Skocz do zawartości

T-90 Zvezda 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie . Nie!! Tytuł tego wątku to nie pomyłka. Niniejszym ogłaszam otwarcie, pierwszej chyba na tym forum relacji z budowy, wyczekiwanego przez niektórych czołgu T-90 firmy Zvezda w skali 1/35 . Obiecywałem sobie że nie bedę sie rzucał na ten model, jak tylko pokaże się w sklepie ale cóż, czołgisty skóra, druga natura . Gdy dzis przez przypadek wszedłem do modelarskiego, w moim mieście, zobaczyłem że sprzedawca, właśnie przyjmuje nową dostawę i między innymi modelami była własnie ona, T-90-ka:). Nie czekałem i nie zastanawiałem się wcale i jedyny egzemplarz jaki narazie pojawił się w sklepie, trafił w moje ręce:). Przepraszam że nie pokażę narazie żadnych fotek z in-boxa ale pora juz dziś późna i zdjęcia, nie najlepiej by sie prezentowały. Wstawiam jak narazie jedną fotkę pudełka, obok którego stoi jego starszy kuzyn T-80 BV:

 

DSCN0126.jpg

 

Jutro postaram się o jakis in-box, ale jedno mogę Wam zapewnić. Jakość i dbałość o detale jaką prezentuje ten model jest po prostu zadziwiająca, jak na Zvezdę. W ogóle zastanawiam się czy ten model, naprawdę zrobiła Zvezda. Narazie to tyle i do następnego razu . Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 366
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to ja też. Nie mój klimat , mimo że współczesną pancerką kleje ale tylko sprzęt u nas używany ale poobserwuje tak chwalony zestaw Zvezdy podobnie jak BF 109 w "48" /recenzje ma rewelacyjne/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Fajnie że model wzbudził jakies zainteresowanie . Co mogę powiedzieć o samym zestawie?? No cóż, pamietajmy ze to jednak Zvezda. Spodziewałem się klocków LEGO ale niestety, szpachli trzeba bedzie użyć w paru miejscach, co będzie widać na zdjęciach. Myślałem z którym z producentów można porównać nowe dziecko Zvezdy i uważam że jesli chodzi o ilość detali, jakość plastiku itd. itp. to i chyba sam Dragon by się nie powstydził. MIłe zaskoczenie to wanna. Tym razem to nie jest jeden kawał plastiku, z odlanymi wachaczami, lecz całkiem przyzwocie zdetalowany, składający się z kilku części element, do którego wachacze trzeba wkleić osobno. Dla mnie wielki plus, bo można pokombinować z ruchomym zawieszeniem . W ogóle, jeśli chodzi o niektóre elementy modelu, to naprawdę Zvezda zaskoczyła ( jest nawet antena w całości a nie jak kiedyś, tylko jej podstawa ). Lufa czołgu też fajnie wygląda, moim zdaniem wcale nie trzeba dokupować do niego żadnych metalowach wynalazków, no chyba że ktoś lubi . Gąsienice! Nareszcie gąsienice takie jak być powinny. Co mnie zaskoczyło?? To że gąsienice, w miejscach, w których zaginają się na kołach, producent już uformował i nie bedzie takich niespodzianek, jak np. w T-80 że w miejscu w którym gąsienica styka sie z przednim kołem jezdnym, tworzy sie kąt prosty i wyglada to nie naturalnie. Cały model to 451 części a nie jak kiedyś ledwo 200. Kable na wieży czołgu, też bardzo fajnie wygladają, lecz nie obejdzie sie bez dorabiania, niektórych przewodów, jak np. podłaczeń do emiterów podczerwieni. Nie jestem zbyt dobrym recenzentem, więc wybaczcie i zwracajcie uwagę na kazdy błąd jaki popełniłem. A tutaj parę fotek:

 

 

Ramki:

 

Obraz016-3.jpg

 

Obraz017-3.jpg

 

Obraz018-2.jpg

 

Obraz014-3.jpg

 

Obraz015-5.jpg

 

A tu, to co udało mi się wczoraj sklecić:)

 

Obraz002-7.jpg

 

Obraz001-5.jpg

 

Obraz003-6.jpg

 

Obraz004-8.jpg

 

Obraz005-6.jpg

 

Obraz006-7.jpg

 

Obraz007-7.jpg

 

Obraz008-7.jpg

 

Obraz011-3.jpg

 

Obraz012-3.jpg

 

Przepraszam za ten cień, na zfotkach ramek, mam nadzieje że cos tam dojrzycie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeliny są, to fakt, te najwieksze są efektem tego że góra wieżyczki nie jest jeszcze doklejona. Trzeba ja najpierw uzbroić w peryskopy, celowniki dowódcy i działonowego, gdyż Zvezda pomyślała nawet o niektórych elementach wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a wiesz że nawet nie wiem jaka to wersja tej 90-ki Robie to co jest w pudełku. Tak jak pisałem wcześniej, dodam tylko kilka kabli i NSWT-a wymienię na tego z Miniarmu, bo Zvezda, tradycyjnie ten element skopała :/ . Aha no i od Voyagera dodam karabin PKT. W ogóle fajna sprawa z tym PKT. W zestawie Zvezda dała modelarzom wybór. Jak sie chce, można zamontować PKT w pokrowcu, tzw. za przeproszeniem w kondonie, lub bez pokrowca, ja, jednak zamontuję lufke PKT z Voyagera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pamietajmy ze to jednak Zvezda. Spodziewałem się klocków LEGO ale niestety, szpachli trzeba bedzie użyć w paru miejscach

oj nie przesadzaj - modelarz jesteś czy dzieciak składający klocki

trochę szpachli musowo, jak to mówią - to tylko model

 

a tak na poważnie to moim zdaniem zvezda zrobiła nie jeden a kilka kroków na przód

T-90 to zdecydowanie najlepszy model jaki wpadł mi w ręce, a kilka dragonów też już się przewinęło

 

jakie kamo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pamietajmy ze to jednak Zvezda. Spodziewałem się klocków LEGO ale niestety, szpachli trzeba bedzie użyć w paru miejscach

oj nie przesadzaj - modelarz jesteś czy dzieciak składający klocki

trochę szpachli musowo, jak to mówią - to tylko model

a tak na poważnie to moim zdaniem zvezda zrobiła nie jeden a kilka kroków na przód

T-90 to zdecydowanie najlepszy model jaki wpadł mi w ręce, a kilka dragonów też już się przewinęło

jakie kamo?

Nie wiem czy poważnie czy 1/2 serio, ale te szpary to ... nic, cóż to takiego??

Co do jakości wyprasek, to wreszcie miałem możliwość zobaczenia ich na żywo.

całe szczęście, że jest opcja odbiór osobisty, bo ta folia, to ... kicha, masz model i .. nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie co zrobic z przykrecanym pancerzem z obu stron wlazu mechanika(wglebienia),podobna sprawa ma sie z kostkami Kontakt,choc tu sprawe zalatwi szlifowanie.

co masz na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję. Jako pierwszy rozpocząłem temat T-90, jednak ja jestem takim modelarzem, co to najlepiej kleił by modele prosto z pudełka, nie przejmując sie merytoryką itp. ( wyjątek T-80BV ). Wiem że na tym forum nie jestem jedynym który bawi sie z tym modelem. Szczerze przyznam że na moim warsztacie nie ma sie co wzorować, a na forum jest kilku świetnych fachowców, którzy budują tą 90-kę. Dlatego chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych, do swojego warsztatu, abyśmy wspólnymi siłami poradzili sobie z modelem. Po prostu proponuje przekształcenie mojego tematu, we wspólny projekt grupowy, gdzie każdy mógłby pokazywać postępy ze swoich prac, dzieląc się jednocześnie swoją wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super !!

 

Fajnie, że wziąłeś ten model na warsztat. Będziemy Cię wspierać, doradzać, wyszydzać, drwić, wytykać błędy i potknięcia ale zwłaszcza chwalić za postęp prac. To szukajmy wspólnie fotek które pomogą w budowie tego zacnego modelu.

 

Tutaj już jest jeden wątek z teciakiem

http://www.armorama.com/modules.php?op= ... 696&page=1

 

Popatrz może jeszcze tutaj coś znajdziesz

http://tank-t-90.ru/

http://btvt.narod.ru/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedna Zvezda, tak sie starali z tym modelem, a i tak modelarze nie zostawiają na nich suchej nitki

 

Na szczęście tylko nieliczni Mnie tam się podoba >starsze zvezdy(np 72) były łatwe,szybkie i przyjemne-teraz zostało tylko przyjemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też doszedłem do wniosku, że nie będę sie czepiał. Jak ktoś mi kiedyś poradził, nic na siłę, bo sie można modelowstrętu nabawić, a ja tak nie chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na 100%, ale widziałem wersję AM T-90, która jest nawet podobna do tetetki Zvezdy.

Mi raczej chodziło o taki czołg SF, ale do niego trzeba zrobić od podstaw całą wieżę, wytoczyć lufę, i przerobić kadłub ( między innymi pancerz reaktywny i tył oraz wymienić koła na te z T-80 ). Więc nie są to małe przeróbki, ale kiedyś może się za niego zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro gospodarz zaprasza to może i ja skorzystam

Niedokładnie zamocowałem ten element i powstała mi lekka szparka ( ułamek milimetra ale jednak)

290defdc4201.jpg

Zastanawiam sie jak ja zlikwidować bo tak zostać nie możę a miejsce niezbyt wygodne.

i na koniec rzut obecnego stanu

6a7300a8063c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.