Skocz do zawartości

Challenger II DL2F Trumpeter 1/35


TerraIncognita

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dziś zauważyłem że pomału zbliżam się do końca budowy kadłuba tego czołgu, i z tej okazji chcę pokazać co posklejałem do kupy. Nie prowadziłem warsztatu od początku bo nie uważam, że była taka potrzeba, model jest znany i większość modelarzy go kojarzy. Co innego malowanie. Tu postaram się o aktualizację jak najczęściej. Cobyście mogli mi pomóc troszkie. Ale to za jakiś tydzień dopiero to malowanie.

Trochę refleksji na temat zestawu. Generalnie Chińczycy stworzyli go w 2002 roku na podstawie swoich wcześniejszych odlewów. Jak można się było spodziewać, nie wyszło to najlepiej. Model jest bardzo nierówny. Nowe ramki zawierające SLAT i części występujące tylko w tej wersji są odlane wyśmienicie i nie ma co narzekać. Stare ramki, zwłaszcza "C", to tragedia jedna nadlewka i zapadlina. Generalnie obróbka części z niej to katorga. Na plus zestawu zaliczyłbym nie przesadzoną fakturę antypoślizgową. Model posiada błędy względem prawdziwego czołgu i to dość rażące. Największy to brak przedniej dodatkowej płyty pancernej, charakterystycznej dla wersji DL2E i DL2F. Dziwacznie są koła jezdne, wewnętrzne są szersze od zewnętrznych. Geometria wieży również jest nie halo. Alternatywą na rynku jest model Tamiyi, droższy o około 70 złotych. Jakość w Japończyku jest lepsza i bardziej pasują części do siebie. Błędów jest oczywiście mniej, choć ten z wieżą występuje nadal. Wypust Tamiyi przedstawia wersję wcześniejszą czołgu - DL2E. Zwaną błędnie Desertised, choć marketingowo to ładnie zagrało.

Generalnie jak ktoś nie musi mieć SLAT-a, to nie bierze Tamiyę, mniej nerwów napsuje.

Mój model będzie przedstawiał czołg Kompanii A z Royal Dragoon Guards, operacja Telic 5 w grudniu 2004 roku. Czołg nosił nazwę własną AVE IT, sfotografowano go podczas bitwy pod Majar Al-Kabir w Iraku.

 

Garść fotek:

TT%20009_zpsw4ovwugk.jpg

 

TT%20008_zpsslusmnfn.jpg

 

TT%20007_zpsgjab0ytx.jpg

 

TT%20006_zpss1wemnrz.jpg

 

TT%20005_zpssy52ugls.jpg

 

Co byście drodzy poprawili jak na razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Pewnie nikt nie tęsknił ale coś porobiłem przy czołgu, to się pochwalę. Najważniejsze dla mnie jest to że dorobiłem brakującą płytę pancerna. Bo była to największa wada tego zestawu. Proszę zwrócić też uwagę na misternie wykonane uchwyty lusterek . Na tyle przerobiłem sprzęg na taki jak w rzeczywistości a nie w chińskiej instrukcji. Generalnie cały kadłub i wszystkie jego komponenty mam już gotowe. Kolego knnjaz, a żebyś Ty wiedział w jak magicznym miejscu ją zanabyłem to jeszcze bardziej byś jej pragnął.

 

TT%20015_zpsl2v0frib.jpg

 

TT%20011_zpsomiaiw96.jpg

 

TT%20012_zpsva2au0uv.jpg

 

 

Czuję,że po tym modelu muszę zakupić coś mniej problemowego w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to updejtuje. Uff dobrze że nie wystartowałem nim w konkursie, bo na pewno się nie wyrobił bym w czasie. Urlop mnie wykańcza. Tak czy inaczej postęp jest, przedstawiam zieloną zębatą żabę. Malowany jak trzeba Nato Green i Desert Yellow. Reszta niedługo. Pozdrawiam

 

iTYTY%20003_zps4fumolx0.jpg

 

iTYTY%20002_zpsquxywzvh.jpg

 

iTYTY%20004_zpsi96btpnb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.