Skocz do zawartości

T-55A Tamiya


Focus

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopek widocznie zadowolony z siebie podczas renowacji, numer malował jak zwykle po pijaku żeby było równo ups zamiast 1955 wyszło mu 3369 szczgólnie podoba mu się 69 "69"

 

20150118_144229.jpg

 

Jeszcze buty by se wyczyścił gamoń w białą wlazł widać na podeszfie a to po pijaku co się czepiam fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20150121_110242.jpg

 

20150121_110318.jpg

 

Zestawowa belka samowyciągacza jest taka sobie, chyba zaplanuję wycieczkę do lasu po patyczek, zbierać chrust

Obejrzałem w necie zdjęcia wozu 1955 z Cytadelii z Poznania ależ on zdemolowany i pordzewiały aż serce boli szkoda, dobrze że mój może być taki ja mi się podoba bo na duży niestety nie mam wpływu Wozy garażowane te na Wojska Polskiego w JW ładnie utrzymane ale dostępność do nich jest mocno ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Widzę że nic się nie zmienia mimo wielu warsztatów z budowy polskich T-55. To co proponujesz to ruski wzór który różnił się od produkowanego w Polsce, a czym to trzeba poszukać czytanie nie boli ,no chyba że wychodzisz z założeni jestem gieroj i nic czytać nie muszę a plebs łyknie model jak świeże bułeczki .No i ta nowa moda skladać model , malować a potem się pytać czy się podoba a na końcu czy dobrze zrobiony. Najpierw warsztat i wiedza o danym pojeździe bo inaczej wychodzą potwory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nic się nie zmienia mimo wielu warsztatów z budowy polskich T-55. To co proponujesz to ruski wzór który różnił się od produkowanego w Polsce, a czym to trzeba poszukać czytanie nie boli ,no chyba że wychodzisz z założeni jestem gieroj i nic czytać nie muszę a plebs łyknie model jak świeże bułeczki .No i ta nowa moda skladać model , malować a potem się pytać czy się podoba a na końcu czy dobrze zrobiony. Najpierw warsztat i wiedza o danym pojeździe bo inaczej wychodzą potwory .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Widzę że nic się nie zmienia mimo wielu warsztatów z budowy polskich T-55. To co proponujesz to ruski wzór który różnił się od produkowanego w Polsce, a czym to trzeba poszukać czytanie nie boli ,no chyba że wychodzisz z założeni jestem gieroj i nic czytać nie muszę a plebs łyknie model jak świeże bułeczki .No i ta nowa moda skladać model , malować a potem się pytać czy się podoba a na końcu czy dobrze zrobiony. Najpierw warsztat i wiedza o danym pojeździe bo inaczej wychodzą potwory .

Kolego OLO a czym się różnił wzór ruski od wzoru produkowanego w Polsce? Sam z chęcią się dowiem, gdyż następny model jaki będę budował to właśnie Polski T-55A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

z tego co pamiętam o 55 to Tamka zrobiła miks polsko czesko ruski , ponoć włazy silnikowe są inne w polskiej wersji - to pamiętam a czy coś jeszcze nie sprawdzałem nie mój konik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam o 55 to Tamka zrobiła miks polsko czesko ruski , ponoć włazy silnikowe są inne w polskiej wersji - to pamiętam a czy coś jeszcze nie sprawdzałem nie mój konik...

 

Także czekam na oświecenie, bo własnie mam go na oku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że OLO rzuci jakieś światło. Wieże, uchwyty rzeźbilem na podstawie zdjęcia polskiego wozu, brakuje jeszcze reflektora wstecznego tego na cyferki. Jak do wieży są merytoryczne uwagi to dawać. Dół na razie robię i posiłkuje się innym warsztatem wozu 1718

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem jakiś czas Tamkowego Teciaka w polskim malowaniu. Poza wspomniana klapą silnika trza jeszcze dorobić dodatkową skrzynkę umieszczona na wydechu, zapinki skrzynek inne, rura do pokonywania brodów, blacha nad działem bez krzyża, dodatkowy zawór umieszczony za małym zbiornikiem, nie wiem czy wszystkie miały mocowanie na termos (w Tamce go nie ma) i znak tzw priorytetu drogowego. Tyle pamiętam taka mala kosmetyka ale żeby robić z tego wielkie halo trochę nie kumam.

 

PS. Skoro zacząłeś robić przewody paliwowe mogłeś się pokusić o połączenie całości.

Edkowe klapy to do czeskiej wersji mnie jednak nie przeszkadzały tak przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20170312_123156.jpg

 

20170312_123334.jpg

 

Gdzieś pogubiłem trochę części od modelu. Nie jestem zbytnio zadowolony z tego stanu rzeczy. Na zdjęciach w publikacji Rossagraph prezentowane wozy są nie komplatne. W rzeczywistości też coś ginie. Może następny model zrobię lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Ja jestem w trakcie końcowych prac na T55AM Merida i mam pytanie odnośnie tego uchwytu na termos. Gdzieś przeglądając sieć widziałem ten uchwyt obok wydechu, ale w modelu Takom T55 AM tam są linki i łopata. Jak było w Merida'ch jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Polska wersja miała koło włazu kierowcy trzy wlewy a nie dwa to te romboidalne płytki na lewo od włazu patrząc od przodu . Po T-54 odziedziczona pokrywa filtra ,prostokątna a nie ścinana jak u ruskich , i obie płyty były robione bez rantu wchodziły w kadłub na równo to te za wieżą .Zip z przodu koło włazu kierowcy był odsunięty od pionowej ścianki bocznej bo był tam zamontowany zbiornik do spryskiwacza peryskopów kierowcy. Pokrywy nad żaluzjami jak i siatki nad tymi żaluzjami masz prawidłowe dla polskiej wersji , czeska miała tak samo , pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dziękuję Ci bardzo. Ja szukałem tych informacji, domyśliłem się pokryw, ale reszty niestety nie. Zamierzam w przyszłości zrobić Marine i AMV (Takom) w wersji African Union (AU), AMV będzie pierwszym z kolejki i potrzebuje wiedzy. Czy ta książka New Vanguard jest warta ceny? Dużo tam informacji znajdę?

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.