Skocz do zawartości

KV-2 - 1/35 Trumpeter


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w nowej serii p.t. jak męczyć plastik. Jako że już dawno obiecałem koledze Markuz że zabiorę się za KV-2 czas spełnić tę obietnicę. Tym samym łamię kolejny raz swoją zasadę jednego modelu na raz. Jako że mój przyjaciel piotrek (Pankot13) wziął się za niemca to trochę zmobilizowało mnie do zabrania sie za tego ruska.

Zestaw to wszystkim znany Trumpeter nr. 312.

 

DSCF1662.JPG

 

Model planuję wykonać z pudła, a jedynymi dodatkami będą lufa z RB oraz siatki na górze pancerza co do których nie mam jeszcze pomysłu jak je wyrzeźbić. Myślę jednak że w trakcie prac coś się urodzi. W planie mam użycie gasienic plastikowych znajdujących się w zestawie, ale w razie czego mam w zapasie zestaw friuli (są to jednak wersje light - z co drugim ogniwem bez zęba jako że za szybko kupowałem i nie zwróciłem uwagi).

 

Jest to mój pierwszy zestaw z tej firmy i osobiście jestem zadowolony (jak narazie) z jakości plastiku z jakiego wykonany jest model. Gorzej niestety ze spasowaniem części co zaraz zobaczycie na zdjęciach.

 

DSCF1673.JPG

 

DSCF1666.JPG

 

DSCF1668.JPG

 

DSCF1672.JPG

 

Jako że nie chce mi się spędzać kilku godzin na idealnym doszlifowaniu części wymyśliłem sobie że usunę wszystkie spawy (trochę mi ich szkoda), poszpachluje łączenia i wykonam spawy od nowa. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje i rozwiązania.

 

Malowanie planuję wykonać w standardowej ruskiej zieleni (czyli wolna amerykanka) co wcale może nie być takie łatwe gdyż używam głównie farb Tamiya. Zatem trzeba będzie jakiś kolorek namieszać.

 

Kalek nie przewiduję, jak również rzadnych napisó tudzież oznakowań. Ale nie jestem konserwatystą w tej kwestii.

 

Jakiekolwiek uwagi o ewentualnych zasadzkach przygotowanych przez Trumpetera również mile widziane.

 

A kolega Markuz mam nadzieję że będzie czynnym uczestnikiem wątku jako (w moim przekonaniu) jeden ze specjalistów od ruskiej pancerki.

 

Trochę się rozpisałem - to teraz kolej na was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kalek nie przewiduję, jak również rzadnych napisó tudzież oznakowań. Ale nie jestem konserwatystą w tej kwestii.

 

no to traf chciał, że przez przypadek tym razem jesteś..

no właśnie, trafna uwaga..

apropos spawów- i tak musisz je zrobić na nowo bo to co zrobił trumpek to właściwie jedyny minus tego zestawu, wieża też do małej poprawki..

ogniwka nie są takie złe tylko upierdliwe szlifowanie śladów po wypychaczach...

pozdr Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sklejałem ani nie miałem w łapach ale Konrad pisał u siebie o ile pamiętam o zapadnięciach plastiku na błotnikach.

Czekam na więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek - kupione. Szkoda że link do Alliance przyszedł trochę za późno. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak wyciąć te plastikowe aby te z Abera pasowały? Trochę zetrwa nim przyjdą, a tak mógłbym jechać dalej z tematem.

 

Teraz patrzę, że chyba nic wyciąć nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rób rób bo w dalszej kolejności na liście czeka Cię T-34
I tak samo jak jego boję się zaczynać Shermana. Tysiąc wersji i wariantów a liczyśróbki (to żart oczywiscie) przywalą się do każdej nieścisłości. A na poważnie to na razie w garażu rośnie kupa pudeł ae T-34 jeszcze nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w garażu rośnie kupa pudeł ae T-34 jeszcze nie mam.

oj nieładnie nie bój się go, podobnie jak shermana - ktoś na pewno pomoże

twoje poprzednie były bardzo udane, myślę że i tej szopie podołasz, a M4 czy T-34 są obowiązkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu. Trochę podziałałem przy wieży. NIe jest jeszcze skończona bo muszę się upewnić czy wszysko jest ok. Chwilowo tak czołguś wygląda:

 

DSCF1696.JPG

 

Dorobiłem nowe spawy. Jest wielu lepszych w tej dziedzinie, ale lepsze to niż zestawowe.

 

DSCF1700.JPG

 

DSCF1703.JPG

 

Teraz pytanie - czy te znaki czy jak to nazwać (dwa prostokątne i dwa okrągłe) mają zostać, czy je usunąć?

 

DSCF1702.JPG

 

P.S. W niezłym miejscu Trumpek wypychacz przywalił

 

Czy spód jarzma jakoś zamaskować, bo nie ma rzadnej części w zestawie? Można też tak zostawić bo chyba nic nie widać, a wieży nikt ściągał nie bedzie.

 

DSCF1705.JPG

 

I ostatnie dwa pytania:

- czy są na rynku metalowe lufy KM do ruskich czołgów?

- jaki zestaw figurek można by podpasować, bo jak nie to wklejam włazy na głucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda na razie. Spawy na kadłubie ładnie wyglądają dobrze natomiast z tyłu wydają się trochę za grube.

 

Te prostokąty na wieży wskazują miejsca w których na niemieckich KW umieszczona była lina. Te dwa okrągłe ślady to miejsce szczebel drabinki przesunięty z dachu wieży żeby zmieściła się kopułka dowódcy w niemieckiej wersji. Do usunięcia

DS1985_212_1%23

 

Na spodzie jarzma zeszlifuj linie łączenia form czy co to tam jest na przedłużeniu spawów.

 

Czekam na dalsze postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jaki zestaw figurek można by podpasować, bo jak nie to wklejam włazy na głucho.

Jest spory wybór załogantów do radzieckiej pancerki.

1

a4cc9ba61d6eee40b82fd9ddfbeeddfd.jpg

2

TANK-T-35093_LRG.jpg

3

TANK-T-35096_LRG.jpg

4

http://www.sklepy24.pl/sklep/sklep_hobby-model_pl/produkt/wwii-soviet-tank-crew-ammo-supplied-team/9307

 

Osobiście najbardziej podoba mi się zestaw nr 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione - strasznie drogie, ale pomyślę.

No niestety tanie nie są. Wrzuć w google grafika hasło: russian tank crew 1/35 może jeszcze coś ci wpadnie w oko jest z czego wybierać.

Nie. Będzie zielony i CM.

No to za tą jedynie słuszną decyzję.

Zwłaszcza, że zimowego KW masz już na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.