Skocz do zawartości

Kubuś 1/35 Mirage Hobby


Aro82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czas na drugi model do kolekcji.Wybór padł n Kubusia od Mirage-model pewnie większości znany.Lecz był to chyba zły wybór dla tak mało doświadczonego modelarza jak ja

Model nie dokładny.Wypraski z dużą ilością nadlewek. No i łączenie części z ramką-tragedia.Nawet małe elementy są łączone z ramką w 4-6 miejscach i to często na rogach grubymi "łącznikami".

 

Trochę już porobione. Chcę go zrobić z otwartymi górnymi włazami ale nie pasowała mi wewnętrzna pustka.Dodałem pedały,siedzienie,dźwignię hamulca awaryjnego,ławkę dla strzelca/desantu,zegary i dźwignie do otwierania wizjera kierowcy.Jeden z dolnych włazów będzie otwarty.Myślę że to wystarczy-generalnie przez górny właz wiele nie widać.Z zewnątrz dodana poprzeczka do wału i śruby na osłonach kół.Teraz czeka mnie szpachlowanie a potem spawy.Czeka na greenstuff-chyba bedzie ok na spawy?Co jeszcze można zmienić/dodać aby model był lepszy?Na pewno wywiercę otwory w miejscach przestrzelenia pancerza.Na trzeciej fotce imitacja rury wydechowej-fabryczna mi nie pasuje :/

Niestety fotki takiej jakości-nie mam nic lepszego do pstrykania :( Czekam na sugestie.Pozdrawiam.

 

S6pHgWC.jpg

zAmC6LM.jpg

yU4tEhs.jpg

x8gDrvB.jpg

LuL7UEt.jpg

OpR6nsV.jpg

OpR6nsV.jpg

aIMVw91.jpg

ceDVjiw.jpg

 

Na razie to tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dodam też zawiasy na tylne dolne płyty.Bo fabryczne są praktycznie nie widoczne.Zrobiłem także otwory w felgach-fabrycznie bez otworów :/

STMBG2M.jpg

AFy7q3I.jpg

 

Teraz kilka pytań-może ktoś wie i poradzi....

1 Jakim kolorem pomalować wnętrze? Chodzi mi po głowie jakiś brąz wpadający w czerwień/rudy.

2 jaki kamuflaż na zewnątrz?

RvmUTG4.jpg

KHwjEQS.jpg

 

I jeszcze sprawa włazów-czy lepiej otwarte całkowicie? czy częściowo?Może pół na pół? I czy były na nich jakieś rączki,dźwignie?

an1SIS5.jpg

cbLwYvU.jpg

KTRC58P.jpg

 

Tak będzie widoczne wnętrze...

p0t55yo.jpg

p3YW0ee.jpg

ry3jlPg.jpg

Z8SIZpf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu...

 

mNfvMbE.jpg

 

AJhAre3.jpg

 

MDyjVUW.jpg

 

Nie jestem do końca przekonany co do spawów-czy wyglądają one dobrze czy coś z nimi nie tak?Ewentualnie jakaś podpowiedź jak je wykonać? Zaznaczam iż pierwszy raz mam do czynienia z GreenStuffem ;)

 

xUX9iXQ.jpg

 

6DjL1P4.jpg

 

rn01k3p.jpg

 

RLnNYYP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by pod spawy wyryć zagłębienie, przynajmniej tam gdzie się da (np. odwrotną stroną nożyka modelarskiego ) by część masy się zagłębiła. I cieńsze wałki próbuj robić.

Można pokombinować z rozciągniętą nad zapalniczką ramką ( zmiękczyć klejem i igłą od strzykawki wyciskać spaw ).

Kolejny sposób to cienki drucik cyny i jak wyżej igłą go traktować.

Możesz potestować, co Ci lepiej wychodzi.

Teraz troszkę te spawy za masywne są wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.