Skocz do zawartości

Tiger I Late Production 1:35 Dragon


General

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie stosuje set i sol. Stosuje sidolux . Zmiekcza kalki. Metoda może pracochłonna. Proces zmiękczania trwa z 10-15 min. Ale da się połozyc w zimmericie i na imnnych trudnych powierzchniach perfekcyjnie. Już połozyłem tak na kilkunastu modelach. kalkomanię po połozeniu an zimmericie zwilżam sidoluksem i układam dociskajac pędzelkiem. Co jakis czas zwilżam sidoluxem. Kalka wtapia się w powierzchnię. Trzba uważac żeby nie przesadzić, za bardzo nie rozmiękczyć. Połozyłem nawet na panzer III G (duże cyfry na włazach bocznych). Każdy ma swoje metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pweien czy to aby są cegły. One z zasady są równe a tutaj bardziej mi to wygląda na dom z kamienia.

Też mi się wydaje, że to chata z kamienia ;) Za to bruk mi się bardzo podoba, ładnie zróżnicowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za uwagi i porady. Po waszych komentarzach i po dokładniejszych oględzinach faktycznie wielkość tych "cegieł" jest nieregularna, więc może być to dom z kamienia. Chyba zmienię kolor, tylko muszę kupić nowa farbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Jak już pisałem wcześniej, po poradach kolegów postanowiłem zmienić kolor z ceglanego na kamienny. Tu na fotce kolejny postęp prac na makiecie. Odkryte kamienie z lewej strony budynku zostały już wykończone farbami, suchym pędzlem i washem. Na nich będę się wzorował robiąc kolejne, podobne elementy. Sama ściana jest już skończona. Dodałem odpryski farby elewacyjnej do podkładu, zacieki i przybrudzenia. W tej części zostało jeszcze wykończyć okna, gdyż tego jeszcze nie ruszyłem, oraz kamienny fundament.

 

STH71848_zpsc205e1e2.jpg STH71845_zpsb6ebb2e6.jpg

 

Podziałałem trochę przy slupie telegraficznym. Zamocowałem belkę oraz izolatory. Dodałem jeszcze wiszący, ucięty przewód (drugi też będzie).

 

df7444db-b870-4c07-8ca5-1069a964e8c8_zps6f9ff2c9.jpg

 

Przy samym czołgu skończyłem malować kamuflaż na kołach. Zamocowałem je na sucho dla podglądu. Zostało jeszcze zrobić ślady eksploatacji (na dwóch już nieco widać) i zabieram się za gąsienice. Jeszcze tylko muszę pomalować i wytrzeć jeden rząd koła napędowego. Zacząłem też robić figurki, co pokażę w kolejnej relacji.

 

STH71849_zps36c681d4.jpg STH71850_zpsdb4190e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Zrobię to przy robieniu śladów eksploatacji kół. Przy kołach jezdnych chodzi tylko o krawędzie, tj. w miejscu styku z gąskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam ponownie. Kolejny apdejt mojego warsztatu.

 

Przy czołgu głównie skupiłem się na pomalowaniu (za poradą kolegi bazylms) krawędzi kół metalizerem. Po pomalowaniu potraktowałem je wiertarką z filcową końcówką by uzyskać efekt wytarcia. Dodatkowo skończyłem obicia i otarcia kół jezdnych i muszę zabrać się teraz za napinające i napędowe. Po wszystkim położę delikatny wash a potem błoto. Jak widać przybłociłem też miejsce za kołami. Położyłem mieszankę z farby, żywicy, pisku, kamyków i trawy różnej długości. Nie robiłem zbyt dużo w tej strefie gdyż i tak po założeniu kół (są na razie na sucho) gąsienic i błotników i tak nie będzie zbyt wiele widać więc stwierdziłem, że szkoda materiałów. Przejadę jeszcze tylko pigmentami na sucho przed ostatecznym założeniem kół. Robiłem też drobne prace przy płycie silnika i wieży, lecz pokaże efekty w kolejnym poście.

 

STH71919_zps4217be74.jpg

 

Z figurkami jestem na razie w polu. Przypasowałem jedynie ręce żołnierza który będzie stał w włazie wieży. Mam nadzieję, że pokażę więcej w następnej relacji.

 

STH71917_zps6f6497e6.jpg

 

Przy samej makiecie skończyłem słup telegraficzny dodając brakujący przewód. Przybrudziłem ramę okienną na skończonej ścianie i zaznaczyłem kamienie na podmurówce. Wciąż nie skończyłem jeszcze kawałka odkrytej ściany oraz resztek ram okiennych. Przypasowałem schody i prawie skończoną ściankę (brakuje jeszcze filtra). Wyfrezowałem wiertarką dwa pęknięcia na murze by pozostałe ściany nie wyglądały zbyt monotonnie.

 

STH71924_zps79f911ef.jpg

STH71925_zps8f3cea96.jpg

 

Skończyłem murek który na którym będzie stał płot kuty. Za nim zamierzam zrobić zieleń, której ważnym elementem będzie krzew widoczny na zdjęciu.

 

STH71926_zpsb4b3c23a.jpg

 

Wykonałem mały dodatek który mam nadzieję urozmaici makietę. Latarenkę wykonałem z tekturki, gipsu, plastiku oraz dwóch ogniw łańcuszka. Ornament na którym wisi miałem gotowy w zestawie tej dioramy, lecz lekko przyciąłem. Ów detal zawiśnie nad wejściem do budynku.

 

b14e976f-7e2d-4974-b278-fba1c95d0377_zpsfb2dfdff.jpg

 

Dodałem trochę gruzu na rogu budynku. Oczywiście będzie go więcej pod ścianami budynku i na kostce brukowej jak i w środku budowli.

 

STH71928_zpsd46b8fd0.jpg

 

By urozmaicić trochę bruk wykonałem dwie łachy ziemi i dodałem trochę zieleni.

 

STH71930_zps401e6895.jpg

 

W miejscu gdzie będzie stał czołg odcisnąłem na cienkich plackach plasteliny ślady gąsienic. Oczywiście z przodu dioramy będzie jeszcze "zasadzona" trawa i inne zielsko gdyż ślady gąsek są ciut wyżej ponad poziomem gruntu i nie wyglądają zbyt naturalnie.

 

STH71933_zps4c3b5b2c.jpg

 

To tyle na dziś. Kolejna relacja za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Od ostatniego postu moje wysiłki skupiłem głównie na makiecie. Owszem robiłem też co nieco przy Tygrysie, lecz uznałem, że postępy są wręcz symboliczne więc wrzucę coś w kolejnym poście. Zająłem się ścianą z wejściem do budynku oraz rogiem budynku nad murkiem.

 

STH71947_zpsc59a6c75.jpg

STH71946_zps4d064c4d.jpg

 

Wkleiłem już płot kuty, przejechałem go dodatkowo suchym pędzlem i wygiąłem. Dodałem po obu stronach mech na dole murka w różnych odcieniach i przygotowałem ziemię do sadzenia zieleni.

 

STH71943_zpsd33521d5.jpg

STH71942_zps9e48ab2f.jpg

 

Zieleń zasadzona i ostatecznie umocowałem słup telegraficzny.

 

STH71951_zps998dd035.jpg STH71953_zpsc06bac4d.jpg STH71957_zps7949f96e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Na dziś tylko jedna fota tylnej płyty czołgu. Za parę dni wrzucę fotki z postępu prac przy makiecie i figurkach.

 

49_zps264c3593.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam. Podsyłam kolejną porcję zdjęć z postępu prac.

 

STH71977_zpsf4e9112c.jpg STH71980_zps1a1ec4b5.jpg STH71979_zps45a28b6c.jpg STH71976_zpsd4767ffc.jpg STH71978_zpsfda1d037.jpg

 

Zająłem się błoceniem gąsek, kół i podwozia. Do błocka chcę jeszcze spróbować dodać washa w różnych kolorach brązu. Zamocowałem też górę kadłuba i włazy. Są w pozycjach otwartych gdyż załoga będzie stała na czołgu.

 

STH71983_zps62c06871.jpg

 

Zacząłem robić przy figurkach, czeka mnie jeszcze dużo pracy w tej kwestii, ale coś ruszyłem.

 

STH71970_zpsa4306f67.jpg STH71972_zps045dbf98.jpg STH71975_zpscc4a27bd.jpg

 

Co do budynku to zamocowałem rynnę oraz dorobiłem pas z napisami gdyż w mym pierwotnym założeniu budynek miał być zrujnowaną, francuską kawiarnią. Słupki wbite na obrzeżach makiety posłużą do założenia drutu kolczastego imitującego pozostałości zasiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz czego brakuje? Washa! Zdecydowanie zacznij go stosować a model oraz podstawka nabiorą "smaku".

Spróbuj na jakimś elemencie bo jak na razie wszystko jest takie płaskie.

Brakuje Ci aero ale pędzlem też możesz powalczyć i dużo wyciągnąć z pracy bo jak na razie jest dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash będzie. Tak jak wspominałem chcę dać jeszcze wash na koła i gąsienice. Po zrobieniu camo, wash będzie też na kadłubie i wieży. Teren poczeka na swoją kolej jak go ukształtuję i urozmaicę kolorystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podoba mi się malowanie kamieni na ścianie . Faktycznie brakuje washa i filtrów celem zróżnicowania ścian budynku . Przejdź się po okolicy i obejrzyj stare murowane budynki , zobaczysz o co mi chodzi. Dlaczego nie pomalowałeś kamiennych ścian na piętrze ? Psują cały efekt , ale zapowiada się fajna diorama . I jeszcze jedno pytanko , co to jest to zielone na ścianie i murze ogrodzenia? Bo na mech mi to nie wygląda( za plaskie i za jednolite kolorystycznie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie bardzo mi się podoba jak koledzy powyżej doradzam zastosowanie washa/filtrów i brudzenia pigmentami. Tylko sie domyślam ale pewnie ten akcent kwiatowy to pewnie przez Żonę... Mam nadzieję, że moja tego tematu nie obejży bo zaraz na moich podstawkach będzie się musiało "zakwiecić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podoba mi się malowanie kamieni na ścianie . Faktycznie brakuje washa i filtrów celem zróżnicowania ścian budynku . Przejdź się po okolicy i obejrzyj stare murowane budynki , zobaczysz o co mi chodzi. Dlaczego nie pomalowałeś kamiennych ścian na piętrze ? Psują cały efekt , ale zapowiada się fajna diorama . I jeszcze jedno pytanko , co to jest to zielone na ścianie i murze ogrodzenia? Bo na mech mi to nie wygląda( za plaskie i za jednolite kolorystycznie )

 

Odsłoniętych ścian jeszcze nie pomalowałem. Ostatecznie będą wyglądały jak te z lewej strony. Na razie na ścianie wylądował szary filtr a jeszcze dodam wash. A to zielone to bardziej narośl niż mech. Może na zdjęciach nie wyszło tak jak jest w rzeczywistości ale jest zróżnicowany kolorystycznie (oprócz jeszcze jednego miejsca). Wyszedłem z jasnego koloru i stopniowo przyciemniałem w dół. Na starszych budynkach takie są. Nawet na kilku budynkach na moim osiedlu.

 

Jak narazie bardzo mi się podoba jak koledzy powyżej doradzam zastosowanie washa/filtrów i brudzenia pigmentami. Tylko sie domyślam ale pewnie ten akcent kwiatowy to pewnie przez Żonę... Mam nadzieję, że moja tego tematu nie obejży bo zaraz na moich podstawkach będzie się musiało "zakwiecić"

 

Dzięki za koment. Jak wyżej, wash i pigmenty jeszcze przyjdą. A kwiaty to mój pomysł. Wszak na łąkach rosną rożne kwiatki, chodźby pospolite mlecze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam wszystkich

 

Po dłuższej przerwie spowodowanej wieloma wydarzeniami na które w większości nie miałem wpływu wracam do mojej makiety. W trakcie tej przerwy czasami udało mi się znaleźć czas by kontynuować prace, lecz zapominałem o aktualizacjach kolejnych postępów. Do końca tygodnia wrzucę kilka zdjęć obrazujących obecny stan modelu i makiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.