Skocz do zawartości

MIM-104B Patriot Surface-To-Air Missile


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ta jedna trochę krzywo się przykleiła ale nie wiem dlaczego, ponieważ wszystko weszło na swoje miejsce. Jeśli chodzi o malowanie to jakoś dam radę- najwyżej się trochę pogimnastykuję ;). Chcę wszystko za jednym razem pomalować, bo u mnie malowanie wygląda tak, że muszę mieć na to pół dnia żeby wszystko porozkładać w pokoju, zabezpieczyć itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zastanawiam się czy przyklejać wyrzutnię do podstawy czy tylko ją osadzić i móc w każdej chwili ją przekręcać. W instrukcji jest napisane, żeby dać na klej ale jak wsadzę na luzie to też się trzyma i nie ma prawa wypaść z podstawy ramienia...

 

8652776b0e30f78c.jpg

 

9d61d15440002a46.jpg

 

c21ec5810b0bf135.jpg

 

efd9c81390ee6a62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pomalować to ustrojstwo Zastanawiam się czy zrobić pre shading. Nigdy tego nie robiłem, ale z tego co wyczytałem należy na czarno pomalować wszystkie załamania na bryle modelu i wszystkie detale. I teraz pytanie do was... Wychodzi na to, że musiałbym cały model na czarno zrobić bo ma on pełno załamań i zakamarków. Doradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej wygląda preshading w praktyce

 

na to idzie base coat, color modulation a na samym końcu postshading wykonany albo aero albo olejami

 

Czy będziesz to robił? To już tylko od Ciebie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego sie nie nauczysz jezeli nie bedziesz próbował. Jeżeli boisz sie o patriota to odłuż go i zakup tani i łatwy model w montażu i potestuj. A jak nabierzesz wprawy w malowaniu to wrøć do Patriota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego sie nie nauczysz jezeli nie bedziesz próbował. Jeżeli boisz sie o patriota to odłuż go i zakup tani i łatwy model w montażu i potestuj. A jak nabierzesz wprawy w malowaniu to wrøć do Patriota ;)

 

Zawsze się znajdzie rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy składaniu modelu za wiele Ci nie pomogę, bo to nie moje klimaty. Po pierwsze popraw fotki, staraj się oświetlać model od przodu a nie od tyłu.

Jeżeli chodzi o malowanie to jak radzi Panzer Machine - ja przy braku doświadczenia bym się za taki skomplikowany model nie brał. Kup sobie coś prostszego, a potem wróć do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowię się jeszcze nad pre shadingiem. Zastanawiam się teraz nad kamuflażem. Najpierw oczywiście walnę podkład. I teraz dać zieleń na całość czy czerń? Najmniej jest ciemno żółtego. Aha do robienia kamuflażu zakupiłem blue tacka którym później okleje części których nie chcę malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił w takiej kolejności:

* Nato green

* Nato Brown

* Nato Black

 

Do maskowania polecam to:

Blu Tack lubi odchodzić z farbą albo z częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej zielonego, a potem brązowego? Patrząc na obrazek z pudełka , brązowego jest najmniej. Kolory jakie mam to Tamiya XF-58 Green, XF-64 Dark Brown i XF-60 dark yellow. P.S ten Camuflage masking putty kosztuje ok 80 zł... Za to można 8 farbek kupić albo niewielki model :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masking putty od Ammo jest wart swojej ceny. Spokojnie uzyjesz go na wielu modelach do malowania kamuflazy.

Nie wglebialem sie w schemat kamuflazu tego patriota ale patrzac na pudelko ktore zamiesciles w pierwszym poscie to wyglada mi na malowanie Nato. Moge oczywiscie sie mylic.

W kazdym razie ja bym kupil dedykowany zestaw akryli do malowania Nato od Ammo i jechalbym z koksem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ciezko czasami cos podpowiedziec jak nikt z nas wczesniej tego modelu nie kleil. Patrzysz w instrukcje spr ze zdjeciami i kleisz. Co do malowania to jak juz koledzy mowili. Jak ci szkoda tego modelu to kup cos na testy za kilka zlociszy i testuj. Pre shading nie jest taki sztraszny. Filmikow na yt jest pelno. W skrocie areo blisko modelu i jedziesz wedlog lini podzialu, nitow czy wypuklosci spokojnie bez nerwow. W najgorszym przypadku zawsze mozesz zmyc i spr ponownie. Przy malowaniu kamo w moim Bismarcku bialy zmywalem chyba ze 4 razy. Kamo w spicie robilem raz, jak to mowia nauka nie idzie w las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na koniec klejenia naczepy mam pewien problem. Otóż chce przykleić antenę (radar) w pozycji pionowej jednak uniemożliwia mi to mały łącznik

 

03a98fdc14b00685.jpg

 

9c346209aabd9b9c.jpg

 

Mogę przykleić antenę tylko w jednej pozycji, takiej na wpół podniesionej. Ktoś wie czy to tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu z googla wygląda bardzo podobnie tylko łącznik między piasta baterii a sama baterią jest pod zdecydowanie większym kątem i jest prawie pionowo dzięki temu. Sądzę, że jak zmienisz ten kąt na łączniku będziesz miał zamierzony efekt8c8be4a0b48d1e89c1b31c87d3ce0601.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mogę tego zmienić bo łącznik jest za długi i nie złapie otworów. Żeby wszystko weszlo na swoje miejsce to musi być taki kąt jak przysłałem na swoich zdjęciach. Nie wiem co tu jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jeszcze zwiększyć kąt uniesienia baterii? Tak patrząc na Twoje zdjęcie zwiększenie kąta powinno przesunąć mocowanie anteny jeszcze "w dół" baterii i powinna się bardziej wypionować

Na tym zdjęciu co wrzuciłem po wysunięciu siłownika widać, że jest pod zdecydowanie większym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jeszcze zwiększyć kąt uniesienia baterii? Tak patrząc na Twoje zdjęcie zwiększenie kąta powinno przesunąć mocowanie anteny jeszcze "w dół" baterii i powinna się bardziej wypionować

Na tym zdjęciu co wrzuciłem po wysunięciu siłownika widać, że jest pod zdecydowanie większym kątem.

 

Nie mogę tak zrobić bo wyrzutnia jest sklejona i taki kąt musi pozostać. Będę musiał kombinować z dorabianiem jak napisał makinen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.