Skocz do zawartości

PZA Loara, 1:35 scratch


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponieważ konkursowy model rodzi się w powolnych bulach postanowiłem sobie dołożyć roboty. Ale żeby nie było łatwo to zdecydowałem się na pierwszy w życiu skracz. Już od pewnego czasu myślałem nad tym pojazdem ale zniechęcał mnie brak podwozia (szkoda niszczyć nowy model). W tym miejscu z pomocą przyszedł kolega Ł.Sosnowski, który miał do sprzedania z odzysku T-72 Dragona/Zvezda Po korzystnej cenie zakupiłem kompletnego teciaka częściowo poskładanego.

A więc...

Panie i Panowie oto co mam zamiar zbudować.

img_34_23024_2.jpg

Jako podstawa posłuży mi T-72 a wieżę będę przerabiał od Geparda (musiałem kupić nówkę model jako dawcę ), oczywiście będzie masa cięcia ale mam już plan.

Pierwsze za co się zabrałem to zmontowanie ogólnej bryły kadłuba. Według zdjęć powycinałem wszystkie elementy i powoli je lepię. Nie znalazłem żadnych planów w necie więc jadę po zdjęciach.

DSC02222.jpg

DSC02223.jpg

DSC02224.jpg

DSC02225.jpg

DSC02227.jpg

Chyba nie muszę mówić, że jeszcze sporo szlifowania i szpachlowania będzie.

Przy okazji szukania materiałów dałem ciała. Okazało się, że są 2 typy kadłuba.

Starszy:

loara.jpg

Nowszy:

img_25_1261_4.jpg

Różnią się od siebie detalami oraz wyglądem wieży. Najpierw znalazłem starszy typ i się nim zasugerowałem przy doborze podwozia. I to był błąd bo wersja którą buduję ma 6-cio śrubowe koła a nie 8. Chyba będę musiał tak zostawić.

Uprzedzam, że też nie będzie to powalająca jakość bo nie mam wprawy w samodzielnej budowie modelu i będą pewne uproszczenia.

Ale się rozpisałem uff.

A tu taki mały bonus w postaci strzelania z japońskiej loary . Pojazd inny ale uzbrojenie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jako miłośnik nowoczesnych pojazdów Wojska Polskiego
- nie lapiesz sie do tej kategorii poniewaz minister Klich skasowal program. Slowem, WP bedzie z pestek strzelac, ale jest "Europejska tarcza". Red. Łuczak mowil w radio, ze jej elementem beda m.in. rakiety Grom. Moja opinie o tym "gabinecie" i "redaktorach", zachowam dla siebie.

 

Projekt budowy ambitny, powodzenia.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA ale swoją opinię wyraziłeś parę słów wcześniej używajac sarkazmu (albo raczej rzeczywistości która brzmi jak sarkazm :P )

Robert, jesteś mistrz, chyba forum powinno zrzucic się na aerograf dla ciebie bo z takim narzędziem byś robił cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA Miałem na myśli pojazdy wojskowe w polskim kamuflażu, prototypowe, używane, bądź już nie eksploatowane przez naszą armię. Ogólnie chodziło mi o to czym Polacy śmigają sobie w kraju i zagranicą. Przepraszam jeśli niedokładnie się wyraziłem

 

Co do samej Loary to podzielam Twój pogląd. Tyle pisali w Polsce Zbrojnej itd., tyle milionów poszło na projektowanie i prototypy, żeby podobnie jak inne konstrukcje nie znaleźć się na wyposażeniu jednostek Może już wycofali(nie wiem), ale ciekawe jaki los spotka Kraby itp.

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraby mają się bardzo dobrze Kolejne 6 jest w trakcie produkcji a 2 prototypy są modernizowane. Coś ruszyło. Tak samo Rak, Kryl też wychodzi na światło. Zaczęto myśleć o Tytanie. Oczywiście to żę zaczęto myśleć o niczym nie świadczy ale lepszy rydz...

PS Teoretycznie Loare wprowadzono na wyposażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia płyta jest pod zbyt małym kątem.

DSC02228.jpg

 

Chyba to złudzenie, bo też mi się tak wydawało ale jak porównałem z fotkami pod różnym kątem to nawet pasowało. Nie wykluczam oczywiście, że dałem ciała

Wybaczcie partyzanckie zdjęcie, ale robione na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, temat. Jako fan skraczu, bede sobie zagladal. Jezeli zas chodzi o dokladnosc, to jezeli nie masz planow, czy porzadnych rysonkow to dokladnosc roznych katow nachylenia lub detali bedzie musiala zejsc na drugi plan. Skoncentruj sie raczej na czystosci ciecia i laczenia elementow, naprawde sie to oplaca bo pozniej wychodzi w malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie moją domeną jest lotnictwo

ale

zawsze pilnie śledzę wszystkie relacje gdzie występuje słowo scracth. Jest to esencja modelarstwa. Tak też będzie i z tą relacją.

 

Gratuluję pomysłu i trzymam kciuki za realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, patrzcie Jendrassa Ten to się dopiero nie porywa z motyką na słońce

 

Roobert zasiadam w gronie stałych kibiców. Co do planów to warto przejrzeć stare numery Nowej Techniki Wojskowej, jeśli mnie pamięć nie myli to tam chyba były rzuty Loary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalony jesteś, Rzucać się na takie cuś

 

A znasz jakiegoś normalnego modelarza ? ;>

Lepiej byś się posunął, bo tu niezłe przedstawienie się zapowiada.

 

Pozdrowionka

ZzB

 

O Loarze pisali w:

[MagnumX NowaTechnikaWojskowa] 2001-01

[MagnumX NowaTechnikaWojskowa] 2005-01

Wróce do domciu, to rzucę okiem, co napisali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wsparcie duchowe i mobilizację do pracy. Zapał mam duży i nawet nie przeraża mnie skala przeróbek, nie wiem czemu ale jakoś nie robi to na mnie wrażenia Po prostu wiem, że muszę dłubać ten kawałek plastiku aż będzie dobrze.

A teraz do rzeczy. Wyposażyłem już boki kadłuba w większość elementów. zabrałem się za przód. trochę większych rzeczy już na swoim miejscu. Ileż ja się namęczyłem z tymi "gumowymi" fartuchami zrobionymi z blaszki. Sponsorem tego elementu jest TIGER Energy Drink Boczne fartuchy mają już otwory ale nie oszlifowane, co zresztą widać Złożyłem na sucho koła i boczne osłony bo fajnie wygląda. Zaczyna to powoli przypominać mniej więcej oryginał

DSC02230.jpg

DSC02231.jpg

DSC02232.jpg

DSC02233.jpg

DSC02234.jpg

Jak tak patrzę na fotki to chyba rzeczywiście za duży kąt ma przednia płyta. A jak oglądam później inne zdjęcia i trzymam model w łapie to pasuje Nie kumam tego. Ale i tak już na tym etapie nic nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, już widziałem te stronki

Do etapu gąsienic mam jeszcze daleko ale wolę być przygotowany. Początkowo chciałem założyć kapcie od Leoparda bo podobne ma Twardy (po lekkiej przeróbce) ale analiza fotek wykluczyła to. Okazuje się, że Loara ma jakiś inny typ. Wyglądają jak zwykłe od T-72 z dodatkowymi gumami.

Po lewej Loara a po prawej Twardy.

Schowek01.jpg

Okaże się jeszcze, że będę przerabiał każde ogniwo fabrycznego zestawu

No chyba, że pójdę o krok dalej i jednak dam Leopardowskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.