Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjecia wklejam tutaj, bo nie wiem, czy model jest wart zakladania watku.

Sklejony i pomalowany dosc dawno, ale z powodu roznych zbiegow okolicznosci przelezal na polce i zaczal znierac kurz.

Potem bym przemalowany i znow przelezal. wczoraj postanowilem wymalowac mu weathering i coz.

Podczas zabaw White Spiritem zdarla sie w kilku miejscach farba, a przeciez byl lakierowany wczesniej, gdyby mnie nie kosztowal, to bym go do kosza wrzucil.

Najgorsze, ze nie wiem co z nimzrobic, aby wyjsc na prosta.

 

DSC_0425_zpsllnjigwx.jpg

DSC_0426_zpslxfw5f1o.jpg

DSC_0427_zpstzl8j6xi.jpg

DSC_0429_zpshii9dira.jpg

DSC_0430_zpsfrizkcat.jpg

DSC_0431_zpsorbqng48.jpg

DSC_0432_zps9fnw6pgk.jpg

DSC_0433_zpsetrqsmdq.jpg

DSC_0434_zpsrewynbli.jpg

DSC_0435_zpsqnvgxhel.jpg

DSC_0436_zpsyzpbbdso.jpg

DSC_0437_zps2terihcw.jpg

DSC_0438_zpsnyafwgwa.jpg

DSC_0439_zpszqeytnac.jpg

 

Nie wiem, czy ta plama na przedniej skrzynce zejdzie, czy tak zostanie.

Patologia modelarstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc z farbami, ale zbliżają się imieniny me i Moja Piękniejsza Połowa stwierdziła, że kupi mi plastik. Więc nastąpiła zmiana koncepcji bo wybrała jeden z "najpiękniejszych" czołgów KW-2 152 mm:)

Obejrzałem sobie na stronie mojehobby wypraski i są tam gąsienice z jednego kawałka. Próbowałem znaleźć wczoraj jakiś zamiennik, ale mi się nie udało. Gdzie mogę szukać? przejrzałem w/w mojehobby JaderHobby, ale nie widzę:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry,

nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, więc zapytam was:

Czy mogę założyć warsztat bez konkretnego tytułu (ogólny - zbiorczy) i itp, powiedzmy taki dla moich wypocin dla których nie chciałbym zakładać nowego osobnego warsztatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czym pomalować italeri Type 59 ? chce aby wyglądał najbardziej historycznie

 

A może znajdź prawdziwe zdjęcie interesującego Ciebie czołgu i ewentualnie wtedy podpytaj jakimi kolorami mógł być malowany ?

popCiI8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie korki że stajni Ammo MiG będą najlepsze do pomalowania takiego leosia?

Myślę nad Warm Sand Yellow do bazy.

https://southfront.org/wp-content/uploads/2016/12/Screenshot_129.jpg

 

 

Na moje niewprawne oko, wydaje mi się że tu bedą odpowiednie A.MIG-061 Warm Sand Yellow oraz A.MIG 102 Ochre. O ile A.mig 061 można kupić osobno o tyle A.mig 102 jest dostępny tylko w zestawach tematycznych jak na przykład zestaw o numerze 7162, do malowania kamuflżu z rosyjskiego EXPO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, Warm Sand Yellow właśnie mam. Na szczęście farby od Miga kupuje bezpośrednio od niego. Brown Ochre jest dostępne. Dzięki.

 

P.s.-tak myślę, czy nie dodać troszkę do tego, koloru rust, by uzyskać zbliżony do oryginału efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W jaki sposób mogę pozbyć się odkurzu po malowaniu akrylami Tamiya? Popsikać je czystym X-20A (taka metoda działa z farbami olejnymi Revella i rozcieńczalnikiem) ?

Mam co prawda papier o gradacji 1000 ale boję się, że wyjdzie z tego sieczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę pozbyć się odkurzu po malowaniu akrylami Tamiya? Popsikać je czystym X-20A (taka metoda działa z farbami olejnymi Revella i rozcieńczalnikiem) ?

Mam co prawda papier o gradacji 1000 ale boję się, że wyjdzie z tego sieczka.

Rozcieńczaj bardziej i maluj na niskim ciśnieniu z dyszą jak najbliżej modelu, na przyszłość. A usuwanie z modelu to tym papierem 1000 na mokro, byle bez pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się:( Farba była wg. mnie nawet za mocno rozcieńczona ale nie upieram się. Za to na pewno psikałem z dosyć dużej odległości więc prawdopodobnie to jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z jakiego materiału robicie podstawy pod tematyczne podstawki do modeli?

Bierzecie po prostu kawał drewna i na nim pracujecie czy może coś innego czego nie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego materiału robicie podstawy pod tematyczne podstawki do modeli?

Bierzecie po prostu kawał drewna i na nim pracujecie czy może coś innego czego nie zarejestrowałem.

 

Np. ramka do zdjęć, ew. tandetny obrazek ze sklepu za 5 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może tak szybko.

Szperam , szukam i cienko z tym. Pytanie do szermanofilów.

Mam w planach budowę polskiego Szermana - ale jeszcze nie wiem jakiego

Temat dopiero staram się rozgryza i potrzebuję pomocy.

Co proponujecie zrobić?

Konkretnie przydało by mi się info z jakiego modelu i jakiej firmy można wykonać polski wóz ( no i oczywiście który ).

Będę wdzięczny za pomoc i info - brakuje mi takiego poradnika dla niewtajemniczonych w Nasze Shermany .

 

Pozdrawiam i liczę na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.