Skocz do zawartości

T55 AM2B 1/35 Takom


KubaRo95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Oto T55 AM2B od Takoma. Pierwotnie kupiony w celu zrobienia Meridy, ale odechciało mi się przerabianie wieży i stanęło na Czechosłovackim czymś ala "Kladivo". Malowanie z instrukcji, używam głównie farb Tamiya+ czarny mat od Pactry. Podejrzewam, że schemat kamuflażu to jakaś głęboka interpretacja Chińczyków po zatruciu się sosem sojowym, ale w sumie podoba mi się. Model traktowany dosyć treningowo i rozrywkowo ( Dlatego też ścięte błotniki jak w Meridzie, dodają charakteru )

 

Warsztat zaczynam od teraz, ponieważ przy tym modelu szpachli się nie uświadczy. W sumie to klocki lego

 

P.S.

 

Trał przeciwminowy to SKIF, pozwolę Sobie pominąć jego temat bez słów.

 

Poniżej wrzucam kolejne etapy malowania.

W najbliższej przyszłości planuję obicia ( srebrne na elemantach z srebrnego metalu ) czarno-rdzawe na pancerzu ( lub nie, zależy jak się będzie prezentował sam model bez nich ) + szeroko pojęty weathering

 

Co wyjdzie zobaczymy, inspiracji jako takiej nie mam. Poprostu ma mi się podobać, lubie troszkę styrane pojazdy, ale nie takie wrzucowne do piaskownicy i błota

 

e2nzvURh.jpg

 

pRgP37ph.jpg

 

ByNO0kCh.jpg

 

kONpXoth.jpg

 

P.S.2

 

na dniach postaram się wrzucić galerię mojej DANY (" Danusia " )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona

 

Myślę, że wystarczy tyrania powłoki lakierniczej. Teraz kalki, wash i zabruzdenia. na koniec dodam jakieś tobołki na płytę pancerza, bo fajnie to wygląda

LWolDc7h.jpg

 

3GAz74hh.jpg

 

HO3hDuIh.jpg

 

pZZu4IZh.jpg

 

KK3GI9Ph.jpg

 

5S2wpwQh.jpg

 

 

P.S.

 

Sorry za jakość fotek, niestety mam tylko telefon i na jakiś czas musi mi wystarczyć tylko on :( Galerię postaram się zrobić na jakimś pożyczony aparacie

ZtzqHFPh.jpg

 

O5yfGjvh.jpg

 

4c0QdaSh.jpg

 

JbHhppqh.jpg

 

ipCkfSkh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wychodzi bardzo mi się podoba ....

.... przy okazji polecam każdemu miłośnikowi T-55 ten zestaw ma 2 różne płyty nadsilnikowe, blachy dedykowane w kierunku BW, "nadmiarowe" skrzynki itd... Można z marszu co najmniej 3 wersje wykonać, no i o wiele tańszy niż Tamiya, a faktycznie lepszy o 3 epoki

Właśnie popełniłem takiego ale w wersji T-55 amv te modele to klasa, a jak Szanowny zaznaczył składa się jak "puzle" no i nie ma wnętrza, co dla niektórych jest zaletą, bo po co płacić za coś, czego się nie używa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment oleje, wash, obicia skończone. Zostało trochę go przybrudzić pigmentami na układzie jezdnym i dodać pare skrzyneczek z amunicją i myślę, że skończony. Szkoda, że troszkę mały odzew ale no trudno Założenie na ten model to nie przesadzić i go nie umorusać za bardzo. Chce żeby był lekko styrany, ale nie chce zaśmiecić za bardzo kół bo bardzo mi się podobają koła takie jakie teraz są. ( Po prostu T55 ma mega fajne koła, ala sportowe coupe )

 

aipSJCBh.jpg

 

NFplmSbh.jpg

 

D8py98nh.jpg

 

FWJrgFrh.jpg

 

jF66dRjh.jpg

 

qTOMyGLh.jpg

 

iHdgDpxh.jpg

 

DVHqqCGh.jpg

 

A5UYYezh.jpg

 

e6bgC1bh.jpg

 

eVVbYGqh.jpg

 

PsrjY7Yh.jpg

 

sOUgxTRh.jpg

 

V3dBJxDh.jpg

 

hBVrB4xh.jpg

 

Jakimś komentarzem bym nie pogardził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu mówi to ktoś ze sporym dorobkiem!

 

A tak na serio to fajnie się prezentuje. Podpatruję, bo mam T-55 AMV ze stajni Takoma i zastanawiam się, jak to będzie. Twój wychodzi świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy od góry

Gniazdo anteny w kolor reszty wozu. Całość obita całkiem "solidnie" natomiast właz dowódcy jak i ładowniczego nówka sztuka. Cóż się stało skrzynce na boku? Przeciągnęli ją po ziemi? Poza tym za dużo suchopędzlowania przez co całe ładne plamy zlewają się w jakiś taki zardzewiały zielony. Reflektory podczerwieni na błyszczący czarny. Kadłub widać ze po bokach nie jest zaszpachlowany - i niby nie widać, ale jednak widać Przedni reflektor podobnie jak te na wieży, czarny błysk. Ładne gąsienice, troche może brakuje wyślizgania w miejscu gdzie stykają się z bandażami. Jednak bandaże, no nówki sztuki nie śmigane. Jeszcze trał KMT, otarcia trzeba dopracować bo obecnie to wygląda bardziej jak szron. A i pamiętaj, kalkomanie kładź zanim zaczniesz wszelkie oleje, obijanie itp. Wszelkie napisy powstają w fabryce, więc zużywają się razem z całym pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy od góry

Gniazdo anteny w kolor reszty wozu. Całość obita całkiem "solidnie" natomiast właz dowódcy jak i ładowniczego nówka sztuka. Cóż się stało skrzynce na boku? Przeciągnęli ją po ziemi? Poza tym za dużo suchopędzlowania przez co całe ładne plamy zlewają się w jakiś taki zardzewiały zielony. Reflektory podczerwieni na błyszczący czarny. Kadłub widać ze po bokach nie jest zaszpachlowany - i niby nie widać, ale jednak widać Przedni reflektor podobnie jak te na wieży, czarny błysk. Ładne gąsienice, troche może brakuje wyślizgania w miejscu gdzie stykają się z bandażami. Jednak bandaże, no nówki sztuki nie śmigane. Jeszcze trał KMT, otarcia trzeba dopracować bo obecnie to wygląda bardziej jak szron. A i pamiętaj, kalkomanie kładź zanim zaczniesz wszelkie oleje, obijanie itp. Wszelkie napisy powstają w fabryce, więc zużywają się razem z całym pojazdem.

 

 

Model jeszcze będzie dopracowywany. Na chwilę obecną ukończyłem go w 75% Niestety przez brak porządnego aparatu model wygląda bardzo płasko, w rzeczywistości jest bardziej plastyczny, niestety telefonu nie wyłapie tych kontrastów. Fakt trochę fajne łaty zatarły się po technikach malarskich, ale nie przewidziałem tego na początku. następnym razem użyje jaśniejszych kolorów, bo zauważyłem że mam tendencję w moich modelach, że je bardzo przyciemniam po zabiegach upiększających

 

Dzięki za konkrety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W guglach gdzieś znalazłem wersję z dopancerzeniem i trałem Malowanie i tak jest raczej Sci-Fi dlatego podszedłem luźno do interpretacji tej płyty, aczkolwiek znalazłem fotki t55 z trałem i płyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.