Skocz do zawartości

Tiger Initial, Dragon 1:35 [video + foto relacja]


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, dawno mnie tu nie było... Od 10 miesięcy zaniedbywałem hobby i forum - za forum przepraszam i jeżeli ktoś tęsknił - to postaram się nadrobić aktywnością. W skrócie:

 

Zanim skalpel poszedł w kąt, niemal całkowicie skleiłem ten model. Jest to zestaw Dragona 6600. Sklejał się bardzo przyjemnie, zero problemów. Wczoraj i dzisiaj podoklejałem blachy, przeszlifowałem tu i ówdzie. Umyłem model w wodzie z mydłem i przygotowałem do podkładu. Malowanie jakie planuję, to pudełkowy egzemplarz z s.Pz.Abt.502 numer 3. Przyznam, że nie nie szukałem zdjęć tego egzemplarza, model wykonuję relaksacyjnie - chcę sobie przypomnieć z czym to się jadło ;)

DSC_7603.jpg

DSC_7604.jpg

DSC_7605.jpg

DSC_7606.jpg

DSC_7607.jpg

DSC_7609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
Cóż, dawno mnie tu nie było... Od 10 miesięcy zaniedbywałem hobby i forum - za forum przepraszam i jeżeli ktoś tęsknił - to postaram się nadrobić aktywnością.
A no właśnie... Ale rozumiem, że były jakieś ważne sprawy. Tymczasem dobrze, że Kolega powrócił - z przyjemnością popatrze na odsłony kolejnych modeli - również w dziale Okrętów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przyjemnością popatrze na odsłony kolejnych modeli - również w dziale Okrętów

Na zachętę powiem, że polski jacht i dwa okręty w 1:700 stoją w suchym doku w różnym stanie prac. I na nie niedługo przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek_gnr za czujność ! Już poprawione - umknęło mi, bo byłem przekonany, że kadłub skończyłem sklejać jak ponownie zabrałem się za model ;) Jeszcze je lekko podszpachluje, ale to już jutro.

 

Póki co, parę fotek po położeniu Surfacera 1200. Jako że mam teraz środki i miejsce, pozwoliłem sobie nagrać przebieg podkładowania w formie filmiku, który do jutra postaram się wrzucić - może ktoś coś podpatrzy

DSC_7614.jpg

DSC_7617.jpg

DSC_7619.jpg

DSC_7620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że przykleiłeś, ale troche musze jeszcze potruć:D Czy mi sie wydaje czy zapasowe ogniwa z przodu maja pelny ząb? byłoby troche szkoda... Zasobnik na wiezy troszke za nisko chyba ale to w sumie nic takiego. No i martwie sie o te tracki bo wygladaja strasznie luzno, jak ukladalem DSy w poznym to okazalo sie ze trzebabylo skrocic bodajze o 2 czy 3 ogniwa. Kurde, tez sobie musze sprawic tego initiala ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, przewierciłem dziury na szpile w ogniwach zapasowych, a o zębie nawet nie pomyślałem, że Dragon mógł taką fuszerkę odwalić ;) Spróbuje to zrobić, choć może być problem bo są już przyklejone.

Zasobnik przykleiłem sugerując się "wypustkami" na wieży, które chyba miały oznaczać miejsce gdzie mają wylądować nóżki zasobnika. Ale faktycznie, nawet patrząc na plansze barwne z malowaniami z pudełka, z boku widać, że jest za nisko. Oberżnę i przekleję wyżej.

Gąski i całe zawieszenie są złożone na sucho, a z tego co mi się wydaje, to po odciągnięciu koła napinającego jest gites.

Dzięki za "trucie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam obiecany film z nakładania podkładu. Muszę w przyszłych odcinkach zwrócić uwagę na parę rzeczy (szczególnie wyraźniej mówić ), ale myślę, że warto obejrzeć. Jakość HD, ale przyszłe postaram się wrzucać w FullHD.

Film:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywny odbiór. Postaram się do końca nagrać wszystkie zabiegi malarskie i brudzenie, bo o to jest zawsze najwięcej pytań. Cały czas mam praktyki zawodowe i nie mam zbytnio czasu coś porobić, ale w tym tygodniu na szczęście już kończę, więc można się spodziewać przyśpieszenia tempa budowy.

 

A co do spustu w aerografie - faktycznie, nigdy nie zwróciłem na to uwagi - naciskam kciukiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chwilę, żeby położyć preshading - oczywiście filmas będzie wkrótce ;)

Już na zdjęciach zobaczyłem parę niedoczernionych miejsc - poprawi się na chwilę przed położeniem kolorów.

DSC_7631.jpg

DSC_7633.jpg

DSC_7635.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo dużo filmów...Co innego czytać a co innego zobaczyć na własne oczy jak i co się robi - szczególnie obicia, otarcia ,wash, filtry, pigmenty itd...

Z tych japońskich filmików na YT niewiele można wyczaić - u nas połowa ich specyfików jest niedostępna, 99.99 % ludzkości nie czai ich języka a i obraz z kamery jest jak przez mgłę Smoleńską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo dużo filmów...Co innego czytać a co innego zobaczyć na własne oczy jak i co się robi - szczególnie obicia, otarcia ,wash, filtry, pigmenty itd...

Z tych japońskich filmików na YT niewiele można wyczaić - u nas połowa ich specyfików jest niedostępna, 99.99 % ludzkości nie czai ich języka a i obraz z kamery jest jak przez mgłę Smoleńską...

Kolega ma całowitę rację ..nie ma to jak się widzi prawie na żywca

Tak więc czekamy na filmidła

A co do zagranicznych to polecam amerykańskie (oczywiście jeżeli ogarnia się angileski).. można się naprawdę wiele nauczyć a i większość specyfików jest u nas dostępna

 

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odcinek gotowy. Tym razem pokazuję baaaardzo zgrubny preshading. Przepraszam, że w paru momentach model wychodzi poza ekran. Kolejne doświadczenie - na przyszłość będę wyżej celował kamerą:)

Zapraszam do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można: na jakim ciśnieniu malowałeś? Użyłem ostatnio serii Air i katastrofa, dopiero przy 1 bar i szybkim prowadzeniu aero dało świetny efekt...Dla porównania u mnie - EW-770, akryle Tamiya, ciśnienie ok. 2 bar, 1:1 z Mr.Color Levelling Thinner...Efekt dość transparentnego krycia, w zasadzie samym odcieniem głównym można się bawić w cieniowanie...

 

Od razu mówię że nie jestem specem ale staram się podziałać z każda farbą...Dlatego tak dociekam co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.