Skocz do zawartości

UAZ-469 /MILICJA OBYWATELSKA/ Military Wheels 1:35


bodek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po długiej przerwie rozpoczynam nowy wątek UAZ-469 /MILICJA/ Military Wheels 1:35.

Poprzedni temat: Polska w Iraku - Polski HMMWV M998 Hummer (1:35)

czeka na odpwiednią chwilę czyli gdy nabiorę ochoty na dalszą dłubaninę.

Po otwarciu pudełka z UAZ-em, pierwsze co przychodzi na myśl to "MASAKRA".

Ale żeby powrócić do właściwego sklejania Hummera, ten model jest wręcz idealny. Tu nie moźna nic "spieprzyć", tu wszystko trzeba robić od początku.

A więc do roboty.

Mam zamiar zrobić go w barwach Milicji Obywatelskiej.

Co z tego wyjdzie zobaczymy.

 

DSC06460.jpg

 

DSC06461.jpg

 

218-1840_IMG.jpg

 

218-1842_IMG.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witaj "po latach" wreszcie hurra

 

A nie przymierzałes się do błękitnego - w latach "niedawnych" zielone generalnie to ZOMO posiadało jako zbrojne ramie MO.....

...... ale z kolei jakby dodał "opancerzenie" okien - i gościa z granatnikiem w oknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu pudełka z UAZ-em, pierwsze co przychodzi na myśl to "MASAKRA".

 

to prawda, miałem kiedyś ten zestaw w rękach i po otwarciu pudełka opadłęm z sił, nie kupiłem. Teraz żałuję. W każdym razie powodzenia przy obróbce skrawaniem i gratuluję podjęcia tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy UAZ leżał mi na półce ponad rok i nigdy nie oglądałem go dokładnie. Dlatego jestem zszokowany jakością tego czegoś.

Ale myślę, że coś uda się zklecić, przecież oryginalny Uaz to też kupa złomu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Można powiedzieć, że pierwszy krok został zrobiony.

Wrażenia "zaje....", nic nie pasuje, instrukcję można wyrzucić do kosza (może dlatego że jest ona do 1/72), części na wypraskach nie numerowane, jutro idę zaopatrzyć się w pilnik zdzierak i szlifierkę kątową.

A teraz efekt mojej dzisiejszej pracy (tylni zderzak do wymiany)

 

DSC06466.jpg

 

DSC06467.jpg

 

DSC06468.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiele dzisiaj nie zdziałałem (korzystałem z ostatnich ciepłych i słonecznych dni) i tak zbyt wiele nie można zrobić. Instrukcja do kosza i należy składać na "chybił-trafił".

W chwili obecnej bardziej przypomina to "trabanta", ale jeszcze nie załamuję rąk.

 

DSC06469.jpg

 

DSC06470.jpg

 

Zabrałem się również za silnik i mam zamiar zrobić go jak na zdjęciu, jeżeli ktoś obserwował mój wątek z Hummerem wie, że lubię detalowanie zwłaszcza silników (nie jestem mechanikiem samochodowym ).

 

UAZ_569-engine_compartment.jpg

 

DSC06473.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle, ja pójdę na łatwiznę i przysposobię przy pomocy domówionych kalek i infinity mojego zielońca z "aut PRL"...

 

Powodzenia, bo coś mi ten model mojego Ka-52 zvezdy przypomina, albo jeszcze gorzej, a tu pracy jest nie za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolejny dzień zdominowany pogodą. Dlatego znów niewiele zrobione.

Już wyłania się zarys UAZ-a. Napewno do zrobienia grill, czyli założę siatkę, firmowa to "tragedia". Na tej podstawie silnika myślę, że w miarę możliwości odwzoruję oryginał, Klapa silnika również do gruntownej przeróbki już spiłowałem "makabryczne" oferowane przez producenta, boczne wloty powietrza.

 

DSC06474.jpg

 

DSC06475.jpg

 

DSC06476.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działaj, działaj jak będzie więcej napiszę list do św mikołaja żeby mi UAZa z DSzK przyniósł.

Dszk będzie do Hummera a UAZ skończy jako Bułgar z "pancerzem" z kamizelek i PPK na obrotnicy a elementy wyposażenia to zrobię piracką kopię Bodek-UAZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W dniu dzisiejszym zająłem się wylotami powietrza w klapie silnika (wspomninałem wcześniej, że wymagają wymiany).

Efekt widać na zdjęciu poniżej, nie wygląda to zachwycająco ale cały czas mam nadzieję, że po malowaniu efekt będzie zadawalający, napewno lepszy niż prosto z pudła.

 

DSC06477.jpg

 

DSC06490.jpg

 

Kolejna poprawaka (również pisałem o tym) to siatka grilla.

Na pierwszym zdjęciu poniżej biały element, który wg. producenta modelu miał imitować siatkę, obok moja propozycja siatki.

Kolejne zdjęcia przedstawiają zamontowaną siatkę, a na koniec "piękny" znaczek UAZ-a.

 

DSC06483.jpg

 

DSC06486.jpg

 

DSC06487.jpg

 

DSC06488.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

 

 

A tak na koniec,

Może ktoś zrobi dioramkę z tymi wspaniałymi chłopcami

 

zomo73b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem pewny czy to ZOMO czy ROMO - czyli rezerwiści wojskowi - wszelakich jednostek od podhalańczyków po marynarzy wcielani na "ćwiczenia" czasami nawet 2 razy w roku po 2-3 tygodnie /patrz fryzurki i najprawdopodobniej (mała fotka) brak pagonów - komu by się chciało dawać na taki krótki okres, broni krótkiej choć u jednej osoby, uchwytów na szturmowe pały...../. Między innymi w Nowej Hucie często byli wystawiani na pierwszy strzał jako mięso armatnie i jak "wrogi tłum" się na nich przejechał wchodziły do akcji właściwe oddziały....

Co oczywiście nie zmienia faktu że do dioramki byli by nieźli - tyle że lepiej przemawiają do mnie ci trzej z wcześniejszego zdjęcia i np wzbogaceni dwoma - trzema dodatkowo - z wyrzutnią granatów i z tarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaldPuma

Mnie też wydaje się, że nie jest to ZOMO tylko rezerwa. Służyłem w "Podhalańczykach" jeszcze w Krakowie, w rocznicę wydarzeń sierpniowych i strajków w Stalowej Woli, tacy panowie byli skoszarowani w jednostce, oczywiście to nie jest zdjęcie z mojego albumu rodzinnego , chociaż krajobraz za nimi mógłby wyglądać jak plac taktyczny w Pychowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodek jak robiłeś osłonę wlotu? - bardzo dobre efekty (wypróbowane na płaskich M1114 1:72) elementach daje nacięcie papieru albo cienkiej folii aluminiowej w paseczki, a następnie należy przyciskać z jednej strony ten paseczek i odginać drugą stronę najpierw szpilką a potem jakąś cienką okrągłą końcówką - przesuwając w otworze góra/dół, i tak po kolei wszystkie, no - papierek to potem jakimś utwardzaczem trzeba. Niestety Ty masz na łuku - nie próbowałem czegoś takiego wyginać. Ale profilując na kopycie albo na docelowej powierzchni powinno wyjść – największy kłopot z dociskaniem

/fotki niestety nie mogę znaleść ale efekt dobry/

 

To się może przydać:

http://www.mimory.com/models/uaz469_inpr.html

 

A tu z kolei masz śliczny silniczek dla „leniwych” maniaków UAZ-a:twisted:

 

th_uaz469_b06_14.jpg

 

Siatka grila – powinna być po skosie –>

 

th_18042009605.jpg team-bhp.com

 

..... jeśli chcesz mam trochę (tak z pół metra ślicznej siatki z jakiegoś filtra) mogę się podzielić

th_S6301988.jpg

ten taki paseczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, fotki i adres stronki.

Jeżeli chodzi o osłone wlotu problem jest taki, że grubość plastiku klapy jest znaczna (uniemożliwia jak opisałeś użucia cienkich elementów) a ja robię z otwartą maską. Próbowałem na wszelkie sposoby, blaszki itp. Zdecydowałem się na cienki zeszlifowany plastik dzięki czemu można uzyskać po przetarciu papierem ściernym łuk.

Nie wygłąda to imponująco ( na pierwszy rzut oka), ale myślę że po naniesieniu farby powinno nabrać właściwej formy. Zresztą jest to najmniejszy problem, można zawsze zmienić, nie jest to element zamknięty. Co do siatki grilla, tu miałem problem, nie posiadam tak cienkiej. Jeżeli można piszę się na odrobinę proponowanej przez Ciebie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.