Skocz do zawartości

Tiger I Late Production 1:35 Dragon


General

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Otwieram dziś wątek warsztatowy mojego najnowszego nabytku. Jest to mój pierwszy model w skali 1:35. Dotychczas w tej skali robiłem jedynie figurki i armatkę p-panc 37mm od Tamiyi. Temat Tygrysa pewnie już oklepany lecz chcę mieć takiago w swojej kolekcji. Docelowo zamierzam zrobić także dioramę zatytułowaną "Michael Wittmann w Normandii". Z dostępnych wersji możliwych do sklejenia wybrałem 101 Pz.Abt. W miarę postepu prac proszę o wszelkie porady i pomoc bardziej doświadczonych kolegów w tej skali.

 

STH71679_zps02a3cb65.jpg

 

Równolegle z pracami nad Tygrysem będę robił także figurki załogi oraz samego Wittmana. Propo samej dioramy myślę o zakupie któregoś z zestawów Miniarta plus może jeszcze jakiś zestaw niemieckich żołnierzy.

 

STH71678_zps313b1e9a.jpg

STH71680_zpsa3064965.jpg

 

W weekend lub po wrzucę parę fotek z pierwszego etapu prac.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

 

Nie udało mi się zrobić tyle ile zaplanowałem ale coś ruszyłem. Przykleiłem do "wanny" parę elementów oraz położyłem podkład. Zacząłem też wycinać i szlifować kilka elementów wieży. W weekend zamierzam pomalować "wanne" kolorem bazowym i zmontować podwozie. Wkrótce kolejne zdjęcia.

 

Jeszcze jedno. Planuję uszkodzić w paru punktach zimmerit by miejsca imitowały odpryski po odłamkach i pociskach. I tu mam pytanie, czym to zrobić najlepiej bo nie chcę popsuć modelu?

 

STH71714_zpsd435c6e1.jpg STH71713_zpsee486319.jpg STH71716_zps570ca5d0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś kolejna porcja fotek. Skończyłem malować widoczne na zdjęciach elementy. Dokleiłem do wanny tylny panel. Na wieży zamontowałem parę detali. Chciałbym jeszcze lekko uszkodzić Zimmerit ale nie jestem pewny co do doboru narzędzia. Jakieś porady?

 

STH71727_zps09db808e.jpg

STH71726_zpsf5d9f7ad.jpg

STH71728_zpsa7f9919b.jpg

 

Wyciągnąłem z szafy zestaw MiniArta który nabyłem ponad rok temu. Zacząłem trochę malować podstawkę. Docelowo zamierzam by stał się on dioramą dla Tygrysa i jego załogi.

 

STH71730_zps21fc70bd.jpg

STH71731_zps44f8a40c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie nieźle tylko czemu malujesz te elementy na zaś, przed złożeniem? ; )

 

Wierz mi lub nie Tomku, ale robię tak odkąd tylko pamiętam. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi lub nie Tomku, ale robię tak odkąd tylko pamiętam. ;-)

 

Rozumiem, każdy ma swoje metody ; ) ale przy klejeniu do pomalowanych elementów gorzej wszystko trzyma, już nie mówiąc że bedziesz musial malować jeszcze raz bo czesc elemnetów jest lekko niedomalowana szczególnie w szczelinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie malować powierzchni klejenia a jeśli już to zrobiłem to ścieram farbę.

A propos które elementy są niedomalowane? Po Twoim poście sprawdzałem i nie znalazłem niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Czytałem w sekcji porad "kalkomanie krok po kroku" o specyfikach set i sol. Dotychczas nie stosowałem tych specyfików ale teraz będzie to raczej konieczne. Czy te rzeczy dobrze się sprawdzą przy nakładaniu kalek na zimmerit, gdyż będe musiał w późniejszej fazie budowy je nałożyć a chcę by ładnie wniknęły w zagłębienia na burtach i wieży.

 

I tu też drugie pytania. Jakie płyny polecacie i czy produkt "pod kalki" i "na kalki" Wamodu są dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszły do mnie szekle z RBModel oraz kalki z Techmodu. Przy okazji wertując swoje książki i google zauważyłem, że płyta czołowa z mojego modelu była zrobiona pod czołgi z 1 Pz.Abt 101. Czołg 205 którym dowodził Wittmann należał do 2 Pz.Abt. 101 a te insygnia jednostki LSAH miały po swojej prawej stronie.

 

STH71732_zps86b9a3b2.jpg STH71733_zpsbfcd9be0.jpg

 

By zachować zgodność z oryginałem wybiłem płytki ktory podklejone były z tyłu płyty czołowej. Na szczęście zachowałem wycięty zimmerit i wkleję go z powrotem pomagając sobie odrobiną szpachli. Z prawej strony będe musiał lekko powiekszyć otwór i dorobić z kawałka plastiku tylną ściankę pod kalkę z insygniami LSAH. Do końca tygodnia powinienem skończyć przeróbkę i zacząć podwozie.

 

STH71735_zps0159f6b8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skończyłem przeróbkę płyty czołowej przenosząc wolne od zimmeritu miejsce na insygnia LSAH. Zamontowałem także osłonę wizjera.

 

STH71744_zps7bd1b1e9.jpg

 

Skończyłem zawieszenie z jednej strony oraz pomalowałem wszystkie koła jezdne. Przed ich założeniem chcę zrobić wash i błocenie wanny jak i samych kół. Zrobię to teraz gdyż po zamontowaniu nie będe miał dużego pola manewru a chcę przedstawić czołg nieco zbłocony, który zjechał z pól i łąk na brukowaną drogę.

 

STH71737_zps5b9e8eb6.jpg

 

Skończyłem też koła napędowe oraz napinające. Kolejny etap - obicia, obtarcia, wash i pigmenty.

 

STH71743_zps8f173069.jpg

 

Skończyłem malować wieżyczkę i przykleiłem właz ewakuacyjny. Muszę jeszcze namalować wizjery na bokach. Całość złożona "na sucho". Pracuję nad zbiornikami paliwa i chłodnicami które będą widoczne pod kratownicami.

 

STH71738_zpsb8dd8ae9.jpg STH71739_zps60ae007f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W mijającym tygodniu skupiłem się głównie na podwoziu. Zrobiłem wszystkie koła i zamontowałem "na sucho". Kolejny etap podwozia do wash i pigmenty na dół wanny oraz rysy, otarcia i zabrudzenia na kołach. Robiłem też parę drobiazgów przy innych częściach czołgu oraz armatę, zbiorniki paliwa i chłodnicę. Czekam na farbki które powinny przyjść jutro, pojutrze by wykończyć wentylatory i zacząć rury wydechowe.

 

STH71745_zps870a0e97.jpg

 

Podziałałem też trochę przy podstawce dioramy kładąc wash na kostkę brukową i pracując trochę przy elementach budynku. Ciężko idzie gdyż trzeba używać sporo spachli by łatać szpary. Zamierzam też położyć trochę trawy elektrostatycznej oraz nakleić kawałki gotowej z maty Aufhagena oraz zrobić lekkie błocko. Sam nie wiem jak to wyjdzie.

 

STH71746_zps24e3b1a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skończyłem i przypasowałem wstępnie armatę. Pozostało jeszcze domalować parę miejsc po wewnętrzej stronie by nic nie prześwitywało na zewnątrz. W weekend planuję zrobić wash podwozia, a jak zdąży wyschnąć to również błocenie. W międzyczasie będe kładł kamuflaż na koła. Pracuję także nad samą dioramą a konkretniej nad zielenią. Po rozważaniach zacznę od trawy z maty Auhagena. Zobaczę jak wyjdzie i dam foty pod ocenę.

 

STH71748_zps426ecdf4.jpg STH71747_zpsc8f7205b.jpg

 

Farbki przyszły więc zacząłem także malować rury wydechowe oraz wentylatory. Na razie skończyłem wstępnie zbiorniki paliwa. Przyjdzie jeszcze wash oraz tłuste zacieki po benzynie przy korkach wlewu.

 

STH71749_zps979b6bc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

 

Nie miałem ostatnio zbytnio czasu ale mimo to udało się coś zrobić. Wkleiłem gotowe zbiorniki paliwa wraz z wentylatorami chłodnic. Jeszcze tylko parę plam paliwa przy korkach i mogę zamykać "górę". Równolegle pracuję przy podwoziu i wieży.

 

STH71754_zps58deeab7.jpg

 

W przerwach prac nad Tygrysem postawiłem ściany budynku na dioramie. Następnym krokiem będzie szpachlowanie i zieleń. Wczoraj zrobiłem zakupy w Castoramie pod kątem ramki dla podstawki, za którą zamierzam zabrać się w weekend.

 

STH71753_zps36fb3d67.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam ponownie. Po dłuższej przerwie związanej z kilkoma prywatnymi problemami oraz po prostu z brakiem czasu, wróciłem ostatnio do dłubania przy modelu i dioramie. Na dzisiaj prezentuję fotkę z prac przy dioramie.

 

STH71830_zps09224a5e.jpg

 

Zrobiłem wstępnie podstawkę. Krawędzie budynku zaszpachlowane i obrobione. Zostało mi jeszcze wyszlifować rogi drzwi i prawego otworu okiennego oraz nałożenie szpachli na prawą krawędź gdyż zauważyłem dość rzucającą się w oczy nierówność. Przyciąłem i umieściłem słup telegraficzny. Bruk pociągnąłem kolejny raz rozcieńczoną farba olejną dla podkreślenia przerw pomiędzy kostkami. Pomalowałem także cegły na kolor bazowy i stopniowo będę go rozjaśniał i różnicował suchym pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.