Skocz do zawartości

Tiger I MID dragon 1/35


michal0281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Obiektem mojej pracy ma byc tygrys w wersji dowodzenia

 

Header.jpg

 

model wyglada zachecajaco

 

6660_4.jpg

 

 

tiger-i-mid-command-version-january-1944-prod.jpg

 

Panowie! Warsztat ten zakladam poniewaz potrzebna mi bedzie Wasza pomoc. Na pierwszy ogien wnetrze pojazdu. Chce aby model wygladal ladnie przy otwartych wlazach, wiec nie planuje wykonania go hiper dokladnie, zasadniczo chce opierac sie na wnetrzu od tygrysa academi (mialem kiedys ten model, ale wykonalem go bez wnetrza). Problem polega na tym, ze jesli mam zamiar zrobic "Command Version" tj z antenkami , to gdzies tam we wnetrzu byly dodatkowe radiostacje, pytanie jakie i gdzie?

Zastanawia mnie tez jakie blaszki wbrac do niego.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wow drogi model sobie wybrałeś. Ciężko dostępny również, zresztą to pierwszeto konsekwencja drugiego:P

 

Zimmerit na pewno będzie potrzebny jaknapisał Kolega wcześniej.

Co do blach to chyba voyager ma zestaw do midów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaje**stość w czystej postaci!!!! Będę obserwować sam chciałem zakupić ale niestety mnie nie stać.

 

Zimmerit obowiązkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie trzeba mi wiadomosci o roznicach we wnetrzu pomiedzy normalnym a command.

Witam Michał. Właśnie kończę tego tygrysa ale w wersji normalnej. Zewnętrzne różnice w command;

-dodatkowe anteny

-inna płyta tylna

Wewnętrzne;

-dodatkowa radiostacja FuG 8 ( w czołgach Sd.kfz 268 z anteną promienistą) lub FuG7 w Sd.kfz 267 z 4 metrową anteną masztową

-dodatkowy generator prądowy do obsługi dodatkowej radiostacji montowany po stronie ładowniczego

Zmiany te wymogły zmniejszenie ilości zabieranej amunicji z 92 do 66 nabojów. Są one raczej trudne do dojrzenia przez włazy. Tak mi się wydaje . Widoczny jest natomiast brak wieżowego karabinu maszynowego który w wersji dowódczej nie był montowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to dzisiaj zaczynam prace nad tym potworkiem :p

Myslalem troche nad zimmerytem i w koncu zdecydowalem sie na ten z ATAKu. Pierwszy raz go bede robil. Przyznam ze mile zaskoczenie, wyglada dobrze i jest bardzo cienki, tak ze szlifowanie raczej przejde bezstresowo. Czesc odlana w calosci tj jazmo armaty pasuje idealnie do dragonowskich elementow, musialem tylko zakleic otwor od km-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie, obiecuje jutro cos wstawic, ale nie wanna i kolka bo prace zostaly rozpoczete od wiezy. ps jak by tak ktos mial opcje, albo chociaz jakis pomysl jak mogl wygladac czolgowy agregat pradotworczy do radiostacji FuG 8 to bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace ida w bardzo slimaczym tepie. Zrobione wnetrze wiezy z czesci dragona, na to wejda czesci z academy. Co do radia znalazlem cos takiego w moim magazynie

 

IMG_4638.JPG

 

IMG_4640.JPG

 

mysle zeby radiostacja wyladowala w tym miejscu ktore widac na zdjeciach, jesli ktos ma jakis inny pomysl to czekam na podpowiedz

 

 

Pzdr. Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Prace ida naprzod, wnetrze juz prawie cale posklejane (lub zlozone na sucho przed malowaniem) strasznie duzo szlifowania zeby wnetrze z academy wepchnac do tygryska z dragona, no ale moze w tym tygodniu uda mi sie to poskladac do konca i zaczac malowanie. Troche juz tez eksperymentowalem z zimerytem i faktycznie nie ma z nim wiekszych problemow.

 

100_0921.JPG

 

 

100_0922.JPG

 

 

100_0923.JPG

 

 

100_0925.JPG

 

 

Pzdr. Michal

 

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie nie jestem w stanie nic powiedzieć... oprócz tego że zaczyna to wszystko na prawdę fajnie wyglądać.

Ja mam jeszcze długą drogę żeby zacząć robić modele z wnętrzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje, wlasnie dokonalem sprawdzenia i niestety tak mocno przyklejone u mnie ze juz nie do oderwania :( ale bede dobrej mysli bo z zalozenia moje wnetrze ma byc tyle co przez wlazy widoczne, nie planuje zdejmowanych czesci bo i tak nie udalo mi sie rozwiazac problemu generatora od dodatkowej radiostacji tak wiec zostanie tak jak jest bo i tak tego praktycznie widac nie bedzie. ps daj jeszcze pare zdjec tego swojego wnetrza, jesli mozna, szczegolnie przedni przedzial mnie interesuje. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie wymalowac aero wnetrze, no i je sobie wstepnie zlozylem, tak zeby zobaczyc jak to wyglada, no i wielka nedza! Przednie wlazy (kierowcy i strzelca-radiooperatora) sa tak male ze swiatlo prawie wcale nie wpada przez nie no i prawie nic tam nie widac, az szkoda mojej roboty. Troche lepiej jest z wieza, cos tam widac, ale tez nie za wiele.

 

100_0928.JPG

 

 

100_0929.JPG

 

 

100_0930.JPG

 

Tak wiec jesli ktos zamierza robic tygrysa z wnetrzem, a tylko tyle co przez wlazy ma byc widac to lepiej przednie miec zamkniete i ograniczyc sie do wiezy, dodac podloge i wystarczy, przynajmniej tak mi sie wydaje.

 

 

Pzdr.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.