Skocz do zawartości

M1A2 Abrams SEP v 2 RFM+DEF MODEL 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

laserjet 100, a ustawienie to typ papieru folia Color Laser lub Papier HP Color Laser Photo błyszczący. Powodowało to, że druk odbywał się wolniej bo przy zwykłym papierze toner odchodził.

 

A jaki papier do kalek to wytrzymał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laserjet 100, a ustawienie to typ papieru folia Color Laser lub Papier HP Color Laser Photo błyszczący. Powodowało to, że druk odbywał się wolniej bo przy zwykłym papierze toner odchodził.

 

Przy druku laserowym/kopiowaniu na folii obnizana jest temperatura w wygrzewaczu/utrwalaczu i maszyna zwalnia tylko po to aby toner nizsza temperatura a dluzej byl utrwalany. Folia niestety nie wytrzyma wysokiej temperatury siegajacej do 180 a nawet 220 stopni w zaleznosci od typu papieru etc. Zawsze uzywaj papieru/folii dedykowanego do typu drukarki

 

A propo bialego tla w paincie czy innym programie. Zadna maszyna kolorowa nie jest w stanie wyprodukowac bialego z zestawu CMYK, ot cala filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale ja miałem na myśli te miejsca które są przeźroczyste. Jeśli zrobisz białe i wydrukujesz na filmie przeźroczystym to będzie przeźroczyste tak jak kolega tu potrzebuje. Są też filmy białe. Jak chcesz drukować na biało to np. tym http://www.oki.com/pl/printing/products/colour/graphic-arts/white-toner-series/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam. Nie śmiało powracam do tematu Abramsa. No cóż, numer z Punisherem na lufie nie wypalił, choć mam takowe kalki i to we właściwym kolorze, to nic z tego nie będzie. Pan, które mi te kalki wykonał, zrobił je za duże, dużo za duże, ale to z mojej winy, bo podałem mu złe wymiary. Z braku inspiracji, postanowiłem już nie wracać do tego Abramsa, aż kilka dni temu znalazłem ową inspirację

 

3R5SAaR.jpg

 

Dodatkowo, do pracy zainspirował mnie kolega Bengal, który także po dłuższej przerwie, powrócił do swojego modelu. Nie wiele myśląc, wyciągnąłem dziada z pudła, odkurzyłem, zamalowałem tego nieszczęsnego Punishera i zacząłem pomału zmieniać image mojego modelu. A wygląda to tak

 

jSCbo6S.jpg

 

t7ptePo.jpg

 

XMPYXQc.jpg

 

d8SV4lk.jpg

 

uDpnzat.jpg

 

Dodatkowo, dłubię sobie projekt kalkomanii w postaci wikinga ( tzw Berserka ), którą widać na oryginalnym wozie. Tak to wygląda

 

nrMwZK9.png

 

Mam nadzieję że tym razem nie naknocę nic wymiarami i będzie cacy. Ogólnie planuję skończyć ten model w tym jeszcze stuleciu. Może dziś popracuję nad gąsienicami.

To tyle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to, ten tego yyyy... No i zrobiło się ich dwóch:

 

6bAftSQ.jpg

 

td0VQIM.jpg

 

Potrzebowałem tylko kopułki dowódcy, żeby skończyć V2, a wyszło co wyszło

Tak jeszcze, jakby kto pytał to lufa od km-u w V2 została celowo odcięta, bo była skrzywiona i patrzeć na to nie mogłem.

,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam! Zamiast zająć się V2, dorobić mu gąsienicę, "złoszować" i "złederować", postanowiłem, że najpierw skończę TUSK-a. Tak to wychodzi:

 

5PuDMeF.jpg

 

uFeb3qB.jpg

 

caL2tsg.jpg

 

7mLfjGc.jpg

 

A to jest to, co zamierzam osiągnąć

 

y3bdekM.jpg

 

Nie wiem dlaczego, ale na zdjęciach, koła modelu wyglądają jak by były pomalowane innym kolorem. W realu tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pomału kończę TUSK-a.

 

lI1yIXG.jpg

 

kWvKaIg.jpg

 

CkYmRBA.jpg

 

Trzeba to jeszcze lekko okurzyć i poza wieszać jakieś ustrojstwa na wieży. Ludek który wędruje od jednego modelu do drugiego, ostatecznie zakotwiczył w TUSK-u.

 

 

PCiKrSw.jpg

 

x9vi0V9.jpg

 

Możliwe że dołączy do niego jakiś kolega i trochę osprzętu, np. to

 

ljDxaNn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.