Skocz do zawartości

PZL.37A Łoś, Fly Model, 1:72, wideorelacja.


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to mówią, miłe złego początki.

Ciekawe, jak pójdzie z dopasowaniem skrzydeł do kadłuba, u mnie trzeba go było poszukać samodzielnie, bo do pudełka zapomnieli dopasowania dołączyć - co prawda mój to "Łoś B", więc inny kadłub - trzymam więc kciuki.

 

Powodzenia, z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dopasowaniem ciężko. Starałem się to pokazać oszczędnie, podobnie jak model po dopasowaniu.

 

Cóż, z ostateczną oceną się wstrzymam, ale jeśli IBG nie zrobi jakiegoś kosmicznego błędu, wygra "rywalizację" w przedbiegach.

 

Tymczasem kolejny odcinek:

 

 

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko Ci to idzie, ale mam wrażenie, że zbyt szybko. Trochę za mało szpachli i szlifowania, zwłaszcza na łączeniu skrzydeł z kadłubem i końcówkach płatów. Słabo też spasowane usterzenie ze statecznikiem pionowym. To będzie widoczne, niestety.

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo's nakładania farb. Zwróciłem teraz uwagę na pewne niedobre Twoje przyzwyczajenie - malując, trzymasz aerograf pod kątem do malowanej powierzchni. To źle, weź model w rękę i staraj się malować tak, żeby trzymać aerograf jak najbardziej do niej prostopadle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, zwłaszcza Tobie, Mariucha. Teraz już wiem, dlaczego miałem taki odkurz. Postaram się to wykorzystać przy "Łosiu" z IBG.

 

Model skończyłem, przyznam się, z trudem. Jeśli ktoś się uprze i przyłoży bardziej, może z niego wycisnąć więcej, pytanie tylko, czy po wejściu na rynek zestawu z IBG będzie w ogóle taka potrzeba.

 

 

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaznaczam że lubię oglądać twoje relacje z budowy .

Mam pytanie bo radzisz sobie coraz lepiej ,czemu zostawiasz takie babole na które patrzy się z niesmakiem . Obejrzyj sobie ostatni odcinek niewierze że nie dostrzegasz tego bałaganu przy środkowej komorze ,połączenie kadłub skrzydło itp . Modelarstwo to między innymi dokładność i precyzja czemu nie przyłożysz się do szpachlowania i szlifowania bo reszta idzie ci coraz lepiej .Nie chciałem cię urazić a tylko zwrócić uwagę na problem który może tylko ja dostrzegam . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trudny model, łatwo do niego stracić serce i rzucić nim o ścianę - mnie już kilka razy taka ochota nachodziła, ale szczęśliwie przeszła.

Myślę, że jpl po prostu chciał go skończyć jak najszybciej i zapomnieć o nim - choć szczerze mówiąc, doszpachlowanie i doszlifowanie tych wszystkich problematycznych miejsc (łączeń połówek kadłuba, przejść skrzydło - kadłub, jest ich w tym modelu mnóstwo), dopasowanie oszklenia, itd., zajęłoby może dodatkowe pół godzinki, może godzinę pracy. Jak wcześniej pisałem, widać w tym warsztacie pośpiech, wroga dokładności.

 

Na pocieszenie, malowanie wyszło dość udanie - choć szkoda, że nie było naszym Łosiom dane aż tak mocno się "styrać".

 

Trzymam kciuki, żeby Łoś z IBG wyszedł Ci lepiej.

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaznaczam że lubię oglądać twoje relacje z budowy .

Mam pytanie bo radzisz sobie coraz lepiej ,czemu zostawiasz takie babole na które patrzy się z niesmakiem . Obejrzyj sobie ostatni odcinek niewierze że nie dostrzegasz tego bałaganu przy środkowej komorze ,połączenie kadłub skrzydło itp . Modelarstwo to między innymi dokładność i precyzja czemu nie przyłożysz się do szpachlowania i szlifowania bo reszta idzie ci coraz lepiej .Nie chciałem cię urazić a tylko zwrócić uwagę na problem który może tylko ja dostrzegam . Pozdrawiam

 

 

Bylo juz o tym kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za uwagi i komentarze - było tak, jak pisał Hubert Kendziorek - czyli skończyć możliwie najszybciej. Nie jest to zbyt modelarskie podejście, za co przepraszam, ale chyba każdy, kto kleił tego "Łosia", wie, o co chodzi. Ten z IBG powinien pójść dużo lepiej, no ale to w przyszłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.