Skocz do zawartości

Pojazdy w obronie City Hall - Karbala 2004


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji, jak już na Bułgarów w Iraku (zresztą szanowanych z wzajemnością przez naszych) zeszło - ma ktoś z Kolegów zdjęcia bułgarskich Ził-ów 131? Jest fajny model tej ciężarówki w 1:72 produkcji ICM, pozostaje kwestia kalek. Materiał foto pozwolił by określić czy da się coś podobierać czy trzeba czekać aż ktoś wyda dedykowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Udało mi się znaleźć tylko coś takiego.

Pozdrawiam

Andrzej

Mam zdjęcia bułgarskich Berdków i Uaza a z ciężarówek widziałem w necie Kraza. Mało tego a na dedykowane kalki chyba nie ma co liczyć. Można próbować kontaktu z klubami w Bułgarii. Może się uda.

 

 

bEBpmPA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcie! Ciut inne ujęcie tego samego Ził-a wrzucał swego czasu w innym wątku Kolega Gerd

fddc4b7433434371.jpg

Z tego co widzę:

- napis "Bulaf" (chyba taki sam jak na BMP) to chyba nie nazwa własna pojazdu tylko oznaczenie jednostki. Albo skrót jak nasze WP - Bulgarian Armed Forces?

- numerów rejestracyjnych brak

- zdjęcie z flagą Bułgarii jest chyba wcześniejsze, potem flagę zamalowano, usunięto też część desek z "oparć" przy ławkach skrzyni ładunkowej (żeby dało się wyskakiwać przez burty)

- kamuflaż zielono - piaskowy.

Czyli problemu kalkowego nie ma - Bulaf i 7 dobierze się z zestawów z pojedynczymi literami i cyframi, ew. flagę Bułgarii też się w jakiś pozostałościach znajdzie (albo w rosyjskiej środkowy pas na zielono się przemaluje, a rosyjską mam na pewno od Urali produkcji ICM).

W sumie chyba z zestawu ICM w 1:72 dało by się w miarę poprawnego bułgarskiego Ził-a w Iraku zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerów rejestracyjnych wcale nie brak. Na Twoim zdjęciu wydać fragment tablicy po lewej stronie zderzaka, a na zdjęciu z postu powyżej taka sama tablica jest z tyłu pojazdu też po lewej stronie pod światłami stopu. Same numery są słabo widoczne bo były czerwone na białym tle, czyli mniej kontrastowe niż czarne na białym jak np. w naszym Berdku, widocznym z prawej strony zdjęcia.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać o numerach rej. ale mnie Piotr ubiegł. To zdjęcie w moim poście jak się powiększy to można coś odczytać ale to robota dla fachowców.

BULAF to na pewno nie nazwa własna. Wiadomo, że Bułgarzy w City Hall to byli specjalsi. Może ta jednostka którą wystawili Bułgarzy jako jednostka specjalna podlega siłom powietrznym i byłoby Bulgarian Air Force.

Natomiast co do naszego dobrego ducha Gerda to zasila on nas fotkami co jakiś czas w różnych wątkach, jak widzę. Wydaje mi się a nawet jestem o tym głęboko przekonany, że miał on związek ze sprawami, którymi zajmujemy się w tym wątku.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

W tym świątecznym dniu, wszystkim odwiedzającym ten wątek osobom, związanym z wojskiem, składam serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności w służbie i życiu osobistym oraz awansów na wyższe stopnie.

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

również w tym wyjątkowym Dniu przyłączam się do życzeń kolegi sas35 oraz dziękuję za Służbę wszystkich Żołnierzy Wojska Polskiego.

Pozdrawiam

Berni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- napis "Bulaf" (chyba taki sam jak na BMP) to chyba nie nazwa własna pojazdu tylko oznaczenie jednostki. Albo skrót jak nasze WP - Bulgarian Armed Forces?

- numerów rejestracyjnych brak

- zdjęcie z flagą Bułgarii jest chyba wcześniejsze, potem flagę zamalowano, usunięto też część desek z "oparć" przy ławkach skrzyni ładunkowej (żeby dało się wyskakiwać przez burty)

 

BULAF to nie nazwa własna, ale jak słusznie Kolega zauważa Bulgarian Armed Forces

dowód:

 

7jqDpeK.jpg

 

To zdjęcie w moim poście jak się powiększy to można coś odczytać ale to robota dla fachowców.

 

zaraz tam dla fachowców.... numer rejestracyjny przeczytać byle krawężnik potrafi, nr rejestracyjny jest:

 

jZAfrvB.jpg

 

jest też reszta ZiŁa:

 

ph4jkFC.jpg

 

drugi policzek:

 

LH20j9C.jpg

 

i zadek - przy okazji ładnie widać konstrukcję opancerzenia:

 

mWPXXB5.jpg

 

flagę raczej odklejono, to były nalepki, myślę też że to nie jest ten sam Ził - "7" na drzwiach to błędny trop, dodatkowi opancerzenie z worów jest lepszym zabezpieczeniem niż wiszące na burtach 3 kamizelki , warto też zwrócić uwagę że ziłami w kolumnie nie jadą żołnierze bułgarscy tylko "czarni"

 

co do bułgarskich specjalsów to ich spec-fury:

 

zAQtoq6.jpg

 

UVlWeQE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa ostatnie - co to za maszyna?

 

Masz na myśli pickupy spec?

 

Choć nie spotkałem się z taka wersja w pickup wersji , przód i cała buda, to Chevrolet Blazer a ze ma pakę to nazwa może być inna modelu, ale producenta obstawiam Chevroleta,

 

Inne auta do przebudowy to

Ford F-150 (najczęściej spotykany)

I czasem trafi się Dodge Ram 1500/2500

 

 

Ale..

 

Jeśli weźmiesz każda hamerykanska lub jakonska pół ciężarówkę wsadzasz na nią Browninga M2HB lub DSHK z dopancezeniem , zamiennie wyrzutnie UB z Mi-8/24 zbudujesz model który wielce prawdopodobnie jezdzi(ił) na bliskim wschodzie i nikt tego nie podważy

 

Jest tu kilku speców od tego typu konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Kolega Gerd jak zwykle zasilił nas ciekawymi fotkami.

1. Na zdjęciu w moim poście numer tego Ziła w środku jest trudny do odczytania no chyba że się jakiś krawężnik za to weźmie.

2. To nie jest ten sam widziany od przodu na zdjęciach Gerda bo rejestracja też ma inne cyfry co jednak widać.

3. Ził dopancerzony workami jedzie pierwszy w kolumnie.

4. Było tych pojazdów trochę i chyba najlepiej obfotografowany jest ten z postu Gerda i chyba najlepiej go robić bo i konstrukcja na pace ciekawa.

5. Żołnierze na pace a w każdym razie ten ostatni to chyba ma buźkę zamazaną albo zasłoniętą a reszta to chyba nie czarni.

5. Chevrolet specjalsów to chyba Silverado rocznik może 2003 z długą paką. Amerykanie przekazali dużą ilość tego modelu do użytku w kontyngentach innych państw.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerd wielkie dzięki! Przy okazji wyszedł trzeci kolor kamuflażu - ciemno brązowy. No to teraz tylko zamówienie na Ził-a w 1:72 z ICM-u, czerwone cyfry i litery (białe mam), patyczki do mieszania kawy do przeróbki na deski i można działać. Z czego radzicie zrobić worki z piaskiem robiące za pancerz? Wygląda to na tyle ciekawie że warto się pomęczyć... Chyba ze jest w rozsądnej cenie zestaw takich worków w 1:72?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry,

Musztra ze sprzętem czyli mały meldunek z trasy. Postęp w BMP 23 niewielki, ale w innych sprawach zastój.

W jednym z poprzednich postów zwracałem się z prośbą o lokalizację kilku Berdków. Ta prośba jest już nieaktualna.

Dziękuję wszystkim za słowa poparcia i tym, którzy mi pomogli. Czekamy na konwersję i dalszy rozwój wypadków.

Pozdrawiam

Andrzej

 

LMNE9i7.jpg

ecOSsAF.jpg

qvWNU2E.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.