Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Książka "Baśka, Wanda i inne wszystko lub prawie wszystko o nazwach własnych pisanych na sprzęcie WP..."

 

str. 285 Transporter Rosomak o nazwie własnej "Rudy 102" z PKW Afganistan - czy jest "ktoś" kto dysponuje kolorowymi zdjeciami i byłby skłonny sie podzielić ??

str. 293 Pick-up o nazwie własnej 'Karbala" i znaku dywizji pow-des na drzwiach czy jest "ktoś" kto dysponuje kolorowymi zdjeciami i byłby skłonny sie podzielić ??

str. 298 Rosomak "Kojot" z pionowym pancerzem, chyba "samoróbką" - czy jest "ktoś" kto dysponuje kolorowymi zdjeciami i byłby skłonny sie podzielić ??

 

Książka świetna, polecam, szkoda, ze tak mało "Afganistanu" i "Iraku", aż się prosi, bo np. "Lalunia" jest "obfotografowana", szkoda, żeby te zdjęcia przepadły, bo w przeciwieństwie tych z II wojny światowej" są w wersji elektronicznej a nie papierowej ....

ps. wersji brdm-2 to tam na małą kolekcje opublikowano , nazwy własne "taczanek" z początku wieku, ciekawe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon jest to klasa sama dla siebie kupujesz taki tank i nic w zasadzie do niego nie musisz dokładać za wyjątkiem toczonej lufy od RB Modela oczywiście, a do Tamki to i trzeba by zakupić ogniwkowe gąsienice i lufę i ogólnie jakość wykonania jest słabsza (Tamiya to

wypust z lat 70-tych ubiegłego tysiąclecia ) spokojnie można teciaka trafić taniej ja np. trafiłem T34/85 z Dragona za 110PLNów z przesyłką. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientował się ktoś który model 7tp w 1:72 jest bardziej wierny planom? Mam czołg z Mirage i FtF początkowo chciałem wykorzystać podwozie z Mirage a górę z FtF - zauważyłem jednak różnice w wymiarach np. tylnej ściany z żaluzjami silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

czy z Revellowskiego T-55 w 1:72 można zrobić polski egzemplarz? Jeden z recenzentów modelu wspominał że ten model pokazuje produkcję spoza ZSRR, ale nie sprecyzował czy to bardziej czeski czy polski teciak.

 

Drugie pytanie- czy ktoś poza Toro robi kalkomanie do sprzętu LWP w tej skali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Niestety, ale polskiej wersji nie zrobisz.

Model wymaga dokupienia metalowej lufy. Zestawowa jest prosta (albo raczej wygięta) jak zapałka.

 

Mógłbyś doprecyzować, albo polecić jakieś treściwe opracowanie żeby samemu wyłapać te różnice? Nie ma chyba już na rynku żywicznej konwersji dla polskiej pięć-piątki, ale jeśli to jakieś pomniejsze kwestie to nie powinno być wielkiego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.