Skocz do zawartości

MiG-21MF Eduard 1/72


Wokulski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj skończyłem kokpit, myślę że w miarę fajnie się to prezentuje. Kolor Vallejo 70.808 Blue Green idealnie pasuje do blach Edka, praktycznie nie widać żadnej różnicy. Same blaszki może nie urywają dupy, ale są znośne, zwłaszcza że kabina będzie zamknięta, jak już wcześniej mówiłem.

 

5Stzsrq.jpg

 

U20ef3n.jpg

 

Popracowałem też nad dyszą, przez cały wieczór malowałem olejami żeby uzyskać upragniony efekt, ale w sumie to i tak ostatecznie nic tam nie widać

 

dqfifoV.jpg

 

Z innych rzeczy:

 

Na wszelki wypadek wsadziłem ciężarek ok. 5g w okolice przedniej wnęki podwozia, żeby MiGacz nie siadał na ogonie.

 

Skleiłem dwie połówki kadłuba, spasowanie jest bardzo dobre, aczkolwiek musiałem trochę przyszlifować ściankę za kokpitem po bokach bo była nieco za szeroka i rozpychała kadłub (przez to mam trochę szpachlowania za fotelem), ta sama sytuacja z częścią silnikową.

 

Mam nadzieje że się podoba, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pomalowałem wnęki podwozia, mają ładny detal, dojdzie jeszcze trochę cieniowania kredkami akwarelowymi.

 

24XER24.jpg

 

Złożyłem całość do kupy. Spasowanie jest świetne poza jednym miejscem na spodzie kadłuba, gdzie powstała szpara około 0,5 mm. Poszpachlowałem, zmyłem nadmiar i jest cacy.

 

Przykleiłem wszelką drobnicę, wloty, wyloty, antenki i pylony. Zamontowałem też owiewkę, plus nałożyłem maski. Jeszcze tylko wypolerowanie wszystkiego na wszelki wypadek, odtłuszczenie i można pryskać podkładem.

 

mTV0oh7.jpg

 

Chciałbym też zacząć temat uzbrojenia, na radzieckim absolutnie się nie znam, więc proszę o pomoc. Chciałbym żeby MiG miał schemat typowo myśliwsko-przechwytujący, i wyglądał dosyć groźnie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko ten MiG mi idzie.

 

Wczoraj położyłem podkład i zrobiłem preshading na górze, dzisiaj na dole. Pomalowałem powierzchnie radioprzezroczyste kolorem Vallejo 70.970 Deep Green, zamaskowałem i pomalowałem bazę. Nałożyłem 2 warstwy farby plus ostatnią na mokro, tak aby nie powstał efekt skórki pomarańczowej, i faktycznie powierzchnia jest idealnie gładka. Malowałem farbą rozcieńczoną w proporcjach 1:1 przy ciśnieniu około 20 psi. Jestem zadowolony, jak na pierwszy model po długiej przerwie jest według mnie spoko.

 

Co do samego koloru, na zdjęciach może być ciapkę za ciemny (na drugim wygląda najbliżej prawdy) jest to mieszanka Vallejo 70.905 Blue Grey Pale i 70.842 Gloss White w proporcjach 2:1.

 

Yvk8St8.jpg

 

k9l90Vu.jpg

 

jrCu9jL.jpg

 

A tu fotka z kontrolnie założonym nosem.

 

0YnnwO6.jpg

 

Mam nadzieję że się podoba.

 

P.S. Zrobiłem też tą śmieszną antenkę na grzbiecie, na zdjęciach 4017 które znalazłem występuje więc chyba nie zgrzeszyłem merytorycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem „główne” kalki, jak na drukowane przez Cartograf to strasznie dziwnie się kładą. Robiłem wszystko jak należy, Mr. Setter na model potem na to kalka, patyczkiem „wycisnąć” płyn i wodę spod spodu, po wyschnięciu Mr. Softer, ale one dalej nie wchodzą idealnie w linie i nity.

 

OEtcVEU.jpg

 

Skończyłem nakładać stencile na górne powierzchnie, jakość wydruku jest imo bardzo dobra, nie mam zastrzeżeń.

 

4vYDkh4.jpg

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jako robota podoba się. Ale spoglądając na foto, to w konkursie "znajdź 10 różnic"... wychodzi raczej dowolna interpretacja oryginału, na który sam się powołujesz. Uważam, że zdrapki na panelach za kabiną , na burcie, przed ogonem wyglądałyby świetnie, podobnie obrys tej inspekcji na ogonie .Powodzenia jednak życzę. Wszak to zabawa.

 

P.S> jest jakieś ujęcie oryginału ,że widać skrzydła i stateczniki (spód, góra?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo ładny Mig się zapowiada, lecz jak to bywa nie obędzie się niestety bez uwag brakuję mi w nim przede wszystkim widocznych śladów eksploatacyjnych takich jak :

- Brak widocznego metalizera z pod powłoki lakierniczej co rzuca się w oczy patrząc choćby na zdjęcie zamieszczone przez Ciebie,

- Brakuje również 2 anten VIR-32 na stateczniku pionowym od systemu NAV firmy Collins ( płytowe poziome anteny , koloru ciemno-zielonego tuż pod dużą anteną zieloną )

- Brak anteny GPS Trimble 2001 typ I / O Plus (znajdującej się na grzbiecie tuż za osłoną owiewki kabiny pilota, kolor biały)

- Brak 2 anten od transpondera systemu APX-100 ( jedna znajduję się po prawej stronie przedniej części kadłuba na nadbudówce zbiornika z spirytusem systemu przeciw-oblodzeniowego i chłodzenia stacji radiolokacyjnej , czyli przed samym wiatrochronem mała biała antena o kształcie płetwy , Druga identyczna znajduję się tuż za klapą przedniego podwozia z lewej strony )

- Brak 2 świateł antykolizyjnych firmy HELLA ( na grzbiecie przed samym statecznikiem pionowym oraz na dolnej części kadłuba po prawej stronie pod kabiną pilota ).

- Brak dużej zielonej anteny na grzbiecie Miga w tylnej części przed pionową anteną którą masz przyklejoną.

 

Pozdrawiam i czekam na dalszy etap budowy w razie czego służę pomocą i udostępnię potrzebne materiały zdjęciowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo ładny Mig się zapowiada, lecz jak to bywa nie obędzie się niestety bez uwag brakuję mi w nim przede wszystkim widocznych śladów eksploatacyjnych takich jak :

 

Dodam je na końcu.

 

Poza tym nie wiedziałem których dokładnie brakuje i gdzie mają być więc dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze schodzącą farbą za kabiną i przy ogonie miałem od razu po zobaczeniu tego zdjęcia, chciałem je namalować po położeniu kalek i washa, wtedy kiedy regularne obicia, ale po waszym odezwie stwierdziłem że lepiej to zrobić teraz.

 

Namalowałem je za kabiną na burcie, przed ogonem na grzbiecie i przy ogonie pod statecznikami, tak jak na zdjęciu.

 

Usunąłem też kalkę kaczki na dziobie, wyszlifowałem papierem i pomalowałem bazą.

 

Dorobiłem światełko za anteną na grzbiecie.

 

Namalowałem uszczelkę na owiewce.

 

PCzEB1G.jpg

 

Na tym etapie to chyba powinien być już warsztat o MFN, a nie MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym robiłeś foty ale wygląda to koszmarnie - weź to wykasuj i wstaw normalne bo na tych model sprawia wrażenie chełtanego pędzlem, a tak się ładnie wcześniej prezentował !!!

 

Akurat zdjecia do warsztatu robiłem iphonem, tak na szybko i wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.