4a.jpg

zxZfufh.jpg

r2lgeYF.jpg

2OeHojM.jpg

EVZdeuL.jpg

LTdCqxO.jpg

UGMHtsD.jpg

sdZDzQ8.jpg

HgmSLHl.jpg

 

Zapraszam do dyskusji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam. Bardzo eleganckie dłubanie, że tak powiem. Pozazdrościć kunsztu.
genialny malunek i ślady eksploatacji. Na dobrym poziomie "pancerkowym". Jestem pod wrażeniem.

Dzięki Panowie za słowa otuchy w tym ciężkim boju

 

Tymczasem coś tam nowego powstało:

V9bu4BB.jpg

CHRlobg.jpg

qT5Y1MK.jpg

GXJCayu.jpg

sDgVppN.jpg

jkHPQ1Q.jpg

DrS4PK7.jpg

d6BsX1N.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mimo średniego odzewu, ja robię swoje. Udało mi się skończyć kokpit, co było nie lada wyczynem ze względu na zróżnicowanie materiałów i faktur w tym modelu

 

Jeszcze można coś poprawić, dlatego jeżeli ktoś widzi jakiś błąd, to proszę o info

 

tu5AzCk.jpg

tWljV3K.jpg

8u3KtSE.jpg

qsQU2ku.jpg

0rRqEfz.jpg

r2OKx7X.jpg

irSwtXE.jpg

cnRK1Ck.jpg

eJsoSYH.jpg

gpcKslW.jpg

HTBSRYh.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu sie odzywać...

 

No, co tu się odzywać . Bardzo dobrze idzie .

Faktycznie tylko fotel jak dla mnie sprawia wrażenie jeszcze nie pomalowanego ( oparcie ).

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, fotel jest trochę krzywo, czy mi się zdaje?

Faktycznie tylko fotel jak dla mnie sprawia wrażenie jeszcze nie pomalowanego ( oparcie ).

 

No i w końcu jakaś dyskusja!

 

Odnośnie fotela, to jest przesunięty w prawo (kierownica też), bo pilot tam siedział na baku, a ten miał po lewej stronie wlew i (chyba) wskaźnik paliwa. Jeżeli widzisz skrzywienie w innej przestrzeni, to daj znać, bo to oznacza, że ja się go nie dopatrzyłem

 

Jeżeli chodzi o oparcie, to one takie nudne były właśnie. Gięta sklejka oklejona skórą. Paskudztwo. Na pewno nie było to też wygodne. Lepsze zdjęcia mojego fotela możesz zobaczyć powyżej. Niewiele tam cieniowałem, trochę pomaziałem, żeby delikatnie imitowało zagięcia na skórze. Stuletni oryginał wygląda tak jak poniżej (trochę się różni, bo zdjęcia pochodzą z udoskonalonej wersji W.33):

bYSRGCC.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może "pokaleczyć" trochę rancik oparcia i zróżnicować kolor , połysk w paru miejscach dotknąć matem.

Wtedy nie będzie się wydawać , że oparcie jest plastikowe.

Natomiast siedzisko jest extra .

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Hello, pomęczyłbym trochę to oparcie.

 

Skoro tak mówicie, to może go jeszcze trochę pomęczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No właśnie co tu się wyrabia... nie lubię Cię, składasz szmatoplata w 1/32 którego dawno temu miałem w 1/48 A tutaj takie wyczyny ;)

Oglądam i zazdraszczam nadal mówiąc NIE

Piękny będzie, a planujesz jakąś podstawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa otuchy!

 

Piękny będzie, a planujesz jakąś podstawkę?

 

Tak, podstawka jest w planach. Nie wiem co z tego wyjdzie, bo nigdy wcześniej nie zrobiłem żadnej podstawki pod model. Mimo to, że ich naturalnym środowiskiem była woda, to moja Hansa będzie jednak stała... w warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat się trochę przykurzył, ale z budowy nie zrezygnowałem. Od dłuższego czasu miałem na tapecie silnik. Zjadł mi trochę krwi, bo nie był tak zwaloryzowany jak nowe wypusty Wnw i wiele rzeczy musiałem dorobić/ przerobić.

 

Efekt jaki jest, każdy może zobaczyć. Serce Hansy prezentuje się tak:

 

2xE4C2l.jpg

Q0P7hrN.jpg

4SBHnCP.jpg

qYzOp6z.jpg

l30ohjJ.jpg

Pj5j4xw.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 31.10.2018 o 21:51, Greif napisał:

Bajera, może tylko troszkę rury nadal deczko "grubościenne" można je deczko rozwiercić ?

Racja. Wierciłem je, myślałem, że wystarczająco, ale nie. Teraz będzie ciężko, bo te rurki, to tak na słowo honoru się trzymają, ale spróbuję. 

W dniu 31.10.2018 o 21:54, Mariucha napisał:

Silnik jest wspaniały, aż szkoda, że zniknie w modelu. Może zrobisz drugi

Jeszcze dokładnie nie wiem jak, ale na pewno nie zniknie w modelu :D

Parę fotek w kadłubie: 

5HjAbkL.jpg

xOr8vhH.jpg

BR3I7zs.jpg

bqEbkQ3.jpg

Edytowane przez joles
nowe forum
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, M.A.V. napisał:

Jak dla mnie bomba :super:  a dodatkowy szacun za latadło na pływakach :mrgreen:

Felixa też planujesz robić ?

Tak, ale kiedy... to nie wiem :D Raczej zrobię go z samym centropłatem, bo nie bardzo mam niego miejsce. Chociaż... kto wie gdzie będę mieszkał, jak go zacznę robić... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.