Skocz do zawartości

Pzkpw. V Panther Ausf. A - 1/35 Tamiya 35065


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie Witam odwiedzających mój pierwszy tutaj i po powrocie do modelarstwa w ogóle warsztat.

 

Już zdążyłem się doskonale zorientować (czytając namiętnie i z zapałem fora), że cytując doświadczonego modelarza z forum "to stary model Tamki z uproszczeniami i babolami że zęby bolą ".

Ale nic. Pierwsze koty za płoty i na czymś trzeba sobie przypomnieć i poszerzyć rzemiosło...

 

Moje perypetie ze skompletowaniem potrzebnych narzędzi i reszty przyległości znajdują się tutaj - wątek będzie się rozwijał bo dochodzą jeszcze nowe gadgety

 

A oto "ofiara"

16368836663_0c374aeb5e.jpg

 

Mam zamiar wyprowadzenia Panterki względnie na prostą - w puryzmy się nie mam zamiaru bawić

Aby tego dokonać poczyniłem małe zakupy i poszukiwania.

Namierzyłem i kupiłem wczoraj coś takiego - FineScale Modeler - Modeling the Panther tank publikacja dotyczy tego właśnie modelu i jego ewentualnego poprawiania.

Tutaj jeszcze znaleziona w necie lista błędów i warsztacik na International Scale Modeller

 

Do "podkręcenia" modelu i nauki używania tzw. "blaszek" zakupiłem Eduard 35424 - Panther Ausf. A 1/35

Najbardziej mnie męczy skąd ewentualnie wziąć te "zagubione" przez Tamkę koła i jakieś sensowniejsze gąsienice niż zestawowe.

 

To tyle słowem wstępu.

Mam nadzieję, że nie będę przynudzał i denerwował co wrażliwszych modelarskich dusz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No bo tak bez przesadyzmu

W końcu to pierwszy model i nie będę go wydłużał i skracał bo wymiaru nie trzyma ale np. wieżę według załączonego poniżej rysunku raczej doprowadzę do porządku.

Dremelopodobne jest na stanie, polistyren w arkuszach nabyty no i nikt mnie nie goni

 

16782761947_b1f46deefc_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty

 

Dziureksy fur rc motoren zapchałem testowo Milliputem i poszpachlowałem Tamiya Putty

 

Napisu z rocznikiem ze spodu wanny nie będę zdzierał - fajnie mieć model 2 lata starszy od siebie

 

16784286287_902f4b7bba_c.jpg

 

PS. Jak powstawiać kilka zdjęć bo zawsze wyświetla mi tylko pierwsze używając polecenia img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też go sobie kleję w ramach praktyki dotyczącej pracy z blachami. Wolę skopać ten niż coś droższego.

Będziesz musiał od dołu zaślepić wannę nad gąsienicami - tam brakuje wielkiego kawału plastiku.

Można też coś podkleić pod otworami wentylacyjnymi bo nie wiem czy podłogi widać nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak plastiku jest rzeczywiście WIELKI - będzie wycinanka.

Może producent robiąc takie przeciągi chciał dać wentylację opcjonalnemu elektromotorowi?

 

16806148279_b721a43870_c.jpg

 

Przy okazji ma jeszcze trochę emalii Humbrola.

Czy mogę np. skorzystać z Gun Metal lub srebrnego jak będzie potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meser262 jesteś Horbaczewskim tego forum - zawsze trafiasz w punkt i zawsze można na Ciebie liczyć!

 

Jak zrobię wypełniacze to zwymiaruję zamieszczę gotowca do wycięcia dla pokoleń.

 

Z Waszą pomocą mam nadzieję, że wyjdzie z tego naprawdę wartościowy warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich bzdurach jakie miałem okazje czytać w temacie współporad spawalniczych w wykonaniu messera byłbym ostrożny z takimi wnioskami.

Pzdr

Czemu takie insynuacje? Po co ta złość?To jest forum na którym się dyskutuje i nie ma tylko jednej objawionej racji.

Przedstawiając zdjęcie Swojego modelu na forum musisz liczyć się z opiniami pozytywnymi jak i negatywnymi.

Dla jasności podaję w jakim temacie dyskusja była - "Johann Huber i jego Jagdpanzer L/70 - Dragon - 1:35"

Napisałem tam swoją opinię - cytat :

"... i dodam jeszcze że "trzęsącą się ręką" można narobić sobie kłopotu - co widać na fotce z "Kubusiem" - "PaRazo" nie gniewaj się."

Dyskusja na tym forum str.4/5 - viewtopic.php?f=87&t=48058&start=60

Wszyscy mogą tam poczytać i wyrobić sobie na ten temat opinię.

Jest to moja opinia i - tylko - albo - aż - tyle.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PaRazo" to jest forum i dyskusja wskazana.Nawet konieczna.

Ale do Twojego poziomu nie będę się zniżał.Wikipedią nie jestem - nie raz nie dwa razy byłem poprawiany przez mądrzejszych ode mnie.

I przyjąłem to bez irytacji - i Ich z tego powodu nie próbowałem obrażać. Dodam tylko że w cytatach innych jesteś dobry.

I się nie irytuj to szkodzi zdrowiu.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę niestety opcji edycji postu (nie wiem czemu) więc pisze kolejny.

Mam jeszcze pytanie jakich farb będziesz używał do tego modelu?

Lub jeśli możesz to podpowiedz, których kolorów z Pactry można użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu jest spooooro dodatkowej "blacharki".

 

Właśnie jestem na etapie dopasowywania - w następnym poście zamieszczę odpowiednie rysunki techniczne potrzebnych do dorobienia części.

 

Co do farb to Pactry nawet kijem nie będę tykał po tym co się naczytałem ale to indywidualny (na pewno po części kierowany pozorną oszczędnością) wybór.

Po tym co się naczytałem będę używał farb Tamiya (malowałem nimi też kiedyś wcześniej) wspomaganych Gunze H - wszystko będzie opisane na tyle dokładnie na ile mi umiejętności pozwolą

 

Malowanie jeszcze nie wiem jakie ale ciągnie mnie w stronę Italii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część "blacharki"

 

wanna po poprawkach z ogranicznikami z przodu żeby ośki do środka nie wpadały

 

16821350377_1924ff1a77_c.jpg

 

17028765475_63e353b7d7_c.jpg

 

no i rzeźba z błotnikami i tu pytanie:

przykleić i szpachlować czy dopasowywać dalej do nierównych boków wanny.

 

16840990748_fa45d83fe9_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod siatkami i grillami były urządzenia wentylatory, chłodnice.Wklej tam coś żeby nie było pustki :

http://www.toadmanstankpictures.com/panther_160.jpg

http://www.toadmanstankpictures.com/panther_182.jpg

Jeszcze sprawdź czy jakieś części nie trzeba wklejać od środka np:

Włazy przednie, przedni MG, wizjer kierowcy - w wersji uchylonej itp.

Jak będziesz pewny wtedy możesz kleić i szpachlować.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci go polecał zamknąć wszystkie włazy na głucho - nie ma w środku nic do pokazania i bieda tam aż piszczy. Pod wentylatory coś przyklej, tylko nie bezpośrednio - oddystansuj trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się przy tym modelu nauczysz, he, he. Z tymi wypełnienia to jak tobie wygodniej. Obie metody tak samo dobre.

 

Powiem tak.

Na razie sprawia mi to największą przyjemność - ta rzeźba znaczy się. Powoduje że wchodzę w błogostan

Zobaczymy czy starczy mi chęci na zrobienie wieży od nowa...

Musiałbym zainwestować w cyrkiel-nożyk, a wydatki na stworzenie warsztatu przekroczyły już magiczną granicę 1000 zł i kusi mnie jeszcze składana kabina lakiernicza bo muszę być bezwonny i mega kompaktowy (brak jakiegokolwiek własnego kąta - 2 pokoje i 4 osób)

 

Swoją drogą ten model to chyba zaprzeczenie Tamiyi (sławne "klocki Lego") - sporo części ma duuży margines.

 

Pod siatkami i grillami były urządzenia wentylatory, chłodnice.Wklej tam coś żeby nie było pustki

 

Generalnie będzie tam ciemno jak...

Ale w podzięce Tobie za pomoc zrobię tam zaślepki i pomaluję w kolorze szarym widocznym na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.