Skocz do zawartości

M4A1 with T34 Calliope "Annabelle"


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałbym wam zaprezentować moją następną pracę... sam czołg bardzo dobrze każdemu znany ale jedna z ciekawszych wersji. Model otrzymałem już gotowy od Rafała Dumo... brakuje tylko gąsienic do niego.

1009232g.jpg

Pierwsze co zrobiłem po otrzymaniu paczki to wsadziłem go do kąpieli żeby zmyć stary malunek i ślady eksploatacji. Wczoraj wieczorem wanna dostał już podkład ponieważ nie wymagała żadnych napraw. Zostaje mi teraz naprawić mocowania wyrzutni rakiet na wieży i wziąć się za malowanie.

1009262v.jpg

1009265.jpg

Co do malunku... zastanawiałem się co z nim zrobić i przeglądając monografie wpadłem na takie zdjęcie i barwną plansze . Plan jest prosty zrobić właśnie tą wersje... tylko jest malutka przeszkoda potrzebuje trzy takie gwiazdki jak na wieży (podejrzewam że jeszcze jedna była na przodzie) no i trzeba będzie wykonać na lufie ID Code 14Δ40T A-18

Ogólnie rzecz biorąc prośba do modelarzy którzy kiedyś robili shermany i zostały im kalki które mogłyby pomóc mi wykonać tą wersje

60783315690202661642082.jpg

sherman01.jpg

Zdjęcie i plansza zapożyczona z monografii:

Armor At War 7001 - The M4 Sherman At War - The European Theatre 1942-1945

Wydawnictwa Concord

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Niestety ale okazało się że mój Sherman to nie jest wersja M4A1 tylko M4A3 dal tego plany z czołgiem o nazwie Annabelle odeszły w kąt (stąd też zmiana nazwy warsztatu)

Na chwilę obecną Sherman jest już gotowy do malowania pozostaje mi tylko czekać na farby.

Chciałbym jeszcze podziękować koledze z forum który ofiarował mi gąsienice do niego.... założone do zdjęć żeby się rozprostowały po podróży.

A no i jedna sprawa odnośnie wyrzutni... chciałem żeby nie była zasłonięta szmatą dlatego wziąłem się za szpachlowanie ale okazało się że plastik w tym miejscu jest już strasznie nadwyrężony i wręcz pękał w palcach... dlatego też i u mnie pojawiła się szmata na niej.

 

Stan z dnia dzisiejszego.

100_9278.JPG

100_9279.JPG

100_9281.JPG

100_9282.JPG

100_9283.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Może za bardzo bujam w obłokach ale wiem na pewno że dobrzy koledzy z forum sprowadzą mnie szybko na ziemię.

O co chodzi... jeszcze nigdy w życiu nie byłem tak zadowolony ze swoich malunków. Pomijając fakt iż ręce ze stresu mi się trzęsły jak szalonemu i mało nie przeszedłem trzech zawałów.

Model malowany farbami Tamiya (jak zwykle dla mnie najlepszymi) całość zmalowana XF-62 Olive Drab mocno rozjaśniona XF-60 Dark yellow a potem starałem się cieniować XF-62 prosto ze słoiczka.

 

No i czas na zdjęcia:

 

100_9298.JPG

100_9300.JPG

100_9301.JPG

100_9302.JPG

100_9306.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Model bardzo ładny, ale co to za paprochy na plandece wyrzutni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Prace przy Calliope troszeczkę spowolniły ale to nie znaczy że nic się nie dzieje.

Pomalowałem już większość detali i przyznam się szczerze że te worki będą mi się śniły po nocach... najprawdopodobniej będę je jeszcze poprawił no chyba że są do zaakceptowania.

Ostatnio odebrałem przesyłkę z kalkami od Krzyśka vis13 za które bardzo dziękuje.

 

Ps. Drewno na narzędziach to Vallejo 70834 Natural Wood... zastanawiam się co można by z nim zrobić żeby nie było takie żywe i zabawkowe??

 

No ale czas na zdjęcia.

100_9368.JPG

100_9369.JPG

100_9373.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Drewno na narzędziach to Vallejo 70834 Natural Wood... zastanawiam się co można by z nim zrobić żeby nie było takie żywe i zabawkowe??

 

Siena palona + brąz Van dyke

Wiecej sieny jak brązu rozrobić withe spirit i pomizać delikatnie .

Wyjdzie cos takiego jak na mojej M4-ce tam też pod spodem jest ten sam Vallejo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolejna odsłona a co za tym idzie to i postępy...

Na dzień dzisiejszy zakończyłem pracę nad trzonkami narzędzi, pomalowałem jeszcze kilka elementów i położyłem lakier błyszczący. Na to przyszły kalki... jedyne co to słabo siadła gwiazdka na tylnej płycie, strasznie dużo załamań i efekt jej nie jest powalający.

Jeszcze jeden problem to teraz zrobić dobre zdjęcia błyszczącej się bryły... może później uda mi się zrobić lepsze zdjęcia.

 

100_9390.JPG

100_9392.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Janusz - Na obu zdjęciach masz całkiem inny kolor modelu. Na pierwszym wpada w zieleń na drugim w brąz. TYendrugi to przypomina mój Olive Drab. Które wg ciebie zdjęcie przypomina kolor na modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Janusz - Na obu zdjęciach masz całkiem inny kolor modelu. Na pierwszym wpada w zieleń na drugim w brąz. TYendrugi to przypomina mój Olive Drab. Które wg ciebie zdjęcie przypomina kolor na modelu?

 

Pierwsze zdjęcie najbardziej oddaje oryginalny kolor... na drugim światło z lampki dało taką różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Za namową jednego kolegi z forum postanowiłem wywalić łańcuch wiszący na tylnej płycie i dorzucić kilka klamotów. Padło na leciwą Academy wyszperaną z czeluści pudełek i złomu modelarskiego... zestaw może nie jest idealny i nawet nie ma co konkurować z odlewami żywicznymi ale na pewno wzbogaci Elizabeth.

Nie wiem czy to ułożenie klamotów będzie dobre... no ale nie ma tego złego ponieważ nic nie jest przyklejone.

Liczę teraz na doradztwo kolegów czy może to tak zostać czy coś pozmieniać... no a potem malowanie.

 

100_9400.JPG

100_9404.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plecakiem, prostokątnym termosem i kanistrami na wodę zrób to samo, bo to zdaje się Modern Accessories Set jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby mi się teraz jakiś spec od sprzętu amerykańskiego bo ja jestem zielony w temacie.

Tak czy siak jeszcze jestem na etapie poprawek worków i muszę je pocieniować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Przez weekend udało mi się zrobić krok do przodu... poprawiłem styki worków ze stelażami oraz zróżnicowałem kolor worków (od razu zaznaczam że zdjęcia troszkę przekłamują i nie jest to tak żywe). Na chwilę obecną wydaje mi się że zostało już tylko pomalować bandaże i uszczuplony pakunek na tylnej płycie.

Potem ślady eksploatacji których przy tym modelu najbardziej się boję bo nimi zawsze coś schrzanię a Ela ma być najśliczniejsza

 

100_9435.JPG

100_9437.JPG

100_9439.JPG

100_9440.JPG

100_9443.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Nadszedł czas na następną odsłonę i to w dodatku tą której się najbardziej boje...

Wczoraj wieczorem spędziłem około 1,5 godziny nad washem na samej wannie z workami bez podwozia... pierwszy raz w życiu starałem się robić go punktowo i wydaje mi się że jak na pierwszy raz nie jest źle choć miejscami spróbuje go jeszcze troszkę zetrzeć. Na wieży zrobiłem biedronkę która jak na mój gust wyszła fajnie... pozostaje jeszcze zrobić washa na niej.

 

No ale czas na zdjęcia które mam nadzieje że się spodobają... chociaż nie wolę żeby się model spodobał.

 

100_9456.JPG

100_9455.JPG

100_9450.JPG

100_9457.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.