Skocz do zawartości

Challenger I Revell 1:72


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kółko dyskusyjne mi się wywiązało, to chyba dobrze Z tymi oczami to bez przesady, cierpliwość ćwiczę, żeby się w końcu z powrotem wziąć za Iskrę

 

Żeby Green Stuff, Milliput nie przyklejał się. Palce delikatnie zwilżone wodą z mydłem, płynem do naczyń itp.

Dzięki za wyjaśnienie sprawy. Przy następnej rzeźbie powinna spaść mi częstotliwość rzucania słów powszechnie uznanych za niecenzuralne

 

A tymczasem gąski.

 

W trakcie maskowania (80% roboty):

OJxIyZF.jpg

u3EFYW8.jpg

 

I po malowaniu gum:

BKsdLbd.jpg

IRYZpys.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka jakaś będzie? Rzdawy nalot pojawia się po pewnym czasie a wszelaki ruch pojazdu po piasku spowoduje że owe gąski będą się błyszczeć jak przysłowiowe psu jaja uwzeglednij to.

 

Uwzględniam Pamiętam Twoje sugestie w tym temacie z warsztatu Leclerca.

 

Podstawka będzie, cuś w stylu poniższych zdjęć:

9020%20Challenger%204.jpg

https://www.tankograd.com/cms/website.php?id=/en/Challenger-1-Grossbritanniens-letzter-Kampfpanzer-des-Kalten-Krieges.htm

 

tylko bez śniegu. Może jeszcze jakaś barykada a'la takie toto:

challenger-1.jpg

http://www.kvh.estranky.cz/fotoalbum/zahranicni-mise/ifor_sfor_bosna/challenger-1.jpg.html

 

tylko droga na pewno będzie asfaltowa.

 

A gąski jeszcze tu i tam dostaną błysku, choć nie za wiele. Wzorowałem się na takich zdjęciach:

Challenger_1_War_&_Peace_Show_2006_002.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka jakaś będzie? Rzdawy nalot pojawia się po pewnym czasie a wszelaki ruch pojazdu po piasku spowoduje że owe gąski będą się błyszczeć jak przysłowiowe psu jaja uwzeglednij to.

 

Swiete slowa Piasek dziala jak papier scierny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Wykonałem imitację faktury antypoślizgowej na kadłubie i wieży. Surfacer 500 nakładany pędzlem i dodatkowo obrobiony pędzlem 0 ściętym prostopadle w celu nadania faktury. Metodę tę przerobiłem na Leclercu. Na tym etapie na zdjęciach przypominać to trochę być może fakturę odlewu rodem z T-34, ale jest ok. Po lakierach a przede wszystkim washu będzie co ma być.

 

WNH9MW8.jpg

D0hmwdP.jpg

 

Lokalnie trzeba jeszcze poprawić krawędzie, Leveling Thinner powinien być do tej roboty w sam raz. Po tym można kończyć blachowanie modelu i jadziem do lakierni.

 

edit. Pokolorowałem podwozie.

 

W0O09lV.jpg

5bFltVn.jpg

jYud9oz.jpg

I tyle go widzieli

Opwy3wx.jpg

gVRp3hh.jpg

EUCYhhL.jpg

Wash, pigmenty i fajrant w tej kwestii.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt będzie podobny jak tutaj:

 

DSC_0082_zpsvzckbu42.jpg

DSC_0209_zpsfpjtqy3n.jpg

DSC_0216_zpsr2atzjv7.jpg

viewtopic.php?f=219&t=53945

 

A kolorów użyłem trzech. Gunze C54 Khaki Green jako "podkład", rozjaśnienia H79 Sandy Yellow i na to filtr z C23 Dark Green(2). Podwozie dostanie jeszcze tylko pudrów i olejów, kadłub i wieżę dodatkowo planuję jeszcze filtrować C55 Khaki dla większego zróżnicowania i uzyskania nieco brązowego odcienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jeszcze trochę pocudowałem i poszło pod maskowanie. I dalej kontynuuję blachowanie modelu.

 

mzDczgp.jpg

kyF13OQ.jpg

DMcJPUA.jpg

R2xphIg.jpg

 

Knuję też podstawkę. Droga, barykada, trawka i krzaczek jakiś. Bez szaleństw.

 

CPLV8w8.jpg

dQXlKVK.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki. Lustra z Dragona, z Challengera 2, a faktura po lakierze i washu będzie widoczna jak a lala. Wieża jest już w surfaceze 500 z aero, powierzchnia bez faktury z pędzla je jest już gładka jak lustro. Kontrast w chropowatości powierzchni nieco się zmniejszył, ale będzie wyraźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.