Skocz do zawartości

Truck M35A2 Pustynne malowanie 1/35


mikemc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zacząłem lepić kolejną trzydziestkę-piątkę. Tym razem jest to truck M35A2. Malowanie będzie pustynne, inspirowane tym zdjęciem.

IMG_6891_zps4335cfa2.jpg

 

Kilka zdjęć z progresu.

 

CAM01491_zpswjsmegxr.jpg

 

Kabina zwaloryzowana blaszkami eduarda. Wnętrze już pomalowane.

 

CAM01492_zpsp0ysx0ba.jpg

 

Trochę samoróbki pod pulpitem. Mam nadzieje że widać na zdjęciu.

 

CAM01493_zpshnfmfa7j.jpg

 

CAM01490_zpsg4a0urti.jpg

 

CAM01488_zpsm537xize.jpg

 

Rama już pomalowana.

 

CAM01472_zpsfogaja9g.jpg

 

Dorobione lekkie okablowanie ramy.

 

CAM01471_zpscxssmdjq.jpg

 

CAM01470_zpsz5slroka.jpg

 

CAM01469_zpsv3brgqa7.jpg

 

CAM01468_zpssl1f2tyw.jpg

 

CAM01467_zpshl3z0o3l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki za post. Co do kabiny to jak dla mnie finito. O pace jeszcze nie myślałem. Na pewno nie będzie tak wypasiony jak twój Oshkosh. Co do ramy to najpierw zrobiłem preshading kolorem red-brown H 47. Następnie zacząłem kłaść kolor podstawowy yellow FS 33531 (H313). Nastąpiła mała panika, ponieważ jest to jasny kolor i słabo kryje. I widać było mocne prześwity bordowego koloru. Nałożyłem kilka warstw. Następnym krokiem było przyciemnienie zakamarków Sandy brown H66. Na zdjęciach to wyraźniej widać niż w rzeczywistości. Mam nadzieje, że stonuje się to wszystko po filtrach itp. Może pokryje ramę jeszcze jedną warwą rozcieńczonego koloru podstawowego. Nie wiem. W gruncie rzeczy jest to moje pierwsze pustynne malowanie i kombinuje. Mam nadzieje tylko że podążam dobrą ścieżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oglądam ,oglądam.Zastanawiam się czy ten pojazd będzie z OIF czy z ODS oraz z jakiej jednostki będzie ? Co do ładunku na pace to raczej nie polecam gotowych ładunków żywicznych( są dla mnie mało realne) a samodzielnie skomponowane (jak budowałem Big-Foota ładunek zrobiłem sobie sam z zestawu Tamiya - skrzynie z amunicją do Abramsa paletę z MRE)Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Hmmmm...mam mieszane uczucia. Nie wiem, na jakim etapie jesteś, ale:

Bardzo podoba mi się wnętrze skrzyni ładunkowej

Ciekawe drobne obicia- pamiętaj o obicia wewnętrznej części nadkoli i błotników, zwłaszcza z przodu, gdzie dobrze je widać.

Nie przemawiają do mnie te przebarwienia na mocowaniami desek na pace. Wash to nie jest, a jedynie preshandig, który niebyt tu dobrze wygląda.

Nie wiem, co stało się po prawej stronie nad zbiornikiem paliwa za kabiną? Coś tam dziwnie wyglada paka.

Trochę brakuje mi wyrazistszego washa.

Całości czegoś brakuje- może tych drobnostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Światła malujesz po brudzeniu?

 

Model jeszcze trochę błyszczy od sidoluksu, więc będę jeszcze kładł mat. Potem pomaluje odblaski na pace i zamontuje światła. Ale żeby nie odstawały od reszty chyba je trochę pomęczę pigmentami. Zobaczę jeszcze jak wyjdzie w praniu.

 

Nie wiem, co stało się po prawej stronie nad zbiornikiem paliwa za kabiną? Coś tam dziwnie wyglada paka.

 

Jeśli pijesz do tego :

CAM02094_zpsdesmyugk1_zps7b74234a.jpg

 

To też się zastanawiam nad tymi obiciami paki, czy to fajnie wygląda. Może metoda suchego pędzla była by lepsza niż metoda na "gąbkę". Przeszukując zdjęcia referencyjne znalazłem dwa rozwiązania budowy paki:

 

GSA02DSC00827_zpsa10108d0.jpg

 

Drewniany reling, ale by uzyskać taki efekt musiał bym iść w lakier do włosów, a nie chciałem aż tak męczyć tego trucka, jak mojego poprzedniego GAZ'a.

 

CAM00815_zpsvu11nctz.jpg

 

Szczególnie że model nie ma odwzorowanej faktury drewna, więc wzorowałem się na zdjęciach, które sugerują że reling zrobiony jest z metalu.

 

IMG_6916_zps5edaeb41.jpg

 

W każdym razie będę jeszcze coś kombinował.

 

Dziękuję za wszystkie komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makinen się jak zwykle czepia xD Dobrze jest tylko zwróć uwagę na elementy, które wymienił. Mi tak czy siak się podoba Podobnie będę chciał potraktować swojego Land Roverka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mały up. Postarałem się zastosować do sugestii zamieszczonych powyżej.

 

CAM02150_zpsoechckh1.jpg

 

CAM02149_zpszx4jen8u.jpg

 

CAM02148_zpsaq6mhago.jpg

 

CAM02151_zpsknizs9jl.jpg

 

CAM02152_zpsemy02nes.jpg

 

CAM02154_zpsudblq2yx.jpg

 

CAM02155_zps1mkgqpj6.jpg

 

CAM02153_zpslicnn9zw.jpg

 

CAM02156_zpszc09bb2e.jpg

 

CAM02158_zpspdezqcfi.jpg

 

Jeśli macie jakieś komentarze, uwagi etc. piszcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.