Skocz do zawartości

Syryjski składak - T-72B obr. 1989 z Aleppo 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Spokojnie Panowie, w gruncie rzeczy malutko z tego będzie widoczne ostatecznie - ktoś powie sztuka dla sztuki - nie sądzę. Po prostu jeden z etapów na dłuuuugiej drodze - dlatego nawet jeśli niektore zdrapki będą wyglądały dziwnie, to na tym etapie nie ma się co przejmować - tego już mnie nauczyły inne modele - reszta zabiegów dopiero wszystko zgra w strawną całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas do przodu, pisząc w skrócie:

 

- pojawiły się spawy przy niektórych detalach

- pokleiłem zasobniki wieżowe razem z zapinkami, jeden zasobnik zostawiłem otwarty i dołożyłem do wnętrza trochę szmat

- dodane gniazdo anteny i wyrzutnie granatów dymnych

- zamocowane na miejscach przednie lampy wraz z osłonami z drutu

P1360031_zpslvynquer.jpg

P1360034_zpso68x6ba0.jpg

P1360035_zpsqyegoptn.jpg

P1360037_zpsjolar8m1.jpg

P1360032_zpsdzyxcjhr.jpg

 

Niby same pierdoły, ale niemożebnie czasochłonne.

 

Witaj czy większość części z powyższych zdjęć przykleiles już? Jeśli tak to podpowiedź czym udało się to tak czysto skleic części fototrawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas do przodu, pisząc w skrócie:

Niby same pierdoły, ale niemożebnie czasochłonne.

 

Witaj czy większość części z powyższych zdjęć przykleiles już? Jeśli tak to podpowiedź czym udało się to tak czysto skleic części fototrawione?

Wszystko to, co nie było rozłożone do malowania(zdjęcia są na poprzedniej stronie - koła, błotniki, kadłub i wieża) jest sklejone na stałe. A klej to superglut z kiosku Ruchu. Cały sekret to nakładanie go zaostrzoną wykałaczką w możliwie niewielkich ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzieranko trwa.

 

Tak jak powiedziałem na tony rdzy poszła dość transparentna warstwa zieleni - uznałem, że więcej zielonego mi nie potrzeba. Poza tym, to dopiero przypominałem sobie pracę z lakierem do włosów - zasada naczelna, którą każdemu mogę polecić - lepiej mniej niż więcej. Jeśli nawalicie lakieru zbyt dużo - farba odejdzie Wam płatami. Cienka warstwa lakieru być może będzie wymagała dłuższego moczenia wodą i pracy pędzelkiem/wykałaczką/czymkolwiek, ale zapewni Wam większą kontrolę.

P1360140_zpswuuwigtz.jpg

Następnie model dostał lakier błysk dla zabezpieczenia efektów i kolejną warstwę lakieru. A na to poszły różne odcienie piaskowego. I znowu drapanie. Oto efekt:

P1360142_zpsgwy2e5zy.jpg

P1360143_zpse8bvrsf0.jpg

P1360146_zpss68e06ne.jpg

P1360151_zpswd1wfv8z.jpg

P1360157_zpsuprsgdsl.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym drapiesz (?), pędzlami? W Japoni widziałem Gunze robi cos podobnego do gumki do mazania ( wielkość) czy pumeksu (twardość ) i sie właśnie ściera farbę, muszę zamówić jak już sie pojawi. Bez zabawy w lakier lecisz warstwami farbę jedna na drugom i drapiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim. Pędzlami - płaskie, miękkie(do nakładania wody i ew. delikatnych zdrapek/przetarć), tanie twarde z plastikowym(nylonowym?) włosiem do bardziej agresywnych rys. Wykałaczki - często podostrzone - jak farba nie chce ustąpić pod pędzlem, albo chcę mieć pojedyncze zadrapania i lepiej kontrolować proces. Ostrze skalpela - byle z wyczuciem - do najcieńszych rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu mógłbyś bardziej opisać jak to robiłeś, tj. :

Zdzieranko trwa.

 

Tak jak powiedziałem na tony rdzy poszła dość transparentna warstwa zieleni - uznałem, że więcej zielonego mi nie potrzeba. Poza tym, to dopiero przypominałem sobie pracę z lakierem do włosów - zasada naczelna, którą każdemu mogę polecić - lepiej mniej niż więcej. Jeśli nawalicie lakieru zbyt dużo - farba odejdzie Wam płatami. Cienka warstwa lakieru być może będzie wymagała dłuższego moczenia wodą i pracy pędzelkiem/wykałaczką/czymkolwiek, ale zapewni Wam większą kontrolę.

 

P1360140_zpswuuwigtz.jpg

Jakimi farbkami to robiłeś ?

Czy pomiędzy rdzę a zieleń kładłeś bezbarwny,a na zieleń bezpośrednio lakier (wybacz, głupie pytanie - zwykły lakier do włosów od żony ?:) )

Następnie model dostał lakier błysk dla zabezpieczenia efektów i kolejną warstwę lakieru. A na to poszły różne odcienie piaskowego. I znowu drapanie

 

tzn taka kolejność : rdza/zieleń - lakier do włosów - błysk - lakier do włosów a potem różne odcienie piasku ?

Podoba mi się ten efekt i czekam na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuraj buraj dalej , mam nadzieje ze w Krakowie go pokażesz w czerwcu (?) i inne twoje dorobki, śledzę twoje poczynania od spotkania z armata D-30 w Bytomiu kilka lat temu /jak dobrze pamietam

Dzięki! Wszystko jest możliwe, coraz ciężej teraz się urwać gdzieś na weekend na zawody, ale do Krakowa mam blisko. Na razie na 99,9% będę w Koprivnicy za półtora tygodnia.

Kamilu mógłbyś bardziej opisać jak to robiłeś, tj. :

Jakimi farbkami to robiłeś ?

Czy pomiędzy rdzę a zieleń kładłeś bezbarwny,a na zieleń bezpośrednio lakier (wybacz, głupie pytanie - zwykły lakier do włosów od żony ?:) )

Następnie model dostał lakier błysk dla zabezpieczenia efektów i kolejną warstwę lakieru. A na to poszły różne odcienie piaskowego. I znowu drapanie

 

tzn taka kolejność : rdza/zieleń - lakier do włosów - błysk - lakier do włosów a potem różne odcienie piasku ?

Podoba mi się ten efekt i czekam na więcej

 

Wszystko malowane Tamkami, rozcieńczanymi Levelling Thinner - niektórzy piszą, żeby wodą rozcieńczać, bo farba lepiej reaguje, ja nie widzę potrzeby. Może przy wodnym rozcieńczeniu efekt byłby bardziej rozmyty.

 

Kolejność jest następująca: rdza -> lakier błysk -> lakier do włosów -> zieleń i drapanie -> lakier błysk -> lakier do włosów -> piaskowy i drapanie -> lakier błysk.

 

Innymi słowy ten kolor, który chcesz drapać kładziesz bezpośrednio na lakier do włosów. Ja swój kupiłem 6 lat temu sam, bo żony się jeszcze nie dorobiłem i działa cały czas. O, taki: spray-lakier-do-wosw-120-ml-rozpylacz_dfbd354a560d1bfbdcd3f52eb425b7ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas do przodu, pisząc w skrócie:

Niby same pierdoły, ale niemożebnie czasochłonne.

 

Witaj czy większość części z powyższych zdjęć przykleiles już? Jeśli tak to podpowiedź czym udało się to tak czysto skleic części fototrawione?

Wszystko to, co nie było rozłożone do malowania(zdjęcia są na poprzedniej stronie - koła, błotniki, kadłub i wieża) jest sklejone na stałe. A klej to superglut z kiosku Ruchu. Cały sekret to nakładanie go zaostrzoną wykałaczką w możliwie niewielkich ilościach.

 

Super dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Koniec drapania, wystarczy mu. Bliżej majówki, może w piątek-sobotę skrobnę jakiś konkretniejszy opis co i jak żeby zgromadzić to wszystko, co jest porozbijane w postach w jedno miejsce. Na razie zapraszam do oglądania - może być?

P1360164_zpsjrdhvmgp.jpg

P1360171_zpsa2euelok.jpg

P1360167_zpsztqlidx7.jpg

P1360169_zps5unu6bmk.jpg

P1360175_zps84obusys.jpg

P1360172_zpsxgglm1pk.jpg

 

Na tą chwilę będę sobie powoli malował detale a potem wkraczam z filtrami i całą resztą wszelakich zabiegów upiększających.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa, zdjęcia się otwierają.

 

Ja ogólnie nie jestem "przepisowcem", nie odliczam kropelek farby i nie stosuję jedynie słusznych kolorów i mieszanek - wszystko na oko. To co widzisz u mnie na modelu to mieszanki czerwieni, żółtego, bieli, Hull Red i Red Brown Tamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Tak jak pisałem przygotowałem opis krok po kroku z malowania T-72. Wszystko, co pojawiało się w wątku warsztatowym zebrałem w jedno, dodałem parę uwag, ciekawostek i zdjęć. Może komuś się przyda. ;)

 

artyku%20logo_zps95h0wrrk.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.