Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Zakupiłem model T-34/76 Dragona. Planuję maksymalnie zastąpić plastikowe części metalowymi. Znalazłem już gładką toczoną lufę i metalowe gąsienice. Mam plan całego malowania i filtrów, zamierzam go trochę zdezelować. Poszukuję dobrego zestawu elementów metalowych do tego modelu. Czy ktoś coś poleci z osób, które montowały kiedyś T-34? Drugie pytanie... niektóre części plastikowe będzie trzeba ciachnąć, żeby zastapić je metalowymi. Jak zrobić to porządnie? Odciąć dobrym skalpelem i wyszlifować papierami?

Będę wdzięczny za poradę.

Pozdrawiam

yold1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Zakupiłem model T-34/76 Dragona. Planuję maksymalnie zastąpić plastikowe części metalowymi. Znalazłem już gładką toczoną lufę i metalowe gąsienice. Mam plan całego malowania i filtrów, zamierzam go trochę zdezelować. Poszukuję dobrego zestawu elementów metalowych do tego modelu. Czy ktoś coś poleci z osób, które montowały kiedyś T-34? Drugie pytanie... niektóre części plastikowe będzie trzeba ciachnąć, żeby zastapić je metalowymi. Jak zrobić to porządnie? Odciąć dobrym skalpelem i wyszlifować papierami?

Będę wdzięczny za poradę.

Pozdrawiam

yold1

 

Może na początek mniej ambitnie... Po co tak od razu wszystko zastępować metalem, jak się nie wie czym plastiku się pozbyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Zakupiłem model T-34/76 Dragona. … Czy ktoś coś poleci z osób, które montowały kiedyś T-34?
A skalę to my mamy sobie wymyślić sami?
Nawet bez skali i bez montowania czołgu T-34 w przeszłości mogę polecić koledze yold1 żeby sobie zmontował model czołgu T-34/76 firmy Dragon. Skoro zakupił, to niech sobie nie żałuje. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662e98f5c9548e7e18eee626a02e4d2a.jpg

Czy z modelu Rosomak Green Devil można zrobić bez przeróbek wersję zieloną ? Bo ta piaskowa nie za bardzo mi odpowiada. Wiem , że są rosomaki zielone z siatką wokół ale chodzi mi o wyposażenie i różnice . Czy w kraju były używane te rosomaki w tej wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni...

 

Taki temat. Który T-55A lepszy? Ten z Takoma, czy ten z Tamki? Skłaniam się do tego drugiego, bom chciał go z silnikiem zrobić i z tego co widzę mam tu szeroki wybór. Merytorycznie (wymiarowo znaczy się) chyba też ok. Modelu Takoma nie znam. Ktoś coś podpowie?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takom ma złe koło napędowe, złą płytę nadsilnikową i źle umiejscowione haki na wieży. A no i gąsienice też są złe. Na bogato

 

No to potwierdziłeś moje przekonanie do starej i dobrej Tamki, którą można sobie ubogacić jak choinkę! Dzięki za info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie który model Abramsa najlepiej wybrać i producenta by zbudować pojazd ze zdjęcia ,skala 1/35. Chodzi mi o pierwszy pojazd na zdjeciu

25.jpg

 

 

Z tego co wiem, to zarówno pierwszy jak i pozostałe abramsy na tym zdjęciu, to m1a2 sep v2, a zatem Dragon numer 3556:

 

B_DRA3556_05_zpsvgcdwnca.jpg

 

B_DRA3556_04_zpscxnpkuv6.jpg

 

B_DRA3556_08_zpsdomyhmhk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - bierz RFM

 

 

Michał, ja po prostu odpowiedziałem na zapytanie KAMIL90. Sam jak na razie nie skłaniam się ku Abramsom. U mnie na tą chwilę tylko T-90 we wszystkich odmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - bierz RFM

 

 

Michał, ja po prostu odpowiedziałem na zapytanie KAMIL90. Sam jak na razie nie skłaniam się ku Abramsom. U mnie na tą chwilę tylko T-90 we wszystkich odmianach.

Dziękuje za odp , chyba jednak się zdecyduje na Dragona . Chyba że się myle i lepszy jest produkt RFM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - bierz RFM

 

 

Michał, ja po prostu odpowiedziałem na zapytanie KAMIL90. Sam jak na razie nie skłaniam się ku Abramsom. U mnie na tą chwilę tylko T-90 we wszystkich odmianach.

Dziękuje za odp , chyba jednak się zdecyduje na Dragona . Chyba że się myle i lepszy jest produkt RFM?

 

Jest, o niebo lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy RFM dodaje wieżyczkę CROWS? A autor postu, pytał o pojazd ze zdjęcia. Dragon wcale nie jest taki zły, ma tylko te marne gąski, ale to da się załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy RFM dodaje wieżyczkę CROWS? A autor postu, pytał o pojazd ze zdjęcia. Dragon wcale nie jest taki zły, ma tylko te marne gąski, ale to da się załatwić.

 

A wieżyczki się nie da?

 

 

Jasne że się da, ale po co kombinować, skoro poza gąskami można mieć wszystko w jednym pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.