Skocz do zawartości

Panzer II L "Luchs"


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tym razem na warsztat idzie Pz.Kpfw II Ausf. L "Luchs" 1:35.

Zestaw to Mirage no:35107

 

luchs02.jpg

By olmaka at 2012-02-05

 

Model kupiłem wiosną 2010 roku, właściwie nie wiadomo dlaczego? Pudełko mi się podobało? Chyba tak.... Niestety, to był błąd. Model to modelarska mina. W gigantycznym i bardzo kolorowym pudle, znajdowały się bardzo niskiej jakości wypraski, z przesunięciami, śladami po wypychaczach w widocznych miejscach. Zdeformowane części takie jak kanistry czy lufa będąca jakimś glutem i do tego mało czytelna instrukcja. Poza tym producent dołożył dwie małe blaszki z grillami i elementami anten, no i kalki oczywiście....

 

 

W czerwcu 2010 roku, wstępnie coś tam polepiłem i poszpachlowałem.

 

luchs01.jpg

By olmaka at 2012-02-05

luchs03.jpg

By olmaka at 2012-02-05

luchs04.jpg

By olmaka at 2012-02-05

luchs06.jpg

By olmaka at 2012-02-05

 

Wieża to jeden wielki dramat! Została praktycznie wypiłowana od postaw. Dorobiłem spawy, nity, uchwyty, właz sygnałowy, kanistry (Italeri), lufa (igła lekarska i końcówka starego pędzelka). Jakieś tam zapinki skrzynek. Polepiłem trochę zawieszenie (zwieszenie i koła jezdne, to chyba jedyny plus tego zestawu) i model mnie zmęczył. Tak mnie rozluźnił, że chciałem go wywalić na śmietnik. Jednak wiedziony wrodzoną pazernością(Zestaw wcale nie jest tani! Teraz to chyba 8-9 dych za takie g....), model odstawiłem na półkę, gdzie pokrył się lekkim kurzem. Wyglądał wtedy tak:

 

luchs07.jpg

By olmaka at 2012-02-05

luchs08.jpg

By olmaka at 2012-02-05

luchs10.jpg

By olmaka at 2012-02-05

luchs11.jpg

By olmaka at 2012-02-05

luchs09.jpg

By olmaka at 2012-02-05

 

Dwa tygodnie temu, zmęczony innymi projektami (Merkava i smartkitowy T34), wróciłem do tego modelu i coś tam podłubałem. Chyba go skończę, bo zaczyna mi się podobać, a to dobry objaw

Myślę, że jeszcze ze dwa week-endy i chyba zacznę go malować.

Teraz wygląda to tak:

 

luchs12.jpg

By olmaka at 2012-02-05

luchs13.jpg

By olmaka at 2012-02-05

luchs14.jpg

By olmaka at 2012-02-05

luchs15.jpg

By olmaka at 2012-02-05

luchs16.jpg

By olmaka at 2012-02-05

luchs17.jpg

By olmaka at 2012-02-05

 

Nie polecam tego modelu, a zwłaszcza początującym modelarzom. Zestaw może skutecznie zniechęcić do modelarstwa. Osobiście lubię stare i trudne modele. Zlepiłem chyba wszystkie Italeri w 1:35, stare Tamki, jakieś tam Alany i wczesne Trampki, ale ten jest wyjątkową padliną. Trzeba mieć dużo samozaparcia i czasu, aby zrobic coś z tego co będzie podobne do Luchsa. Teraz bym kupił Rysia od Tasca. Kosztuje równo dwa razy tyle, ale tak nie stresuje i nie wkurza...

 

 

i tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zasiadam w loży.Bardzo mi się podoba jego sylwetka.

Sam go kiedyś skleiłem.

Wykorzystałem do niego blachy Abera oraz Friulki.Szczególnie polecam błotniki.Model z ich wykorzystaniem wspaniale zyskuje na wyglądzie.

A wypraski już jak ja go sklejałem były do niczego.Ładnych parę lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dwa lata temu z marszu chciałem kupić blachy razem z pudłem. Całe szczęście że chyba kasy mi zabrakło, albo blaszek nie było. Model nie jest wart inwestycji. Przekonałem się o tym po pierwszych oględzinach zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem recenzję tgo zestawu w jednym z misiecznikow modelarskich z roku 2004 a model był podobno dostepny już w 2003 sadzac po nr katalogowym jest to pierwszy zestaw(35-001)tego producenta owszem opinia jak najbardziej pozytywna sygerowana cena 160-200zł w zestawie gumowe gąski blaszka z siatkami i anteną więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pankot13 napisał(a):

Pewnie masz racje ale wtedy do wyboru był tylko Mirage i ICM dopiero wchodził na rynek.

 

Oj...

ICM nie jest lepszy... ;>

viewtopic.php?f=87&t=11100

 

Wspaniały warsztat.

Gratuluję umiejętności i zaparcia.

 

Czy jest gdzieś jego galeria,bo nie moge znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś jego galeria,bo nie moge znaleźć?

 

Bo i nie ma.

Model doprowadziłem do stanu "surowego" i odstawiłem na półkę - podobnie jak autor wątku ;>

Dopiero jakiś tydzień temu odkurzyłem, i zacząłem pomalutku chlapać farbą.

 

BTW

Olmaka - nie wiem, na ile masz samozaparcia, żeby gniota dalej poprawiać, ale tłumik armatki jest niewłaściwy - brakuje m.in. szczelin u nasady

http://hosted.wargamer.com/Panzer/museum/saumur/luchs/imagepages/image2.html

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Olmaka - nie wiem, na ile masz samozaparcia, żeby gniota dalej poprawiać, ale tłumik armatki jest niewłaściwy - brakuje m.in. szczelin u nasady

 

Oczywiście że tłumik działka jest niewłaściwy. Nie mam zamiaru go poprawiać. Taki zostanie i będzie udawał ten właściwy.

 

Przydaje się modelarski złom....

 

luchs20.jpg

 

Oporządzenie saperskie z zestawu do niczego sie nie nadaje. Musiałem coś tam dopasować.

 

Na początek kilka porównań...

 

Notek! Po prawo z zestawu, po lewo Dragon...

 

luchs18.jpg

 

Podnośnik! Po prawo zestawowy, po lewo Dragon...

 

luchs19.jpg

 

Polepiłem dodatkowe kanistry z zestawu Italeri...

 

luchs21-1.jpg

 

Korciło mnie dorabianie klamer i zapinek z blaszek Abera, ale ostatecznie zrezygnowałem. I tak bardzo długo stał rozbabrany, poza tym to chyba bez sensu. Polepię go jako tako i jakoś fajnie pomaluję..

 

Teraz wygląda to tak:

 

luchs22.jpg

 

luchs23.jpg

 

luchs24.jpg

 

luchs25.jpg

 

Zdjęcia makro wyciągają wszystkie niedoróbki i babole, ale tym zajmę się na końcu...

 

 

I tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj mało...

Taka mała skrzyneczka na błotniku wypatrzona na jakimś zdjęciu w necie.

 

luchs26.jpg

 

Klocek pod podnośnik na tylnym błotniku. Wlepiłem kawałek blaszki od Abera.

 

luchs27.jpg

 

Model nie będzie przedstawiał konkretnego pojazdu. Raczej takie lekkie SF, ale bez przesady. Jak coś jeszcze ciekawego w sieci znajdę, to może jakiś upgrade zrobię tego co polepiłem. Zastanawiam się nad malowaniem....

 

Ciąg dalszy nastąpi niestety dopiero w sobotę. Brak czasu.....

 

Ano mistrzunio. Pokazuje jak z g...a zrobić model.

 

Do mistrzunia mi jeszcze daleko, ale staram się....

 

Nie jestem pewien(czy by mi się chciało ) czy bym podolał tak trudnemu zadaniu ale tutaj widzę dobrą robotę

 

Zaledwie coś tam dłubię...

 

Extra!walkę z tym kaszalotem mam za sobą, ale tu widzę "Miszcza"!

 

Współczuję, znam ten ból...

 

Model doprowadziłem do stanu "surowego" i odstawiłem na półkę - podobnie jak autor wątku ;>

Dopiero jakiś tydzień temu odkurzyłem, i zacząłem pomalutku chlapać farbą.

 

Wbiłeś mnie w krzesło tym co zrobiłeś ze swoim Rysiem! Mój dotyka ledwie tematu. To zabawka w porównaniu z tym co ty polepiłeś.

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ładnie , ładnie Panie Kolego ale usuń ten szew na gaśnicy

 

Dzięki za czujność! Tak jak już napisałem wcześniej, zdjęcia makro pokazują bezlitośnie błędy i babole. Popracuję jeszcze nad tym.

 

Model praktycznie zlepiony i prawie gotowy do malowania.

Wygląda to teraz tak:

 

sam0362p.jpg

By olmaka at 2012-02-19

 

sam0363k.jpg

By olmaka at 2012-02-19

 

sam0364e.jpg

By olmaka at 2012-02-19

 

sam0365p.jpg

By olmaka at 2012-02-19

 

sam0366j.jpg

By olmaka at 2012-02-19

 

Zastanawiam się jak to coś pomalować? Chyba będzie jednolity Dunkelgelb....

 

 

I tyle...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Coś tam pomalowałem

 

Czarny Testors gdzie nie gdzie...

 

luchs28.jpg

 

luchs29.jpg

 

A potem ceglasto czerwony. Niestety oświetlenie wypaliło kolory i coś tej czerwieni nie widać.

 

luchs30.jpg

 

luchs31.jpg

 

Model będzie modulowany. Muszę poczekać aż to wszystko wyschnie...

 

 

i tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.