Skocz do zawartości

M1151 Academy - 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeszcze dziś rano stelaż na narzędzia wyglądał w ramie tak:

a0vjmI.jpg

 

Wyciąłem stelaż i dokleiłem pozostały element tylnej belki i zderzaka z hakiem.

4L8OLr.jpg

cEESPQ.jpg

Powycinałem narzędzia i przygotowałem do obróbki. Wyciągnę z jakichś ścinków fototrawione paski i zamocuje narzędzia jak powinno być z tyłu bagażnika.

Nie chcę robić baboli skoro zobowiązałem się dać z siebie wszystko.

meQnwW.jpg

Nie wszystkie narzędzia na foto jeszcze oszlifowane.

 

W najbliższym czasie mam nadzieję dokończyć ramę i zająć się nadwoziem. A jak wiemy sporo czycha tam niespodzianek, szczególnie przy desce rozdzielczej i szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja również pochwalę podejście do tematu, no i oczywiście wykonanie też Ale jeszcze raz odeślę Cię do tego tematu:

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=14&t=1144

Wiem, że jest długi, ale przeczytaj na spokojnie (lub jeszcze raz, jeżeli tam zaglądałeś), tam było też choćby o narzędziach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miejcie na mnie margines wyrozumiałości. Nie dam rady dorobić i przerobić wszystkiego od strzała.

 

Czytałemm artykuł i jest bardzo obszerny. Postaram się wykonać lekkich przeróbek tu i tam, ale nie w takim stopniu by myśleć o jakiejkolwiek bliskości z merytorycznym odpowiednikiem. To ój pierwszy Hummvee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokleiłem przedni zderzak z szeklami i formalnie podwozie gotowe do malowania na czarno (będę malował osobno nadwozie i koła).

 

SoYNcg.jpg

isgAUF.jpg

gmuubS.jpg

 

Teraz przede mną prawdziwe pole minowe z przeróbkami związanymi z wnętrzem pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama i koła pomalowane bazową czernią.

 

Teraz odpowiednio uzupełnię elementy malując pędzlem. Szykuję tez maski na koła.

 

18009801_1488316421199533_555446990_n_zpsxgaimqxf.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pochwalony kamraci!

 

Doszedłem do najbardziej zdradzieckiego punktu budowy modelu.

Punktu 10.

DSC_0807_zpsplxv0cnm.jpg

 

Prośba koledzy, możecie mi łopatologicznie dokładnie opisać co uciąć i zeszlifować, coby maska i panel się ułożyła.

Czytałem opis z linka, ale nie jest to do końca klarowne wszystko. Zaznaczyłem sobie już w instrukcji miejsca na jakie elementy uważać, ale potrzebna podpowiedź żeby zrobić raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wieki wieków.

 

Sklej sobie deskę rozdzielczą (polecam na razie bez kierownicy) i próbuj na sucho przyłożyć na miejsce. Zobaczysz, co i gdzie lekko przeszkadza (czytając mój opis z forum Humvee). Podobnie zrób z filtrem powietrza i maską. Filtr przyklej na bardzo niewielkiej ilości kleju (żeby nie odpadał) i nakładaj maskę. Obejrzyj ujęcia boczne M1151, żeby zobaczyć, jak maska powinna się ułożyć w stosunku do dolnej części nadwozia.

 

Obie te przymiarki warto robić z ramą przedniego okna porządnie osadzoną na nadwoziu. Po przyklejeniu na stałe będzie utrudniony dostęp przy malowaniu do partii, gdzie załoga trzyma nogi, więc np. połap to taśmą.

 

Jakby co, dopytuj jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zgodnie z zaleceniami spasowuje na sucho elementy deski.

 

DSC_1062.jpg

DSC_1063.jpg

 

Na razie wydaje się wszystko być ok. Ciekawe czy czegoś nie zauważyłem... co później wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie po dłuższej przerwie.

 

 

Wstępnie na sucho złożyłem górę z dołem by sprawdzić, czy wszystko się ładnie schodzi. Jest dobrze.

 

Następnie ruszyłem z pracami wewnątrz pojazdu.

Elektronika włożona na sucho, tak jak ten czarny prostokątny element mi mędzy tylnymi siedzeniami, który chyba jest klimatyzatorem.

Użyłem delikatnie jaśniejszego koloru niż nato green wewnątrz, by rozjaśnić nieco wnętrze które będzie zamknięte. Wstępnie wykonałem małą modulację.

 

DSC_1070.jpg

DSC_1071.jpg

DSC_1082.jpg

DSC_1083.jpg

 

Teraz kleję wieżę i pozostałe elementy które pomaluję po zamknięciu wnętrza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Powoli zmierzamy do ostatecznego montażu i wielkiego finału.

 

Wstępne prace nad wnętrzem skończone. Dorzucę jeszcze parę dupereli w wolnej chwili. Głownie brakuje gasnic.

DSC_1111.jpg

DSC_1112.jpg

DSC_1114.jpg

DSC_1116.jpg

Osadziłem też drzwi w otworach. Jak to u mnie bywa, przednie od strony kierowcy będą docelowo otwarte.

DSC_1121.jpg

Nałożyłem podkład na całość - dach jest przymocowany na sucho, żeby można było włożyć przednie szyby i urozmaicić wnętrze po malowaniu.

DSC_1122.jpg

Ze względu na to, że nie mam ciemnego tła, żeby pokazać delikatną modulację bryły M1151 to wrzucam foto, na którym model sięgnął bruku. Widać modulację.

DSC_1124.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli projekt dobiega końca. Sporo jeszcze do zrobienia, ale główna bryła w zasadzie na finiszu.

 

Dach na sucho z resztą stąd szpary na łączeniach. Model po washu i olejnych.

 

DSC_1156.jpg

DSC_1157.jpg

DSC_1158.jpg

DSC_1159.jpg

DSC_1160.jpg

DSC_1161.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obiecująco

Ze szczegółów, o których być może pamiętasz:

- antena BFT powinna być w innym odcieniu- może taki masz, ale na zdjęciach niezbyt widać. Do anteny oczywiście nalezy "podłączyć" kabelek.

-na masce pod uchwytami do transportu są elementy oryginalnie zrobione z gumy- powinny być czarne

-w wieży zamontuj joystick ( z kablem) do obracania wieży

- zapinki maski- są z elementu metalowego ( w kolorze nadwozia) i plastikowego (czarny). Ty masz całe piaskowe.

-w otwory wentylacyjne klimatyzatorów (tylne nadkola) wklej od wewnątrz czarne paski papieru jako zaślepki.

-klapa bagażnika powinna mieć czarną uszczelkę.

 

Model po olejach i washu wygląda bardzo dobrze. Szczegóły dopieszczą całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei:

 

- jaki powinien być odcień tej anteny? Wydaje mi się że na fotkach było coś w rodzaju szarego.

- przy tych uchwytach w sensie w otworach czy w obrębie tych kanciastych wypustek na masce ze śrubami?

- jakieś foto takowego joysticka?

- jeszcze zapinek nie malowałem, ale instrukcja sugeruje metaliczny kolor z tego co pamiętam. Ty rozumiem sugerujesz zielono-czarny?

- od wewnątrz i od spodu czy tylko od wewnątrz?

- klapy już nie będę ruszał, o ile chodzi o uszczelkę między klapa a płytą pod oknami przednimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w związku z decyzją photobucketa zniknęły zdjęcia z Forum humvee, tak więc zajrzyj tutaj

https://www.google.pl/search?q=BFT+antenna&rlz=1C1GGRV_enPL751PL751&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi2weW2693VAhWDJZoKHRi9C4gQ_AUICigB&biw=1280&bih=591#imgrc=7g8MhlXQsToHYM:

- pod uszami na masce- tu masz świetny walkaround- zachowały się miniatury zdjeć

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=18&t=310

- jakieś foto takowego joysticka- tu też zdjęcia na stronie

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=31&t=315

- jeszcze zapinek nie malowałem, ale instrukcja sugeruje metaliczny kolor z tego co pamiętam. - czarny z piaskowym

- od wewnątrz i od spodu czy tylko od wewnątrz- od wewnątrz. Od spodu powinny byc całe nadkola zabudowane. Są elementy żywiczne dostępne.

- klapy już nie będę ruszał, o ile chodzi o uszczelkę między klapa a płytą pod oknami przednimi.- chodzi o klapę bagażnika oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w związku z decyzją photobucketa zniknęły zdjęcia z Forum humvee, tak więc zajrzyj tutaj

https://www.google.pl/search?q=BFT+antenna&rlz=1C1GGRV_enPL751PL751&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi2weW2693VAhWDJZoKHRi9C4gQ_AUICigB&biw=1280&bih=591#imgrc=7g8MhlXQsToHYM:

- pod uszami na masce- tu masz świetny walkaround- zachowały się miniatury zdjeć

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=18&t=310

- jakieś foto takowego joysticka- tu też zdjęcia na stronie

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=31&t=315

- jeszcze zapinek nie malowałem, ale instrukcja sugeruje metaliczny kolor z tego co pamiętam. - czarny z piaskowym

- od wewnątrz i od spodu czy tylko od wewnątrz- od wewnątrz. Od spodu powinny byc całe nadkola zabudowane. Są elementy żywiczne dostępne.

- klapy już nie będę ruszał, o ile chodzi o uszczelkę między klapa a płytą pod oknami przednimi.- chodzi o klapę bagażnika oczywiście.

 

 

Planujsze/Planujecie "reanimację" Forum Humvee" ??

Nie ukrywam, że stan taki jak teraz to np: dla mnie wielka strata cennego materiału, kopalni wiedzy.

Dłubie właśnie kolejnego 'młotka" (pudełkowy 998) i szczerze powiedziawszy brakuje mi "natchnienia"

a w kolejce czeka m 1025 ...

brakuje tego Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba byłoby wszystkie zdjęcia, jakie mamy na dyskach wrzucić jeszcze raz poprzez inne hostingi. Robota tytaniczna, bez gwarancji, ze za jakiś czas nie powtórzy się sytuacja podobna, jak z PB. Druga sprawa, to same zdjęcia- ja nie mam wszystkich, które wrzucałem w posiadaniu. Najbardziej szkoda wiedzy merytorycznej- pal licho galerie. Ja się jeszcze nie otrzasnalem :-(((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba byłoby wszystkie zdjęcia, jakie mamy na dyskach wrzucić jeszcze raz poprzez inne hostingi. Robota tytaniczna, bez gwarancji, ze za jakiś czas nie powtórzy się sytuacja podobna, jak z PB. Druga sprawa, to same zdjęcia- ja nie mam wszystkich, które wrzucałem w posiadaniu. Najbardziej szkoda wiedzy merytorycznej- pal licho galerie. Ja się jeszcze nie otrzasnalem :-(((((

 

 

A może warto powrzucać zdjęcia z budowy !?

Właśnie i wiedza merytoryczna, kiedyś szukałam w jednym miejscu teraz :(

ale nowe watki warto byłoby wstawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos czuję, że trzeba by postawić to na niezależnym serwisie.

 

Jest to do zrobienia, ale same foto bez merytoryki nic nie da.

 

 

Do foto zawsze można "dorobic" merytorykę, jak "ktoś" zapyta "podpierając" sie foto, to autor, jak bedzie chciał opisze, poinformuje. Wiem, że to namiastka, ale "lepszy rydz niż nic"

Szkoda tego, bo jakis fajfus to zniszczył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.