Skocz do zawartości

Leon 2A4 1/72 Revell


Kapitan_Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Rebiate

 

Po ostatnim konkursie wpadł mi do rąk Leon 2A4 w rzadko robionej prze zemnie skali 72. Jako, że ten czołg zajmuje szczególne miejsce w moim sercu niemal natychmiast rozpocząłem jego budowę. Jednakże po wyciągnięciu z pudła zauważyłem pewne braki w modelu m.in nieobecność antypoślizgów, drzwi bocznych w kadłubie. Wtedy uznałem, iż model trzeba doprowadzić do stanu godnego Polskiego Leoparda (bo taki będzie i tylko takie Leony uznaję ). A więc...

 

Odtworzone antypoślizgi wierzy

4a9ce44a512f2c75.jpg

 

Przerobienie odlanego EMES-a, na bardziej zbliżonego do realu.

020f6db4845c8ec6.jpg

b8d6b1f7e03439be.jpg

 

Jedne na trzy drzwi.

5d4e51e33a3c0d7d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znów

 

A więc. Temat wieży został zakończony. Wymieniona została osłona peryskopów przy włazie dowódcy z okrągłej na bardziej zbliżoną oryginałowi.

W wyrzutni granatów dymnych dorobiłem imitację łańcuchów zapobiegających zgubieniu gumowych deklów po wystrzeleniu. Przerobiony został też hamulec wylotowy, poprzez dodanie pierścieni i lusterka. Właz ładowniczego został wzbogacony o mechanizm otwierania/zamykania.

 

1130a41b24d19b20.jpg

 

f888a1c0e8d3ab54.jpg

 

57554aed77f166ce.jpg

 

2eda4d04d7d39907.jpg

 

86b09f6f88a707b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale pierwszy człon to tak bliżej kalibrowi 75/76mm a nie 120.Zrobisz co uważasz ale to jest łatwe do zrobienia od podstaw a szkoda poprawiać inne babole a tego zostawić, chyba że masz KWS Leopard 2A5 revella to tam lufa jest już lepsza a wystarczy tylko wylot zmienić i zwaloryzować pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim

 

Idąc za ciosem przeróbek Leona, postanowiłem dorobić wszystkie detale, których brakowało i które jestem w stanie wykonać.

-Wieża dostała uchwyty do podnoszenia, jak i również spawy oraz telefon zewnętrzny.

-Kadłub natomiast został ulepszony o wszystkie spawy, jakie znalazłem na jego odpowiedniku w 1/35, brakujące gołębniki, boczne wloty powietrza, i drzwi do filtrów ABC. Antypoślizgi mianowicie zostały na razie odtworzone na przodzie. Wymieniono ostrogi zimowe na gąsienice (białe iksy na przodzie).

 

e81113b1580b641d.jpg

 

cd813c3fe4466409.jpg

 

cf4a7fa8bedfea99.jpg

 

97cf6b1ff6cfd650.jpg

 

f8815a2f7dab5e18.jpg

 

Pozdrawiam

 

c38cb278281ffc29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,

A jak robiłeś spawy?

Ogólnie się bardzo podoba.

Przemek

 

Spawy to nic innego, jak rozciągnięta na ogniem ramka, która następnie została przyklejona w określone miejsce i zmiękczona klejem. Imitację spawu osiągnąłem "ugniatając" miękki spaw ostrzem nożyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Spawy to nic innego, jak rozciągnięta na ogniem ramka, która następnie została przyklejona w określone miejsce i zmiękczona klejem. Imitację spawu osiągnąłem "ugniatając" miękki spaw ostrzem nożyka".

 

Dzięki bardzo.

Powtórzę się, ale całość bardzo mi się podoba.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.